Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktátok nézni a szuperdada...

Szoktátok nézni a szuperdada című műsort?

Figyelt kérdés
Szerintetek általában jó tanácsokat ad a "szuperdada"? Nem szoktatok kiakadni azon, hogy sokszor milyen idióta szülőket mutogatnak?
2013. ápr. 9. 17:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nekem a könyvei is megvannak, nagy általánosságban ezek alapján neveljük a gyerekeinket, én szeretem a műsorát, mert kívülállóként rá tud világítani olyan megoldásokra, amit egy az adott problémában éppen benne élő ember nem lát
2013. ápr. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi is sok dolgot hasznosítottunk abból, amit tanácsolni szokott. Én szeretem nézni, bár nem mindig van rá időm/lehetőségem. Mire gondolsz az idióta szülők alatt? Mert én eddig olyat nem láttam, ahol ezt mondtam volna a szülőkre, viszont mivel írtam, hogy nem mindig tudom nézni, lehet, hogy csak pont kimaradtak azok a részek. Szóval írnál példát kérlek?
2013. ápr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A műsor szerintem sem rossz, de engem egyszerűen kiakasztanak a szülők!
2013. ápr. 9. 17:21
 4/12 anonim ***** válasza:
Bocsi az OFF-ért,de megtudnátok mondani mikor van és melyik adón?
2013. ápr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Például volt egy (nem is régen volt ez az adás), ahol a kisgyerek kilenc(!) éve csak csokis kekszet meg nápolyit evett....engem nagyon felbosszantott, hogy mi a fenét csinált az anyuka kilenc évig???! Komolyan kilenc év után jutott eszébe, hogy megpróbáljon a gyereknek mást is adni? Itt ugyanis a szuperdada is csak annyit tett, hogy nem engedte a csokis kekszet neki, viszont választhatott mást, amit sok sok türelemmel megkóstoltatott. És végül hajlandó volt mást is enni. Vagy volt olyan eset, ahol a gyerek csak lábujjhegyen volt hajlandó közlekedni. (Nagyobb gyerekről van szó...szerintem 4-5 éves lehetett).Itt annyi volt a megoldás, hogy a szülőknek a szuperdada megtiltotta, hogy babakocsit vigyenek magukkal (mert a kissrác, ha elfáradt a lába, akkor bekéretszkedett a babakocsiba, illetve megtiltotta, hogy felvegyék és ölben vigyék. Láss csodát, a gyerek amikor elfáradt a lába és nem ülhetett be a kocsiba és fel sem vették, akkor hajlandó volt a talpán menni. Szóval ezeken én kiborulok, ez tényleg ennyire bonyolult??? Vagy amikor az ember benne van egy ilyen szituban, akkor ilyenek magától nem jutnak eszébe???
2013. ápr. 9. 17:27
 6/12 A kérdező kommentje:
Lifenetwork, most is éppen megy :o)
2013. ápr. 9. 17:28
 7/12 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű messziről, kívülről okosnak lenni. Valahogyan sikerül elcseszni a szülőknek és úgy maradni. Biztosan megpróbáltak már változtatni a filmekben levő anyukák apukák, de "egyedül" gyakran nagyon gyenge az ember. Egy idő után meg bele is fáradhatnak. Ha nem látnák a problémát, akkor nem kérnének segítséget. Én úgy gondolom, hogy minden szülő követ el hibákat. Ki ilyet, ki olyat. A legnagyobb hiba viszont az, ha az ember nem látja a saját tökéletlenségét.
2013. ápr. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek azzal, amit írsz. Egy-egy kezelhetetlen, dühkitöréses vagy szorongó gyerek nagyon nehéz eset lehet! De azért vannak durva triviális hibák, amiket nem tudom elképzelni, hogy hogyan lehet elkövetni!
2013. ápr. 9. 17:52
 9/12 anonim ***** válasza:

Pedig el lehet. Ugye itt mi már csak a végeredményt látjuk. Viszont mélyebben bele kell nyúlni, hogy megértsük a miérteket. Az elején kell kezdeni. Meg kell nézni, hogy honnan jöttek a szülők. Sokszor azért nem tudnak nevelni, mert őket sem nevelték. Próbálkoznak elkövetnek egy hibát ami kinövi magát és túlnő rajtuk. Sőt azt sem tanulták, hogyan ismerjék fel, ha valami már túlmegy a normálison. Ehhez jön még a frusztráltság a fáradtság és a tehetetlenségből adódó düh.

Könnyű szarvashibát elkövetni, ha valaki nem tudja mikor hibázik. Bár sokszor egyértelműnek látszik valami, el kell fogadni, hogy nem mindenkinek azok.

2013. ápr. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Angyalok válaszaival tudok maximálisan azonosulni.
2013. ápr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!