Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Állítólag az anyatejtől nem...

Állítólag az anyatejtől nem tud elhízni a gyerek. Mi a helyzet a tápszerrel? Attól termelődhet túlzott számú zsírsejt, amiktől később nem lehet megszabadulni? Mikor aggódjak, hogy túlsúlyos a csecsemőm?

Figyelt kérdés
2011. nov. 24. 14:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni miért kérdezed? Mennyi most a babád és mennyivel született?

Amúgy elég ritka, hogy egy baba tényleg túlsúlyos, akár tápszeres vagy anyatejes.

Néha az sem igaz, ha a doki jegyzi meg, hogy túl nagy a súlya, mert néha ők is túlzásokba esnek.

Nekem állandóan kicsinek tartották a dokik, de közben mindig benne volt az súlyhatárokban, és havonta szépen hízott, és kiegyensúlyozott volt.


Miért aggódsz? Történt valami?


Amúgy itt egy táblázat, ami irány ad, persze ezt sem lehet készpénznek venni:

[link]

2011. nov. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
3 és fél hónapos,3600 és 56-tal született,most 8 kg és 67 cm. Azért aggódom,mert én túlsúlyos vagyok,és úgy tudom,az első évben alakul ki a zsírsejtszám.Nem akarom,hogy a gyermekem is egész életében diétázni legyen kénytelen,hogy normál alkata legyen. Arányos baba állítólag. Igazából szerintem is,de azért látszanak a hasán a kis karfiolszerű zsírok,meg persze brutál hurkái vannak,de mások azt mondják,egy babának ilyennek kell lennie,meg hogy ettől még simán lehet vékony,ha az apjától örökli az alkatot,hiába van sok zsírsejtje.Bár lehet,hogy a zsírsejtszám is genetikailag meghatározott,és nem is attól függ,mennyit eszik első évben egy gyerek.Van,akinek a 11 hónapos babája 8 kg,de nem tudom,hány cm.
2011. nov. 24. 15:18
 3/23 anonim ***** válasza:
55%

Húú, hát a 3,5 hósan nekem nagyon soknak tűnik a 8 kg. A fiam 6 hósan 8 kg, és még az is sok.

Azok akik azt mondják ilyennek kell lennie, biztos nem merik megmondani a szemedbe az igazat.

Az orvos, védőnő mit mond? talán az ő véleményükre hallgatnék, nem az udvariaskodókéra...

2011. nov. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Nem igazán lehet, és szabad összehasonlítani a babákat.

Lányom jóval kisebb volt 3 hónaposan, DE mások a babák, és másképp fejlődnek.

Lehet babád eddig hízott jól, és ezek után lelassul a hízása.

Most úgysem tudod őt diétára fogni, még picike. 1-2 éves koráig még annyi mindenben változhat, így a súlyában is.

Orvos mit mondott? Ő aggódott, szólt, hogy baj van a súlyával amúgy?

2011. nov. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Az én babám is kevesebb volt ilyenkor, 8 hónaposan lett 8 kiló, de mondjuk láttam már nagy babát, aki később tök vékony lett (és nem udvariasságból írom).

Viszont egyértelmű, hogy én is kikérném egy szakember véleményét.

2011. nov. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
A védőnő és az orvos is azt mondja,hogy semmi gond,majd ha elindul,le fogja adni a párnákat,ők mondták,hogy arányos. De néha a kis hülye bizalmatlan agyamban megfordul,hogy nem kapnak-e jutalékot,ha jó sok tápszerre adnak ki receptet,és bátorítanak a tápszer adására. Mindegy,azért próbálom visszaszaporítani a tejem,ami sztem azért apadt sokat,mert azt mondták,hogy tartsak minimum másfél-két óra szünetet 2 étkezés között,(ok:hagyni kell időt,hogy termelődjön tej,és hogy hasfájása lesz a babának,ha úgy eszik,hogy az előző kaja még a pocakjában van)de ezt a baba nem bírta,ezért jött a tápszer. Nem igazán tudom,mi lenne jó. Kimerítő a szoptatás,mert akkor kb egy órát van rajtam,és utána 1 órával már éhes,de nem akarom,hogy elhízzon.
2011. nov. 24. 15:34
 7/23 anonim ***** válasza:
Az én lányom tápszeres volt, mégsem hízott el tőle, sőt sokszor vékonynak találták! Tehát akkor az elméleted nem biztos, hogy igaz. Persze értem amit írsz, de nem csak ez okozhat elhízást (már ha jelen esetben erről beszélünk).
2011. nov. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
A párom családjában vannak olyanok,akik állítólag csecsemőként kövérek voltak,és ők most vékony alkatúak,meg az én öcsémmel is így volt. Remélem,hogy a kislányomnál is ez lesz. Azt mondta a csecsemős nővér a születésekor,hogy magas lesz,mert pl a talpa hosszabb volt,mint az átlagé.
2011. nov. 24. 15:38
 9/23 xStefix ***** válasza:
51%

Nem hiszem, hogy direkte a tápszertől lesz több zsírsejt, inkább attól, hogy a tápot lassabban bontja le a szervezet, emiatt több energia tud elraktározódni, mint a gyorsabban és könnyebben lebomló anyatejnél.

Én a genetikára a te esetedben nem fektetnék ekkora hangsúlyt, bár nem értettem pontosan, hogy apuka milyen típus... Igaz, hogy a babád ennyi idősen tényleg elég súlyos, de biztos, hogy ez mind csak zsír? Mert ugye nemcsak a felnőttek között van nehezebb csontú ember...

Aztán, milyen a babád étvágya? Állandóan éhes, mindig ő kér annyit, amennyit megeszik (azaz szokott-e repetázni), vagy inkább annyit eszik meg, amennyit eléraksz? Mert utóbbi esetben esetleg meg lehet próbálni kicsit visszavenni az adagjából, hátha akevesebb is elég.

Milyen típusú tápszert eszik? Nem ismerem őket annyira, de lehet, hogy (orvossal való egyeztetés után) meg kéne próbálni egy másikat, amiben talán kicsit kevesebb kalória van.

Milyen módon eszik? Nagylukú cumiból és/vagy gyorsan? Mert így jó eséllyel többet meg tud enni, mint amennyire valóban éhes. Ha ez a gond, akkor a kisebb lukméret és a nyugodtabb környezet segíthet, hogy csak addig egyen, amíg jóllakik és ne addig, amíg eltelik.

Mennyit mozog? Lehet, hogy ő lustább, lassabban fejlődő típus (nemcsak a súlya miatt), ami miatt kevésbé mozogja le a kalóriákat. Ezzel persze nem sokat lehet kezdeni, de ha esetleg úgy látod, hogy pont a súlya miatt mozog kevesebbet, akkor tényleg szükség lehet egy kis kontrollra..

De még mindezek ellenére sem biztos, hogy baj van vagy hogy muszáj valamit csinálni. Simán megeshet, hogy ő tényleg ilyen haspók, de aztán később majd szépen lenyúlik ról a felesleg. Enyém mondjuk sose volt húsos, de azokat a gurigákat, amiket az első 4-5 hónapban összeszedett, 1 éves koráig teljesen leadta. Épphogy 3xos súlya lett, ami pont 9 kiló volt... Szóval nem biztos, hogy ez a pufiság hosszú távon is megmarad. De nyilván jó, ha résen vagy!

2011. nov. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Önmagában nem is az a bajom,hogy tápszert kap,hanem hogy szerintem többet kér,mint amennyi a szükséglete,persze tudom,hogy hülyeség a nagykönyvre alapozni. Szóval inkább attól félek,hogy túl sokat eszik,és ettől hízik meg.
2011. nov. 24. 15:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!