Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az normális hogy a szülészetrő...

Az normális hogy a szülészetről úgy engednek haza, hogy a kislányomnak le van tapadva a nyelve? És nem is szólnak? Persze nem tudtam szoptatni!

Figyelt kérdés
De senki!!!nem szólt mi a bibi, sőt a zárójelentésre rá is irták, hogy jó szopási készséggel engednek haza..mindig orditott amikor ciciznie kellett volna, bár volt tejcim.Az egyik csecsemős segített, de hát nem jött össze..letapadt nyelvvel..tiszta ideg voltam, azt a kellemetlenséget..hogy mindenki gyereke szopizik, az enyém meg szó szerint orditott(nem is volt kicsi baba:4100gr, és 58cm, még az egyik csecsemős gunyosan be is szólt hát hogy lehet hogy ilyen nagy baba és nem tud szopizni?)mondtam marha jó.nem is tudtam mi lehet a gond.aztán otthon is sirt, jobban megvizsgáltam, és furcsáltam a nyelvét, előtte nem hallottam ilyenről, hogy ez van,néztem hogy én sem tudnék igy szopizni..aztán a doktornő megoldotta, felvágta neki..de igy hogy lehet nyugodt szivvel hazaengedni az anyukát...aki amugyis túlaggódik, normális esetben is:)
2009. szept. 4. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ugyanígy jártunk mi is, csak nekem kisfiam van:)

Nekem megjegyezték a csecsemősök is, hogy nagyon le van nőve a fiam nyelve, és azért nem tud szopizni. Amikor üvöltött a cicitől, az volt az első, hogy megnézte a csecsemős a nyelvét.

A záróra nekem is az volt írva, hogy jó szopási képességgel rendelkezik, plusz még azt is odaírták mennyi anyatejet eszik!!!??? Holott csak cukros vizet kapott a kórházban, az utolsó fél napon kapott tápszert.

A gyerekorvosunk megnézte, de ő azt mondta, majd 1 évesen vigyük el sebészetre, ahol felvágják a nyelvét.

Elköltöztünk, új dokinknak mondtam mi a helyzet, és ő felvágta a fiam nyelvét. Ekkor volt 10 hónapos! És a szó szoros értelmében fel lett vágva:)


Most ismét babát várok, kiváncsi vagyok, tud-e szopizni a gyerkőc, le lesz e nőve a nyelve. Ha igen, nem vagyok hajlandó addig eljönni a kórházból, amíg fel nem vágják neki! Mondjuk most máshol fogok szülni, kiváncsi vagyok itt mi a divat...

Tudod milyen szar érzés az, hogy a kórházi dolgozók hanyagsága miatt nem tudtam szoptatni??? áááááááá


Te hol szültél?


17.5 hós anyuka

28 hetes kismama

2009. szept. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikor én szültem /5 hónapja/, a szobatársamat éppen ezért nem engedték haza, mert a picinek le volt nőve a nyelve és amíg a főorvos asszony /merthogy csak ő csinálhatta meg/ vissza nem ért valahonnan addig nem is mehettek haza. Felénk így megy.
2009. szept. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon durva!!! Ennyire magasról le se sz@rják az embert??

Én 3 hónapja szültem a SOTE I-en, ott is volt egy lányzó akinek le volt tapadva a nyelve, de mielőtt elengedték haza, azelőtt felvágták neki is.

Sajnálom az esetedet!

2009. szept. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is a SOTE I-en szültem. 5 hós volt a fiam, amikor a gyógytornászunk szólt, hogy szerinte le van tapadva a nyelve, nézessük meg szakorvossal. A szakorvos gondolkodás nélkül felvágta. Jelzem, sem a SOTE gyerekorvosa, sem a saját gyerekorvosunk nem vette észre, hogy mi a gond. A "műtét" után egy héttel már gond nélkül tudod szopizni (addig nem próbáltuk, hogy gyógyulhasson a vágás helye), igaz mivel addig csak fejtem, nem tudtam úgy beindítani a tejtermelést, hogy elegendő lett volna neki egy étkezésre a két mellben termelődött tejcsi. S a cumisüvegből gyorsabb volt a hami. Így végül a nyelvfelvágás késedelme miatt én sem tudtam szoptatni.

Szóval a SOTE I sem garancia.

2009. szept. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
szia, a komáromi szőnyi kórházban szültem hát tragédia ami ott folyik...érdekes..ráadásul én tudtam is neki tejet adni..volt tejem nagyon sok, lefejtem, azt adtam neki, szóval nem kellett cukros vizet adnom neki.de érdekes nekem senki sem szólt!!!senki, én hülye " itthon jöttem rá..és tényleg nem hallottam ilyet, ja tudni kell, hogy a drága anyós, meg egykét ember meg mondta az okos dolgokat, hát sik ideg voltam..mondták hogy nem jól csinálom....::( és azért nem tudok szoptatni, meg mossam meg..meg, mellbimbóvédőtj is vettünk többet is, hátha azzal van a baj..tudom hülyeség, de már arra is gondoltam hogy valakinek odaadom fél percrea agyerekemet, hogy nála tud e szoptatni..dehát mindenki idegen volt..szóval ezt azért mégsem tehettem, nem értettem mi baj lehet velem!!!szörnyű, hát nagyon félek most lesz e ilyen? lehet hogy eltesznek lábalól? vagy passz, pár napom, vagy egy hetem van..szurkoljatok..majd irok!
2009. szept. 5. 19:43
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A legelső vagyok.

Én is Komárom-Szőnyben szültem, tavaly márciusban...


Úgy látszik, ott ez a divat, hogy nem törődnek a baba nyelvével és azzal, hogy emiatt tud-e egyáltalán szopizni.

Ha gondolod, írj pü-t.


Én drukkolok Nektek!!!

2009. szept. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Komárom-Szőny) de legalább neked szóltak!!!nekem meg mondom minden nagy okos okoskodott, hogy nem jól teszem mellre, meg ilyenek.és azt a kellemetlenséget még, hogy gondolom a többiek is szerencsétlennek néztek, hogy az én kislányom, üvölt:( szó szerint, az övéké egész nap csendben elvolt, ugymond ciciztek, vagyis inkább lógtak a cicin.és kár hogy igy már utólag nem tudom nekik megmondani hogy nem én voltam ilyen szerencsétlen...(bár ugy nem érdekel mit mondanak..de mégis végülis)bár egy két emberrel tartom onnan a kapcsolatot, márciusban 15napot voltam bent a korházban.hát tényleg felelőtlenek.félek hogy most is elszurnak valamit, esetleg a kicsivel, vagy velem.)
2009. szept. 6. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!