Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Már én készülök ki attól,...

Már én készülök ki attól, hogy 3 éves lányom ha alszik délután, akkor este 11-éjfél között alszik csak el?

Figyelt kérdés

Még nem Óvodás a kislányom, ha csak 1 órát is alszik ebéd után, akkor este 11-nél előbb soha nem alszik el.Tegnapi nap is letettem este 10-kor, fél 12-kor aludt csak el, (egyedül nem alszik el én altatom), majd mire befejeztem a dolgomat éjjeli 1-kor feküdtem én is le.És reggel 6-kor indul a nap nekem.Közben ugye éjjel is többször kelek valamelyik gyerekhez, már nagyon fáradt vagyok, nincsen semmi energiám.

Az ovi miatt szeretném, hogy aludjon délután, de én már kikészülök teljesen.Mit tanácsoltok?


2013. ápr. 4. 12:55
1 2
 1/12 Jégtánc ***** válasza:
13%
Fektesd hamarabb este.
2013. ápr. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ha te úgyis kelsz 6kor akkor keltsd fel őt is. így a délutáni alvás is előre jön, már akár 11kor le tudod tenni, így délután megint van ideje elfáradni.

más megoldás szerintem nincs.

enyém 3,5 éves, 1,5 éve nem alszik délután, ovis is, tehát elfárad, reggel 7kor keltem és mégis van, hogy csak 9után alszik el este, egyszerűen nem fárad el, elég neki a 10óra alvás :(

2013. ápr. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia!a párom fia 3és fél volt,mikor megismerkedtünk és például ő nem aludt napközben otthon,de az oviban igen.Szerintem ott úgyis kidől,jobban elfárad.próbáld ki,hogy nem kell aludjon ha nagyon nem akar,csak legyen csendes pihenő.Szerintem amúgy meg az oviban sem kötelező már aludni,ha nem tud,csak pihenni,csendben.ez csak egy ötlet:)
2013. ápr. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A lányom 2 éves. Bölcsiben simán alszik ebéd után. Itthon nem. Most már lassan egy hete itthon van, mert beteg, egyetlen egyszer sem aludt. A bölcsiben általában 2-3 hetente 1x fordul elő, hogy nem alszik el. Szerintem ha nem akar aludni a lányod, akkor ne erőltesd. Nálunk ilyenkor csendes pihenő van (most is éppen). Ilyenkor a lányom lefekszik a nappaliban a földre. Ott csinálok neki egy kis "fészket": vastag gyapjú takaró alulra, párnák, takaró, a kedvenc plüss állatai, vagy a babája. Most a Bogyó és Babócát nézi, közben szőlőt majszolgat.
2013. ápr. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben járok én is. Én mostmár nem altatom el délután, így este normális időben le tudom tenni. Ősszel megyünk oviba, ott úgy is fog aludni, mert jobban elfárad, meg korábban kel. Nekem reggel sokáig alszik, de hagyom is aludni, addig elvégzem, amit akkor csinálnék, ha délután aludna. Nekünk így sokkal jobb, és este én sem kapok idegbajt, hogy fél 12-kor még játszik a kiságyban.
2013. ápr. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Üdv a csapatban. Nekem egy 6 éves, és egy 3 éves lányom van. Az oviban-bölcsiben alszanak délután, ilyenkor éjfélkor úgy kell őket agyonverni. Ha otthon vagyunk nem alszanak, akkor kilenckor van lefekvés este. Már mindent kipróbáltunk, de ha napközben alszanak ez van. Volt hogy egy hónapon keresztül minden áldott este 2 órát altattam, mir elaludtak. Idegileg kikészültem. Néha úgy érzem nincs életem. Éjfél után hulla vagyok, reggel 6-6.30-kor kelünk, dolgozok, és este éjfélig cirkusz. Én és örülnék a megoldásoknak, de semmi nem válik be.


Elsőnek gratulálok a roppant értelmes válaszához. Biztos én tartom direkt ébren a gyerekeket. Sajna ha a gyerek nem álmos hiába fektetném én le hamarabb, mert nem alszik.

2013. ápr. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek!

Hát előbb nekem sem alszik el a lányom, ha 9-kor teszem le, akkor is ugyanez van, minimum 11-ig a falat rugdossa, mondókázik, beszélget magában, szerepjátékozik magában, és még sorolhatnám.És mindemellett a kisebbik gyerkőcöt is altatnom kell, az is eltart 9-óráig, a kettőt egyszerre meg nem tudom:S

2013. ápr. 4. 16:03
 8/12 anonim ***** válasza:

Azt hittem, én csinálok valamit baromi rosszul, mert nálunk a lányom 1 áves kora óta ez megy, most 3 éves múlt. Hát én is teljesen kivagyok már, ráadásul dolgozom is. Az ovival az a baj, hogy ott nem hajlandó aludni, viszont amikor hazaérünk, már aludna, de ha 4-kor elalszik, akkor hajnalig ébren van.

Bocs, segíteni nem tudtam, de legalább én is panaszkodtam egy kicsit :)

2013. ápr. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia,orulok a kerdesednek,ugyanebben a cipoben jarunk,mar mindent probaltam,kedves ferjem meg megallas nelkul piszkal,hogy biztos en tartom fenn a gyereket,mert nekem az ugy kenyelmes!:-o most,husvetkor 3 napig nem aludt delutan,este lefekudt viszonylag koran,mire hajnali4-re o mar kialudta magat,szolt is,hogy o mar felkelne jatszani (nekem,nem a ferjemnek,termeszetesen) probaltam visszaaltatni,sikerult is 6 korul...o is 3 eves,kisfiu,remenykedem,majd ha ovis lesz,beall.Mi is osszebujunk,ugy alszik el,de tobbnyire en hamarabb..Probaltam,h egyedul hagyom,de kepes masfel-2 orat enekelni,mondokazni egyedul az agyaban,pont mint az egyik elozo valaszolonal.Itattam vele gyogyteat,parologtqattam levendulat,semmi.delelott orakat vagyunk a levegon,ha du.is kimegyunk,meg rosszabb,felporog,le se lehet loni!Sajnalom,h nem tudtam segiteni,csak azert irtam le mindezt,mert nem vagy egyedul a problemaddal!Kitartast Neked is!:)
2013. ápr. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem mondom, hogy örülök, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal, de megnyugtat, hogy nem biztos, hogy én rontottam el valamit:)

Nekem a védőnő azt tanácsolta, hogy adjak a gyermeknek Sedatif Pc-t, eddig neki még nem adtam de magamnak már igen:))

2013. ápr. 4. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!