Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám elérni a két és...

Hogyan tudnám elérni a két és fél éves gyerekemnél, hogy jobban egyen?

Figyelt kérdés

Eleve nagyon válogatós.

De azokból is amit szeret, nagyon keveset eszik. Épp csak egy-két falatot. Nincs türelme, vagy nem tudom.

Nem akarom tukmálni. De valami trükkel, vagy jutalmazással rá lehetne venni, hogy többet egyen? Vagy ehhez még kicsi? A Szuperdadában láttam valami hasonlót, de az nagyobb gyerek volt, és nem emlékszem a részletekre, csak arra, hogy sikeres volt.

Sokszor olyan bosszantó, mert össze-vissza kér(ne) mindenfélét. Kér banánt, kap is, amiből szintén csak egy-két harapást kér. Utána kér mást. Na, erre a hintára én nem szeretek felülni. Szörnyen csapongó tud lenni. Igyekszem következetes lenni. Nem adok neki enni az étkezések között.


Köszönöm!



2013. ápr. 9. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne engedd válogatni. Ha nem eszi meg azt, amit kap, akkor vidd el az asztaltól és a következő étkezésig ne kapjon semmit. Az sem baj, ha egy-két étkezés kimarad. Nem fog éhen halni.

Ha éhes lesz, akkor majd eszik rendesen.

Semmiképpen ne jutalmazd és ne is szórakoztasd evéskor. Akkor még válogatósabb lesz.

2013. ápr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyél előtte de neki ne szólj,a fiamnál bejött.Meglátta és jött a -Mit eszel anya?-Én meg húzom néha hogy jajj csak egykis finomságot de neked nem való.Már jön is az ölembe.
2013. ápr. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet kapsz okos ötleteket amire én is kíváncsi vagyok mert nálunk ugyanez van.

A székében össze vissza ugrál, tekereg, eszik egy pár falatot, Ő már nem éhes és elszalad, utána mégis éhes és így tovább, hiába nem adok két étkezés kozotte enni akkor sem eszik a következőre.:(

Már próbáltam, kettő múlt éppen 10 kiló. Talán, ha jön a jó idő, többet szaladgál kinnt jobb lesz az étvágya. Sosem volt jó evő.

Még szopizik.

2013. ápr. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk, ez úgy meg hogy a fiam nagyon eleven :D És nem teszem már be az etetőszékbe, hanem ö is nagyfiúsan leül a székre, és eszik, de van amikor feláll fut két kört a lakásba és utána újra leül és eszik rendesen :D

5 étkezés van nálunk. Reggeli tízórai ebéd uzsonna és vacsi. Közbe nem kap semmit csak inni. És mindig jó eszik.

2 éves, ilyen kórba még nagyon nehéz ránevelni őket hogy végig ott üljenek. Nem erőltetem még, mindennek eljön az ideje. Ne feled 1-3 éves kor az amikor minél többfajta ételt adsz neki annál kevésbé fog válogatni. Kitartás! Türelem! 2 éves fiúcska mamája 13 hetes kismama

2013. ápr. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!