Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsödei panasz? Másokat is...

Bölcsödei panasz? Másokat is meg akarnak nevelni a gondozónők? Közel 3 éves kislányomra nem adtak csütörtökön délelőtt az udvarra sapkát, "mert ő már nagy lány" - estére 38,5 fokos láza volt. Mi a véleményetek? Mit lehet egy ilyen helyzetben lépni?

Figyelt kérdés

Csütörtökön 11 fok volt délelőtt Bp-en. A kislányom este belázasodott. Kérdeztem, hogy történt. Azt mondta a bölcsiben nem adták rá a sapkát, amikor kimentek az udvarra, azt mondta neki a x, hogy neki nem kell már ő már nagylány. Más anyukától tudom hogy közel 2 óráig voltak kint és a kislányomon tényleg nem volt sapka, de a gyerekek többségén igen. A kislányom egy viszonylag vékony sapkával járatom, mert izzadós, de ilyen időben soha nem megy ki még az erkélyre se sapka nélkül. Most be van gyuladva a füle, a torka és a szeme is. A kislányom eddig még nem hiányzott betegség miatt, bár már többször megfázott hasonló dolgok miatt. Azért nem volt nagyon beteg mert szinte folyamatosan szed immunerősítőt, de a megfázást ez nem védi ki. Nagyon szomorú vagyok, még sose láttam ilyen betegnek. (Tegnap közel 10000 ft hagytam a gyógyszertárban.) Miért gondolják, hogy ők jobban tudják, hogy kell öltöztetni a más gyerekét??! Nem féltem a gyereket a friss levegőtől, de mindig felöltöztetem. Mi vagyunk azok akik esőben is lemegyünk a játszótérre fél órára. De 11 fokban én is sapkát veszek, ha pl. 10-20 percnél több ideig kell kint lennem, vagy ha fúj a szél...

8 hónapja bölcsis a kislányom. Szinte hetente kapok valamilyen kéretlen tanácsot 2 bölcsödei gondozótól, ezek nem is a kislányom csoportjáért felelnek, de a fülem hallatára tanácsolták a lányom gondozónőjét is. Megpróbálják rajta keresztül is elérni amit ők jónak gondolnak.

Az egyik úgy kezdte nekem, hogy ő diplomás szakember és tudja...Én is pedagógus vagyok, alsósokat tanítok, azonkívül végeztem egy nővérképzőt is. Én megszólítom a tanítványaimat ilyenkor még, hogy vegyék fel a sapkát....ha hoztak.



2013. ápr. 13. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Én igen, így jártam! Az oviban! Kisfiam majdnem 1 hete kezdte az ovi beszokást! Nem volt semmi gond, de 4. nap már szóltak, hogy "sok lesz már rá ez a kabát"! Másnap csökkentettem a ruhamennyiséget rajta, de a kabátot nem akartam még leváltani vékonyabbra! Ezen a napon elveszett a sapkája valahol, "lehet, hogy a kicsi levette kint és ott tűnt el.." - sose szokta levenni maga a spiját - és az erre köv. napon beteg lett! Lázas, torokgyulladás stb... :(

Én is arra gondolok, hogy már az is kár volt, hogy halgattam az óvónőre és nem azt adtam rá továbbra is amit adtam volna amúgy.. és a sapka se véletlen tűnhetett el, hanem szerintem levették róla "mert meleg az már neki", és elkeveredett!

Én is azt kérdezem mit tehetünk? Mit lehet lépni ilyenkor? Valószínű semmit! De mért nem öltöztetik rájuk azt amit mi odakészítünk?? Nem a mi gyerekünk??

Én is nagyon szomorú vagyok, hogy ilyen hülyeség miatt most megbetegedett szegényem!

Jobbulást nektek, az én kicsim már talán javulgat azóta!

2013. ápr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%

Ez szerintem elég nagy felelőtlenség a bölcsis nénik részéről.

De a jobbik eset az hogy egyenlőre még nem tesznek keresztbe neked és nincsenek ellened.

Mi alapból nem voltunk neki szimpatikus persze én nem halmoztam el őket zsebbe pénzel ajándékokkal, az én gyermekem volt a legkisebb a bölcsibe és pelenkás is volt rá kellett a legtöbbet figyelniük.

Gondolom az nem tetszett nekik 1 szer volt hogy 1 teljes hétig vihettem bölcsibe de következő hét elején már kedden reggel hazaküldték mert lebetegedett.

Többet voltunk otthon mint bölcsődébe járt volna mert a fele ruhát sem adták rá mint amiben elvittem.

A másik gyermek taknyosan közlekedett hetekig a bölcsibe az ott gyógyult ki, azt nem küldték haza pedig én nekem is kellett volna rendszereségel járnom dolgozni, de nem tudtam fél év után kiírattam a bölcsiből. Mert mindig szívóztak velem úgy kezeltek mint egy felelőtlen idegbeteget.

Pedig egy rossz szót nem mondtam.

2013. ápr. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem pont a napokban panaszkodott a fiam, h fázott mikor mentek volna ki és fel akarta venni farmer alá a harisnyát.Mondták neki, h az nem kell.Fiam megmondta, h anya azt mondta vegyem fel ha kimegyünk meg mondta is h ő fázik.Erre óvónő közölte vele, h oké, akkor nem segít neki felvenni, ha mindenáron akarja akkor vegye fel egyedül...:S
2013. ápr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Engem ezek a dolgok teljesen váratlanul értek. Egy kis faluban tanítottam eddig és ott minden kollegám odafigyelt a gyerekekre, hogy felöltözzenek szünetben, az óvodásokra meg főleg...Már kaptam megjegyzést arra, hogy meleg van a bölcsiben, ne féljek nem fázik meg, és tényleg meleg van, csakhogy megfigyeltem, hogy fél órákig rájuk nyítják az ablakot, ugyhogy én hosszú ujjú pólóban küldtem és kötényruhában, harisnyában a kislányt...Már hallottam eddig is játszótéren, hogy némely óvónők kiviszik a gyerekekt az udvarra, alig öltözötten, de a mi bölcsinkben november óta most vitték ki először a gyerekeket az udvarra :(.
2013. ápr. 13. 16:03
 5/8 anonim ***** válasza:
a fiamért csütörtökön mentünk a bölcsibe,és egy szál rövidujjú pólóba volt bent...a gondozónőkön pulcsi+mellény volt bent,tehát nincs meleg,és az ablak is állandóan nyitva van!.A fiam szekrényében 3! db pulcsi volt,meg hosszú ujjú body is.Egyszerűen nem értem mit gondolnak,+20 fok van?Mikor ők is pulcsiba meg mellénybe vannak bent?A fiam keze jéghideg volt,én már akkor mondtam a páromnak hogy másnapra tuti beteg lesz,hát igy is lett,azóta is itthon van betegen,taknya-nyála egybefolyik....
2013. ápr. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó! A gyerek rohangál, a nevelő nem, igy eselyes, hogy o fázik, a gyerek nem.
2013. ápr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
azért annyira nem rohangál hogy egy szál rövid ujjúba legyen és izzadjon...kicsit túlzás hogy ők meg vastag pulcsi+mellénybe legyenek... :) a lényeg hogy a fiam emiatt fázott meg.
2013. ápr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ma már a gyerekem mondta is, hogy kint, nem volt rajta se kabát se sapka! "Mert meleg van már" De én szeretném ha a szélben, igenis lenne valami a fején! És nem is öltöztettem túl melegen, a vékony kabátot szerettem volna, hogy rajt legyen! Most ilyenkor mi van?? Tényleg nem öltöztetik fel őket? Akkor ezért a sok betegség az ovikban/bölcsikben? Nagyon mérges vagyok én is.
2013. ápr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!