Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Járt valaki hasonló cipőben?...

Járt valaki hasonló cipőben? 2 éves és 1 hónapos lányom nem beszél, nem tudja kiejteni a szavakat. Be fog ez indulni vagy segítség kellene?

Figyelt kérdés

2 éves és 1 hónapos lányomank összeírtam, 100 szava van, de lehet több is. De nem használja, csak ha valamire rámutatunk, mondja (nem helyesen), vagy éppen csak utánunk mondja.

Nem tudja kiejteni helyesen a szavakat, látom, hogy próbálkozik, erőlkődik, és formázza a száját, de nem megy.


Most kezdtük a TSMT tornát.

Kell más segítség? Fog tudni beszélni? Elvileg a hallásával nincs baj, bár ezek után már ismét elviszem vizsgálatra. Amúgy a legkisebb zajt is meghallja. Vagy ha a szomszédban halkan nyöszörög a baba, azt is meghallja.


Szerintetek van aggódni valóm?


2013. márc. 20. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Pont azért kattintottam rád, mert a kérdés elejénél még nem olvastam, hogy már jártok valahová. Pont most volt a tévében, hogy ilyenkor már el kell kezdeni járni valahová és akkor rendben lesz. Ne aggódj, lesz még olyan, hogy azt kívánod, bárcsak befogná már egy kicsit a csőrét. :)
2013. márc. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 krisztivan ***** válasza:
Nem tudok tényleges választ adni csak a saját példát.Fiam 2 évesen SEMMIT,sehogy nem mondott.Csak a halandzsa és baba nyelv volt.Szeptemberben elkezdte a bölcsit és decemberben már 2 szavas mondatokkal próbálkozott.most március van és már 4-5 szavas körmondatokra képes.Én nem aggódtam,hiszen itthon mindent megértettünk tőle.Nem volt rákényszerítve(úgymond)a beszédre.De van néhány hang amit nem tud kimondani csak ha neki megfelelő közegben van.Pl.: kaka-tutya.Majd kialakul a tiszta beszéd is.Szerintem beszélj hozzáértő orvosokkal mert minden gyerek más.Barátnőmék kisfia 1 évesen már szavakat használt helyesen:-))
2013. márc. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2013. márc. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!