Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Apakomlexus"? Hogyan kell...

"Apakomlexus"? Hogyan kell ezt kezelni?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem 2 éves lányomat. Az apja jön hozzá, de nem túl sokat vannak együtt. Mostanában észrevettem a lányomon, hogy minden férfi ismerőssel nagyon kedves. Bújik, simogatja, puszit ad, játszik, hancúrozni szeretne velük. Nekem ez sokszor kellemetlen, mert pl ma is egy olyan ismerőst kezdett simogatni, akivel talán évente 2-3 alkalommal találkozik. És a szakállát "tépkedte", meg az arcát simogatta. Fogta a kezét, nyakába ült, hasonlók.

Barátnőm férjén állandóan csüng. Kéri, hogy dobálja, pörgesse, ölébe ül.

Tudom, hogy hiányzik neki az apja, de hogyan lehet elérni, hogy ne legyen ennyire közvetlen mindenkivel? Olyan nehéz.


2013. ápr. 4. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg az apával megegyezni, hogy több időt töltsön vele. Mert ezzel azt az időt pótolja.
2013. ápr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
valószínűleg közrejátszik, de nem csak erről van szó. ez egy olyan fázis, amin szinte minden kislány keresztülmegy. én órákat ültem az egyik baráti házaspár férfitagjának ölében, ha átjöttek hozzánk és csak fürdetés-fekvés idejekor szálltam kki, mert akkor már nem maradhattam. a bátyám húga a én oáromat ajnározza, ölelgeti, simizi, bújik hozzá, csinos ruhát vesz fel,ha tudja, h találkozik vele, aztán lányosan zavarba jön. és még számtalan példát tudnék hozni olyan kislányokról, akik amúgy teljes családban álnek. ez egy teljesen természetes dolog, amit talán felnagyít az a tényező, h a kislányod apa nélkül nevelkedik.
2013. ápr. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

a bátyám kislánya*


(a bátyám húga én vagyok :-))

2013. ápr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát igen ez egy ilyen kor..a lányomnak is az apa az Istenkirály :) 2,5 éves és apa nélkül "megállna" az élet...de ez így is van rendjén..
2013. ápr. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!