Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan és mikor mondtátok el...

Hogyan és mikor mondtátok el kisgyermeketeknek, hogy meghalt valaki hozzátartozója? (papa, mama. )

Figyelt kérdés
fisfiam 4 éves ma meséltem neki alvás előtt és nagyon sírt.Azt mondta ő nem akar öreg lenni soha ,mert nem akar meghalni...meg,hogy köhög ,ezért beteg és meg fog halni?úgy meséltem,hogy a papa öreg lett és beteg ,ezért meghalt,de egy csillag lett onnan néz minket és vigyáz ránk.és sírt ,hogy nem akar csillag lenni....na aztán egy idő után megnyugodott :( nagyon bánom,hogy nem vártam. :( unokatesóm is most halt meg autóbalesetben.van 2 kislánya ,akinél voltunk locsolni.kérdezte hol van a Marika.ma elmeséltem ,hogy autóbalesetben meghalt és ő is csillag lett....... mikor lehet elmondani ilyen gyereknek?...

2013. ápr. 10. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk 7. évesen történt hasonló, és én teljesen elhittem az angyal lett és a felhők felett vigyáz ránk dolgot. Jó lehet mi gyakran jártunk templomba, így elég könnyű volt elképzelni. Szerintem ez egy kicsit jobb történet mint a csillag, mert ezt ő olyannak képzeli amilyennek szeretné míg a csillagot látja és tudja, hogy olyan és ott van.
2013. ápr. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2,5 éves volt amikor meghalt anyósom. Kereste a mamát, mikor megyünk hozzá kérdezte. Mondtuk, hogy nem lehet mert a csillagok közé költözött, és onnan figyeli.
2013. ápr. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

4,5 éves a lányom és 3 éves a fiam, sajnos nálunk is téma ez mostanában, mert a férjem nagypapája nagyon beteg, nem lehet tudni, meddig marad még köztünk. A gyerekek szeretik a dédit, és a nagyobbikkal már sokszor beszélgettünk a betegség-halál dolgokról, hisz kérdez, érdekli a téma. Mi kb abban maradtunk, hogy a dédi mivel nagyon öreg, már elfáradt a szervezete, és nincs ereje kűzdeni hogy meggyógyuljon. Beszélgettünk róla, hogy ha meghal már nem fog fájni neki ami ugye jó, megbeszéltük, hogy hiányozni fog nekünk hiszen szeretjük, de majd sokat gondolunk rá és beszélünk róla és nem felejtjük el, milyen volt amikor még itt volt velünk. A kislányom maga találta ki azt, hogy dédi majd a"felhővárosba" fog költözni, és megegyeztünk, hogy onnan vigyáz majd ránk.

Persze felvetődött benne az is nyilván, hogy úúú, mi is meghalunk... megbeszéltük, hogy aki él mindenki meghal egyszer ,ez a természet rendje, az élethez hozzá tartozik a halál is. De mi egészségesek vagyunk és fiatalok, mi még nagyon sokáig itt leszünk egymásnak stb... Úgy érzem, a többmenetes beszélgetések nyomán sikerült eloszlatni a félelmeit és kijátszottuk meg eleget rajzoltunk mindenféle ehhez kapcsolódó frusztrációt, szóval már nincs benne felesleges feszültség ezzel kapcsolatban. Nyilván lesz még egy nehéz időszak amikor valóban eltávozik a dédipapa, de remélem kellően megalapoztuk érzelmileg az elszakadás átvészelését.

A kisfiam még kicsi, úgy értem éretlen e tekintetben szerintem. Ő annyit tud, hogy a dédi beteg és ezért nem járunk hozzá mostanában, ha majd aktuális lesz, elmondom neki, hogy többé nem tudunk találkozni vele... és válaszolok a kérdéseire természetesen. De őt még nem érdekli különösebben semmi ilyen elvont dolog, ő még csak a MOST-az éppen aktuálisan őt érintő dolgokkal foglakozik...

2013. ápr. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!Danika kérdezgette ovi felé ,hogy most a Gyuripapa mit csinál.Azt mondtam neki ránk vigyáz és figyel a magasból...Remélem alvás előtt nem ez lesz a témája.Mindig beszélgetünk alvás előtt.Szegényem olyan keservesen sírt és azt mondta :anya nyugtassál meg....Éjjel nem sírt nem kiabált úgyhogy gondolom nem viselte meg nagyon

.édes szíve

2013. ápr. 11. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!