Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Válaszolnátok pár mesével...

Válaszolnátok pár mesével kapcsolatos kérdésemre?

Figyelt kérdés

1. Milyen meséket szoktál olvasni/mondani tíz év alatti gyerekednek?

2. Melyik a kedvenc meséje/mesekönyve?

3. Milyen mesefilmeket engeded, hogy nézzen tévében/dvd-n, gépen?

4. Mik a kedvencei?

5. Szoktad-e színházba, bábszínházba vinni?

6. Van-e a játékai között vagy a szobája berendezésén mesekarakter?

7. Szoktál-e gyermekmagazint venni neki? Ha igen, mit és miért pont azt?

8. Fontosnak tartod-e, hogy a gyerekek szeressék a könyveket? Hogy éred el ezt náluk?

9. Szoktál-e könyvtárba/gyermekkönyvtárba járni?


Nekem nincs (még) gyerekem, de szeretnék ezekre a kérdésekre választ kapni.


2013. jan. 28. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves a lányom.


1. Sokféle mesét olvasok neki, a legjobban az állatkás, vonatos mesék kötik le.

2. Amit a legjobban szeret mesekönyvben: Bogyó és Babóca kertészkedik.

3. A következő meséket nézzük együtt vele (főleg neten keresztül): Bogyó és Babóca, Thomas, Chuggington, Uki

4. Az előbb felsoroltak a kedvencei.

5. Voltunk mér vele rövidebb előadásokon (színházi előadás volt kifejezetten gyermekeknek). Többször is fogunk menni, ha nagyobb lesz.

6. Mesekarakterek vannak a szobájában, én festettem neki őket. Pl. Micimackó, Bogyó és Babóca, Garfield

7. Kapott már Thomasos magazint, nagyon tetszett neki, de ezek általában idősebb gyerekeknek vannak (mármint a benne lévő feladatok). Viszont érdekli őt, ha felolvasom neki, és van amit meg is tud csinálni a feladtok közül.

Azért vettem neki ezt, mert egy időben Thomas volt a favorit, imádta, és fejleszti is a gyerkőcök agyát.

8. Jó, ha szereti a könyveket. Veszünk neki, kivesszük a könyvtárból, olvasunk neki, és remélem szeretni fogja majd az olvasást. De ha nem, akkor sem dőlök a kardomba. Van, aki nem szereti.

9. Igen, járunk könyvtárba. Apa nagy könyvrajongó, így ha megy, mi is megyünk, és a gyerekkönyveket jól átnézi a lányunk. Ha valami nagyon tetszik neki, akkor azt kivesszük.

2013. jan. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!A két kisebb gyereknek minden nap olvasok mesét.3és 7 évesek.Külön kell nekik olvasnom,de mind a kettő hallgatja.

1.A kicsinek most az Anna,Peti,Gergő,mást nem olvashatok,már nagyon unom,ő nem.A nagy mindenevő,rengeteg könyvünk van,a népmesék a kedvence.

2.A kicsi Bogyó és Babóca rajongó jelenleg,minden nap megnéz párat.Ezen kívül ami a minimaxon megy(Thomas,és az autósak).A nagy Disney rajongó,illetve a lovas,tündéres mesék(Mia és én meg hasonlók),magyar népmesék.Ezzel már a 4-esre is válaszoltam.

5.Mi családilag nem,elég korlátozott itt a lehetőség,de ha van elmegyünk,a szoktunk az túlzás

6.Igen természetesen van.

7.Igen a Szivárvány újságot,suliban ajánlották azért azt.

8.Igen fontosnak tarom,mesélek nekik,veszünk együtt könyvet,illetve van egy megtakarításuk,minden hónapban matricát kapunk érte,amit be lehet váltani könyvutalványra.Alkalomra mindig kapnak könyvet is(névnap,stb)

9.Nem.

2013. jan. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van, a legnagyobb 4 éves, úgyhogy róla írok.

1. Bartos Erika, Marék Veronika - ezeket nagyon szereti, ezen kívül vannak tündéres mesekönyvek, és van sok "hagyományos" mesekönyvünk is (van vagy 200 könyve)

2. Most éppen a tündéreseket szereti, de ez változó.

3-4. Film: Pingu, ToyStory, Eperke, Bogyó és Babóca, ezeket szereti, ezeket szokta nézni. Minimaxról mindent engedek neki, sokat szeret onnan.

5. Rendszeresen jár Bábszínházba (havonta), imádja.

6. Van pár mesekarakteres játék, de a szoba díszítésén nincs.

7. Magazint nem veszek.

8. Fontosnak. Nagyon szeretek olvasni és ő is imádja a könyveket, picibaba kora óta olvasunk neki. Nappal is, elalvás előtt is, olvasok is és magamtól is mesélek kitalált meséket. Soha nem erőltettem, csak csináltam ezt élvezetből, gondolom így rá is ráragadt a könyvek szeretete.

9. Igen, járunk könyvtárba, ő is tagja.

2013. jan. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!