Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A többi 1,5 éves gyerek is...

A többi 1,5 éves gyerek is ilyen? Aggódjak?

Figyelt kérdés

Kislányom 19 hónapos. Mindent megért, érdeklődő, figyelmes. Mégis, sokszor ha mondok valamit, egyik fülén be, a másikon ki. Pl. hogy ne tegye le az ivópoharát vagy a kiflijét a padlóra, hanem az asztalra. Ne álljon fel a székre. Otthon még nagyjából rendben is van a dolog, de amint lemegyünk sétálni, totál nem figyel rám. Megy, amerre gondolja, a kezét nehezen engedi fogni, néha azért megengedi. Nem engedhetem el a járdán, nem jön mellettem, mert ha valami érdekeset lát, otthagy. Most tanuljuk, hogy az úttesten hogy kelhetünk át, de eddig nem sok sikerrel. Ha nem figyelek oda, képes lenne elkóborolni, megy, amerre lát. Van egy 2 hónapos kistesója, nehéz a babakocsit a nagy igényeihez irányítani.

Egyszerűen csak eleven? Az értelmi képességeivel nincs gond. Ilyen a természete? Később jobb lesz, csak legyek türelmes, és tanítsam kitartóan? Nálatok ez hogyan van?


2013. ápr. 8. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:

általában az ilyen kérdéseket azok teszik fel ahol van egy pici is :)

érdekes, ilyenkor hirtelen a szülő azt hiszi, hogy a nagyobb az már nagy, így több az elvárás felé, pedig attól ő még csak egy 1,5 éves :)

nincs semmi gond a gyerekeddel, nem az értelmi képességeivel van a gond, hanem azzal, hogy ő még egyszerűen a koránál fogva nem ért mindent, még ha a szülő azt is hiszi :)

legyél kitartó, nem kinőni fogja hanem folyamatosan fejlődik az értelme, mikor is majd eljuttok oda, hogy érti valóban és nem csak a szavakat hanem az összefüggéseket is, na az majd egy év múlva lesz :)

és akkor jön a dackorszak ahol nagyon sokat számít, hogy neveled/nevelted vagy ráhagyod a dolgokat.

2013. ápr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
előző, azt kihagytam, hogy ez nem elevenség hanem kíváncsiság és bármilyen nehéz is a kicsi miatt, ebben támogatni kell, mert most fedezi fel a világot, az agya olyan most mint egy szivacs :)
2013. ápr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A lányom pont 1,5 éves. Lényegében ugyanez a helyzet. Ma volt először, hogy megállt a zebránál és a boltban fizetéskor sem akart elfutni, ott állt szépen mellettem. Nem merem hinni, hogy mostantól ez lesz a normális :-)


Légy vele türelmes, még kicsi.

2013. ápr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fiam dettó ilyen... szerintem ez természetes ebben a korban, sok mindent most tanulnak meg, türelem...:)
2013. ápr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiamin között is pont 17 hónap van. :-) Csak a nagy már 3éves múlt, a kicsi 20hónapos. Mikor ők is olyan kicsik voltak, mint nálad, én vettem tesókocsit, később testvérfellépőt. Így a nagy ha elfáradt, be tudott ülni a kocsiba, vagy fel tudott állni a testvérfellépőre pihenni. Ez azért is volt jó, mert nekem sokkal egyszerűbb volt!! Pl ha a nagy nem fogadott szót, elcsatangolt, úgy mint nálad, akkor fogtam, beültettem, és ez egyfajta bünti volt neki. El kell, h szomorítsalak, másfél évesen még nem fogod tudni neki megmagyarázni, h jöjjön melletted, vagy ne lépjen le az úttestről, vagy ne futkározzon el. Ezt majd kb 2,5évesen meg is érti. Legalábbis nálunk így volt. A kicsi nekem sem engedi fogni a kezét, mert neki mindig tenni-venni kell valamit, ide-oda rohangálni, stb. De akkor is, megfogom neki a kezét, mégha üvölt és hisztizik is,mert csak így fogja megtanulni, hogyha szólok, akkor igenis oda kell jönnie és meg kell fognia a kezem. Amit még tanácsolhatok, h a nagyhoz igazítsd a kicsi napirendjét. Engem sokan piszkáltak, mikor pár hónapos volt a kicsi, és sokat jártunk a játszóra. Minek viszek oda ilyen kicsi babát, stb. Hogy minek? Mert a tesója szeretne játszani, és nem fogom neki ezt az örömet nem megadni. Remélem érthető?! :-) Sose érezze a nagy hogy hátránya van a kicsivel szemben. Ha bármim kérdésed van, írhatsz akár privátban is, szívesen adok tanácsat ha tudok, vagy mesélek tapasztalatokat. Kitartás!
2013. ápr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Kedves utolsó: nem szomorítottál el, nem baj, hogy még nem érti meg, amit akarok. Nekem már az is megnyugtató, hogy ez a normális, és nem nekem van "rossz" gyerekem. :-)

Igen, a nagyhoz igazodik a kicsi napirendje, én is úgy látom jónak.

Akkor továbbra is türelmes maradok, és be nem áll a szám... :-)

2013. ápr. 8. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!