Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kettős állampolgár a gyereked?

Kettős állampolgár a gyereked?

Figyelt kérdés

Akik kettős állampolgárok, ill. a gyerekük, az értelem szerűen egy adott országban élnek és ott fog oviba, iskolába járni a gyerek. A másik érintett országba ezt jelezni kell, nehogy megbüntessenek, hogy nem írattam be pl. az iskolába?

Remélem érthetően fogalmaztam.


2013. ápr. 18. 08:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszolok, de ez engem is érdekelne. Még csak most akarjuk megkérni a gyerekeknek az USA állampolgárságot (a férjem után elvileg automatikusan kapják, meg én is a zöldkártyát, majd gyorsítottban az állampolgárságot) de mi Magyarországon élünk és egyelőre maradunk is itt.

A magyar törvényekről hallottam, hogy nagyon problémásak, ha más országban éltek és ott jár iskolába stb. a gyerkőc, akkor onnan igazolást kell kérni és küldeni Mo-ra, de fordítva szerintem nincs így. Külföldön rugalmasabbak és a szülő döntéseihez nem kell folyton hivatalos igazolások tömkelege. De ha valaki mást tud, cáfoljon meg, kíváncsi vagyok én is.

2013. ápr. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem mind a kettő Magyarországon született, általam magyar állampolgárok, de az apjuk állampolgárságát is elintéztük a nagykövetségen. Azonnal kaptak egy ottani születési anyakönyvi kivonatot is és úgy lettek regisztrálva, mint külföldön élő állampolgárok, tehát az iskoláztatást meg egyéb dolgokat nem kérték rajtunk számon.

Most egy harmadik országba jöttünk, azt nem tudom, hogy jelezni kell-e az adott országban, hogy már nem Magyarországon, hanem máshol élünk, de most meg is kérdezem....

2013. ápr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1: "A magyar törvényekről hallottam, hogy nagyon problémásak, ha más országban éltek és ott jár iskolába stb. a gyerkőc, akkor onnan igazolást kell kérni és küldeni Mo-ra, "


Igen, elvileg gyámhatósági engedély kell. Ez még egy EU belépés előtti törvény, és ellentétes vele ( ha EU-s országba mennél a gyerekkel). Elvileg akkor is kell, ha a két szülővel megy ki a gyerek, se sokan tojnak rá.

2013. ápr. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A gyerekeim magyar-szerb állampolgárok. Magyarországon születtek,itt is élünk itt fognak járni közösségbe. Fiam most kezdi majd az óvodát, csak nem tudom, hogy ezt Szerbiában be kell-e jelentenem?! Elvileg, igen mert különben azt hiszik, hogy nem járatom őket, pedig kötelező... Na,majd ha lesz alkalmam megkérdezem, de ha valaki tudja konkrétan,akkor írjon!

2013. ápr. 18. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!