Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 évesnél tüszős mandulagyul...

2,5 évesnél tüszős mandulagyulladásnál milyen praktikák váltak be, hogy egyen, igyon? Mennyi idő, mire hat az antibiotikum?

Figyelt kérdés

Kislányom negyedik napja küszködik, magas láz, nem tud nyelni, kapott antibiót(Ospen), de nagyon lassan hat, már meg vagyok ijedve, semmit nem eszik, és alig iszik, pedig már minden elvemet feladtam, és mindenféle rostos/szűrt leveket is vettem, szörpöt, teát, hidegen, melegen, langyosan, iszik 1-2 kortyot, és annyi.

A láza éjjel minden csillapítási mód ellenére tartósan 38-39,5 az ügyelet+dokink szerint ez tüszős mandulánál rendben van, de könyörgöm, már csont és bőr, csak fekszik, szeme fordul ki, semmi ereje, hó fehér, mint egy kis zombi... én már tök kivagyok, nem merek/tudok aludni, nehogy lázgörcse legyen, vagy bármi egyéb, én meg átalszom...


Öntsetek belém egy kis lelket légyszi, mennyi idő, mire hat a gyógyszer???



2013. ápr. 11. 07:52
 1/5 A kérdező kommentje:

:-DD köszi a válaszokat...

No, csak annyit, ha vkinek ilyesmi adódna a gyerekével, akkor tudja, hogy ne ijedjen meg(úgyis meg fog), de ez a betegség nagyon nagyon leveri a gyereket a lábáról.

A 39-40 fokos láz antibio mellett is 4 napig tartott, állandó hűtőfürdő, és 3 óránként felváltva adott nurofen, és Panadol mellett se nagyon ment le, a gyerek kb. úgy nézett ki, mint akinek annyi. Csak feküdt, semmire nem reagált. Ha mégis lement a láza 38körülre, akkor már pattant is fel, majd kb. fél óra múlva összeesett, és 3 perc alatt ment fel neki ismét 39,5re, szóval azt ajánlom, ha ilyen van nehogy eszedbe jusson a gyerekedet akár még a délutáni alvásnál is egyedül hagyni, mert simán belerohantok egy lázgörcsbe...

Ötödik napon volt javulás, akkor 38 körül volt a láza, majd ma vagyunk a hetedik nap, és már "csak" a torka fáj, de már eszik, iszik, rosszalkodik, szóval mondhatjuk, hogy jól van.

Az antibiot 10 napig kell szedni, mellé Normaflore-t 1xfél üvegcsét.

Arra figyelj, hogy igyon, igyon, lehet cukros is, sőt kell is, mivel más kalória nem jut be, napi 6-7dl kéne, hogy ki ne száradjon, enni nem fog 3-4 napig, semmit.

Nkem kifejezetten a hűtőhideg dolgokat itta, gondolom az csillapította a fájdalmat is.

3 napon elkezdett hasmenése is lenni, ezért is nagyon fontos az itatás.


jobbulást!

2013. ápr. 14. 13:39
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nagyon szépen köszönöm hogy megírtad, sokat segítettél!

2013. jún. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jaj, de örülök...:-))
2013. jún. 22. 12:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Kedves Tőled, hogy leírtad a tapasztalataidat annak ellenére, hogy senki nem reagált! én is köszönöm! :)
2014. máj. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi
2019. aug. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!