Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesen ujjszopás természetes...

3 évesen ujjszopás természetes vagy szorongásra utal?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 7. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Ennyiből nehéz megmondani. Csak az ujjszopás nem jelent szorongást.
2013. ápr. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első hozzászólóval. A kislányom lassan 4 éves, és szopja az ujját, amikor álmos, vagy elalvás előtt. Szerintem semmi baj nincs vele. Én is sokáig szoptam az ujjam, 7éves korom körül hagytam el, de nekem eléggé elnyomó szüleim voltak, anyum elég gyakran vert... Unokatesóm fia 13 éves, és szopja az ujját, plusz mellé jön a "nyam-nyam" (egy kis pamut kendő, születésétől azzal szopizza az ujját), de neki elváltak a szülei, szerintem az viselte meg. Ha nincsenek ilyen körülmények, akkor szerintem normális. :D
2013. ápr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kisiskolás korban is előfordul, szorongástól menteseknél is. Hét éves kor alatt meg természetes ön nyugtató mechanizmus, ha nem szorong a gyermek, akkor is.
2013. ápr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!