Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kislánynak crossmotort...

4 éves kislánynak crossmotort akar venni az apukája, engedjem?

Figyelt kérdés
Kiscrossmotort, ami gyerekeknek való. Apja is crossozik. Mi elváltunk, igy nem tudok ott lenni, amikor motoroznak, igy nem is tudok rá vigyázni... Ha nem engedem meg, mérges lesz apa, ha megengedem, örökké félhetek, mi esz a gyerekemmel a motoron. Nem csak most, hanem később... MEg ha nem nézem olyan negativan a dolgot, akkor talán nem baj, ha lesz a gyerekemnek egy jó kis hobbija. Vagy nem tudom. Ti engednétek?
2013. ápr. 7. 06:28
1 2
 1/12 Jégtánc ***** válasza:
Megmondom őszintén ,nem tudom.Nem vagyok abban a helyzetben mint te.Hallgass a józan eszedre szerintem.
2013. ápr. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nos, igazság szerint nem szükséges a beleegyezését hozza, pusztán udvariasságbol kérdezte meg.

Vigyázni a gyerekre annak kell, akinek épp a felügyelete alatt van, tehat láthataskor apuka vigyáz ra.

En engedném, mert a gyerek is élvezné, apuka meg tudatosan nyilván nem tenne ki veszélynek a saját gyereket.

2013. ápr. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igazat adok neked utolsó, de ez az apuka eléggé gyerekeszű még... De én sem akarom az ő közös programjukat akadályozni. Csak féltem a kislányomat. A motor mindig nagyon veszélyes dolog.
2013. ápr. 7. 07:36
 4/12 anonim ***** válasza:

Én nem engedném, de lehet én vok túlparás :s Majd ha nagyobb lesz és szeretne, talán akkor, de még nagyon kicsi hozzá. Szerintem veszélyes.

Az meg nem nyugtatna meg, hogy ha nála van a gyerek ő felel érte... cseszhetem ki a felelős, ha bármi baja lesz a gyereknek.

2013. ápr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én engedném!

Sajnos az én férjem nem tanítja a gyereket motorozni, biciklizni sem tud 4 évesen, pedig minden fajtát megvettem neki!!!

Én örülnék ha valami járgányon megtanulna!


Mondjuk annyi, védő ruha, sisak szemüveg is legyen a motor mellé, de ezek a kis motorok nem mennem 100-al!!!

2013. ápr. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Mammasita válasza:
100%

Szia!

Próbáld megbeszélni vele nyugodtan. Vagy írd meg neki az aggályaidat e-nailben, hogy ne szakítson félbe, vagy ne terelje el a gondolataidat.

Jól gondold át az érveidet, és amilyen röviden lehet szedd pontokba.


Szerintem egy négy éves korú átlagos gyermek sem fizikailag, sem gondolkodásban nem érett egy technikai sportra. Minimális a szabálytudata, nem képes az utasítások belartúsára,az esetleges vészhelyzetet nem képes felismerni.


Írd, hogy nézzen utána nevelési blogokon:

A 4 évesnek a saját mozgását kell először felépítenie, majd tökéletesítenie. Labdázni, ugókötelezni, akadályok között csúszi - mászni,föl- le- átugrani dolgokat.

Fontos az egyensúlyerzék fejlesztése: hintázás, libikókázás, lépegetés vonalon, járdaszegélyen,stb


Először saját testével kell megtanulnia ügyesen és tudatosan bánni, csak utána jöhet egy veszélyes technikai eszköz.


Tud már kétkerekűn rendesen biciklizni?

Ha lgen, ott is van mód a további fejlődésre.(akadálypálya)


A gondolkodása sem elég fejlett még ehhez átlagos esetben.

Helyzetfelismerés - cselekvési sémák.


+ nemi szerepek

Nem korai egy fiús játék felvállalására ösztönözni?

A lányok 4 évesen babát öltöztetnek, etetik, altatják.

Neki is kell készülnie a felnőtt nó szerepére.


Fontos, hogyne a te akaratod miatt, hanem a gyerek egészsége és jó irányú fejlődése miatt mondjon le a dologról!

2013. ápr. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
n nem engedném, semmi esetre sem. de ez én vagyok :)
2013. ápr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem,semmi esetre sem engednem. A gyermek biztonsagaval foglalkozz es ne a jo viszony megtartasaval.

Teljesen mindegy gyereknek valo motor-e,mennyivel megy...VESZELYES es kesz.

Nezz utanna kicsit a neten biztos talalsz olyan balesetekrol videokat ahol gyerek motorozik "neki " valo motoron/quad-on.

Varjon meg 10evet.

2013. ápr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megerősitettek abban, hogy ez még NEM! neki való. Persze vagány, meg minden, de az a mondat tetszett, hogy egy ekkora gyermek nem szabálykövető és nem méri fel a veszélyt. Köszi. Az e-mail is jó ötlet aqpukának!
2013. ápr. 7. 13:15
 10/12 anonim válasza:
kicsit később de ENGEDNÉM
2013. ápr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!