Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tüszős mandulagyulladásnál...

Tüszős mandulagyulladásnál tényleg nem érdemes tej, illetve tejterméket fogyasztani?

Figyelt kérdés

Egyszer gyerekkoromban egy orvos mondta nekem, azóta több ízben is hallottam. Olvastam olyat is, hogy ez csak téves hiedelem. Most akkor mi az igaz?

Csak azért kérdem mert úgy kívánok most egy nagy pohár hideg kakaót, de éppen ebben a betegségben szenvedek. Antibiotikumot is szedek!

Kérem csak olyan ember írjon aki ebben a témában kompetens!


Köszönöm válaszaitokat



2013. febr. 28. 08:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Curam Duo 1000 mg filmtablettát szedek, a betegtájékoztatóban nem volt egyébként feltüntetve, hogy nem szabad.
2013. febr. 28. 08:40
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 2 dolgot tudok neked az antibiotikummal és a tejjel kapcsolatban mondani.

Az egyik, hogy tejjel soha semmilyen gyógyszert nem jó bevenni, vagy közvetlenül előtte-utána inni, mert gátolja a gyógyszer rendes felszívódását. Ezt én úgy hallottam egyszer.

A másik, ami viszont biztos, hogy az antibiotikum hatással van a normál bélflórára és valakinek nagyon ki tudja készíteni a gyomrát, hányinger, hányás, hasmenés, étvágytalanság léphet fel és a hasmenést a tej fokozhatja. Ilyenkor javasolt probiotikum szedése párhuzamosan az antibiotikummal.

2013. febr. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Basszus akkor tényleg hanyagolnom kell!
2013. febr. 28. 09:15
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. febr. 28. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!