Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hasonló esetben szólnátok...

Ti hasonló esetben szólnátok a szomszédotoknak?

Figyelt kérdés
A felső szomszédban egy kisgyermekes család lakik, 5 év körüli a kisfiuk. Hetek óta minden hétvégén arra ébredünk, hogy a kisfiú ugrál, a plafon döng. Nincsenek nagy igényeim, ha hétig aludhatnék, egy szavam sem lenne, de ő sajnos 6 óra táján kezdi. Nem sima lépések zajára gondolok, inkább mint amikor valaki páros lábbal ugrál, ez megy reggel fél hétig, hétig. Tudom, hogy egy gyereknek szüksége van játékra, mozgásra, de bunkóság lenne megkérni a szülőket, hogy valami csendesebbet játsszon olyankor? Hétköznapokon 4:30-kor kell kelnem és bár szeretem a gyerekeket, ezt a helyzetet kicsit túlzásnak tartom. Ti szólnátok emiatt a szomszédaitoknak?

2013. ápr. 8. 11:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy bunkónak tartanának, de én bizony szólnék. Persze csak finoman, hogy ilyen korán reggel jó lenne, ha valami csendesebbel töltené az időt, később természetesen ugrálhat. Bár a szülőket is leírja, ha a gyerekre nem szólnak rá, hogy ebben az időben még maradjon kicsit nyugodtan...
2013. ápr. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekem van hálistennek földszinten lakunk. Mert az enyémeim is nappal (hangsúlyozom hogy nappal 8 és este 6 között) bizony rohangálnak ugrándoznak ( viszem őket ki amikor csak lehet de hatalmas a mozgásigényük és nem is volt túl jó idő mostanában).

De teljesen megértem a problémátokat és én is szólnék (mint ahogy szólok is) ha felettünk meg a tizenéves kislány 12kor (este) hívja át a haverokat mikor anyu éjszakás és eszméletlen hangosan vinnyogva röhögnek zenét hallgatnak xboxoznak! Néha elviselem, nyilván szilveszterkor se szólok, de azért minden héten nem....

Az 5 éves gyereknek meg lehet mondani (és meg is kell) ha ép értelmű hogy reggel 6kor nem ugrálunk. Akkor kitalálok vmi csendes programot, meg nálunk is úgy van hogy 7nél tovább nem lehet ágyban tartani őket de azért akkor is elvárom hogy csendben könyvet nézegessenek vagy mesét néznek.

Este ugyanez. Papírból vannak a falak, a köhögés is áthallatszik, nem egyszerű helyzet mindenkitől megkövetel alkalmazkodást.

2013. ápr. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szólnék, de először nagyon kedvesen.
2013. ápr. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

ha normális (nem dühösen, ordítva) hangnemben szólsz, kedvesen megkéred, azzal nem ártasz.

ha normálisak a szülők, megértik, a nemnormálisaknak meg hiába szólnál

2013. ápr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ma sütök egy adag sütit és szerencsét próbálok, remélem megértőbb típusok :-) Napközben is sokszor hangos a gyerkőc, de az nem zavar, hiszen gyerekből van, érezze jól magát. Igyekszem óvatosan megbeszélni velük a dolgot.
2013. ápr. 8. 11:53
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
ezzel nem tudnak kit csinálni hidd el. az enyémek is 6 fél7körül kelnek hacsak nem megxek be rögtön vagy viszem ki őket rögtön akkor rohangálnak,játszanak stb. és nem tudok ugrani,mert van egy pici baba is vele kezdem a napot.sztem ne szólj mert kellemetlen helyzetbe hozod őket. én si próbálom csendesiteni őket de nem mindig lehet
2013. ápr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, ez az egy gyermekük van. Ugyan még nincs gyerekem, de azt hittem, egy 5-6 évessel már meg lehet beszélni, hogy kora reggel halkabban játsszon, mert zavarhatja a szomszédokat. A te eseted természetesen más, úgy valóban nehezebb megoldani a dolgot.
2013. ápr. 8. 12:01
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg olyan hangos és reggel 6-kor, akkor szólnék, igen.
2013. ápr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szólj kedvesen először. Nem mindig egyértelmű, hogy mi hallatszik át és mikor zavaró. Nekünk egyszer szólt az alsó szomszéd lánya, hogy érettségire készül és tanulna, akkor nagyon visszafogtam a gyerekeket. Előtte beszéltünk, akkor azt mondta, hogy néha hallja őket de nem zavarja. Az az időszak nehezebb volt neki, szépen kérte, mi pedig megpróbáltuk figyelembe venni. De nekem akkor kisebbek voltak a gyerekek, egy 5 évessel már azért lehetne beszélni.
2013. ápr. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
15%
:D Ne hari,de Neked van gyereked?
2013. ápr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!