Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti átvinnétek másik óvodába...

Ti átvinnétek másik óvodába vagy próbálnátok megoldani a helyzetet?

Figyelt kérdés

Kislányom 4 éves lesz, nagyon okos, de makacs és eleven. Akivel az oviban barátkozik, az a kislány sajnos nagyon neveletlen, azt csinál otthon, amit akar. Kedves, de végtelenül egyszerű az anyukája is. Nem az a baj, hogy nem értelmiségi szülők gyereke, hanem, hogy semmilyen kontroll sincs. Nekem is fárasztó nevelni, mindent elmagyarázni...büntetni meg nagyon utálok, de tudom, hogy muszáj és kell a gyereknek bizonyos korlát.

Amikor együtt öltöznek, akkor eszetlenkednek, futkosnak a folyosón, egyszerűen meg sem hallja a lányom ha rászólok. Már az óvónők is panaszkodtak. Ma is lerombolták a többiek játékát, futkostak a csoportban. Kaptak is büntetést. Most itthon is kapott, miután a héten ez a második alkalom, hogy amikor kihozom, akkor össze-vissza futkosnak az óvodából kifelé jövet. A másik anyuka nem is szól az ő gyerekére és nekem sincs jogom beleszólni az ő nevelésébe. de így néha úgy érzem, hogy semmit sem ér a nevelésem. Hiába kap itthon büntetést és ígéri, hogy legközelebb szót fogad, amikor együtt van a másik kislánnyal, akkor csinálja tovább.

Más okból is célszerűbb lenne ovit váltani, de nem tudom, hogy ez-e a megoldás. Ti elvinnétek vagy küzdenétek vele/velük?


2013. ápr. 5. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak ezért én nem váltanék ovit, hanem inkább a kisláníy társaságát mellőzném, amennyire csak lehet. Az óvónőnek is meg lehet mondani, hogy ültesse külön a gyerekeket foglalkozásokkor, ebédnél.
2013. ápr. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Más oka is lenne, hogy váltsunk. Én is azt gondolom, hogy mindenhol lehetnek neveletlen gyerekek és valószínűleg lesznek is, főképp iskolában....A gyerekemnek akkor is be kellene tartani a szabályokat ha más nem is teszi.

Jó lenne ha kevésbé barátkoznának,de ez szerintem elkerülhetetlen a csoportban:-( Ja, meg mit mondjak a kislány anyukájának?

2013. ápr. 5. 18:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Emiatt én sem váltanék, de megpróbálnék finoman a másik gyerekre is hatni. Nem leszidni, vagy ilyesmi, de nevelési céllal vele is beszédbe elegyedni, valahogy bevonni beszélgetésbe(feltéve, ha másik anyuka nem akad ki ettől). Neki biztos jó móka, hogy szítja a feszültséget közted és a lányod között, de ha meg van szólítva, érzi, hogy érdeklődsz iránta, akkor ez változhat. Szerintem elkerülni ezt a kislányt, főleg ha a lányod kedveli nem megoldható, és nem is célszerű.
2013. ápr. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is. Úgy döntöttem, hogy megküzdök a helyzettel, nem engedek az elveimből. Megbeszéltem a lányommal, hogy veszélyes a folyosón futni és ha a másik kislány fut, akkor az az ő baja lesz ha megsérül.

Amúgy meg költözés miatt válthatnánk ovit, de ott is lutri, hogy milyen gyerekek vannak.

2013. ápr. 7. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!