Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a tapasztalat olyan 28...

Mi a tapasztalat olyan 28 hónapos gyermekkel, aki még nem szobatiszta és nem is érdekli a dolog?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem erőltetem a dolgot, esténként fürdés előtt ráül a bilire, ha akar. Napközben én nem említem és ő sem hozza fel, pedig ott a bili és azt is tudja, hogy mi miért járunk a WC-re. Jó, néha megkérdezem, hogy nem e kell pisilni, de mindig nem a válasz.

A nyáron pelus nélkül a kertben simán pisilt és kakált és aztán játszott tovább, még a pisis bugyi sem zavarta. Nem is szól még utólag sem. Várom a csodát, mert állítólag egyik napról a másikra is megváltozhat a helyzet. Tapasztalt valaki hasonlót?

Ja, amúgy lány. Jövő szeptemberben megy oviba, szóval ilyen szempontból ráérünk.


2009. szept. 22. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Ugyan nem saját tapasztalat (mi még kisebbek vagyunk) , de barátnőméknél és tesóméknál is ez a bizonyos "derült égből a villámcsapás" jött be.

Barátnőmnél egyáltalán nem ment, majd ment, aztán mégsem, majd 3 évesen úgy döntött a fickó, hogy akkor ő nem kér több pelust.

Tesóméknál ovi előtt egy hónappal sikerült a szobatisztaság, már tök kivoltak, hogy nem fogják az oviban fogadni :)

Mindkét gyerkőcnél egyik napról a másikra történt, ők is már csak a csodában hittek :D

2009. szept. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Barátnőm kislánya 2 hónappal a 3. szülinapja előtt lett szobatiszta.Nem erőltették a dolgot,főleg mert jött a tesó,olyankor még dacból is pelust kérnek.Aztán egyszer csak hopp,eldobta nem kellett csüccsent a bilire és kész:)Nem kell aggódni,de azért ha már téged zavarna vagy ilyesmi,akkor próbálgathatod,étkezések után olyan 15 perccel ráültetgetni(foozatosan elősször reggeli aztán ebéd stb) és majd megjön a kedve:)
2009. szept. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam februárban lesz 3 éves, 1 hónapja kezdte el mondani teljesen magától, hogy "Bilibe". Azt sem tudom, honnan vette, mert egyáltalán nem ültetgettem rá. Mindenesetre azóta nincs mese, ha bilibe, akkor hozni kell a bilit, hozzáteszem hál'Istennek.

Ha jól számolom, 31 hónapos.

2009. szept. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a bíztató válaszokat. Ilyen sikersztorikra voltam kíváncsi.

Nálunk is jön a kistesó januárban, úgyhogy szerintem ha addig sikerülne is a dolog a születése utáni hetekben, esetleg hónapokban úgyis "visszaesne".

Akkor ugye jól teszem, hogy nem sürgetem a dolgot? Mert azok az anyukák akiknek korán szobatiszta lett a gyerekük mindenféle tanácsokkal látnak el, hogy mit kéne másképp csinálnom. De "azok a praktikák" az én gyerekemnél nem válnak be. Én kivárom míg magától rájön!

2009. szept. 23. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!