Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vashiányos gyerekeknél mit...

Vashiányos gyerekeknél mit vehetünk észre? Tünetekre gondolok. A kisfiam egyéves, és ránézésre (sápadtság 9mindenki szerint vérszegény. Az étvágya is rossz, de rengetegszer szoptatom, ahogy igényli.

Figyelt kérdés

2013. ápr. 7. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezek a tünetek nálam 38 eve fennállnak..... Sose voltam vas hiányos. Csak orvos tudja megállapítani, vervetellel.
2013. ápr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a sápadtság volt a tünet,a doki vérvételre küldött ott kiderült,h vashiányos
2013. ápr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a legfőbb jele az volt 7 hós kisfiamnál, hogy egész télen nem tudott meggyógyulni a takonyból. Nem volt az a klasszikus betegség eleje és vége, hanem egy folyamatos hónapokig tartó nagy takony kór. A szeme alatt sötét karikák voltak. Én is szoptattam. Végül egy vérvétel igazolta a megérzésemet, de csak természetes dolgokat adtam neki, nem pótoltuk mesterségesen a vasat, pedig erősen vashiányos volt. 5 hónapig kapott Steinberger Kinder italt, Patikában kb 2500 ft és gazdag vasban, ehhez még béres cseppet és homeopátiás szert, hogy teljesen felszívódjon a vas. Na meg persze C vitamínt.
2013. ápr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is vashiányos a fiam, de csak minimálisan, amit most a vérvétel is igazolt, ő is sápadt de mindíg is ilyen volt, nekem azt mondta a doki, hogy "átlátszó a füle" mármint a fülkagyló amikor a fény ugy esik, akkor áttetsző. Nekünk is Béres cseppet mondott a doki, de a fiam kap cebion multit, illetve most jön a nyár,imádja a szedret, majd kap azt. Illetve a szederlevél tea is nagyon jó.
2013. ápr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én elkezdtem mesterségesen pótolni neki,meg én is igyekszem pótolni a szervezetemben a vasat,c vitamint,a szoptatás miatt.Nekem is mondták már,hogy a fülön látszik meg és hogy nekünk látszik is, egy picit halványsárgás árnyalata van a füle hegyének,erre mondták,hogy látszik.
2013. ápr. 8. 14:18
 6/6 A kérdező kommentje:
ööö igen,meg sötét karikás a szeme alatt(nekem is)
2013. ápr. 8. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!