Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen szabályok vannak...

Milyen szabályok vannak nálatok a tévézést illetően?

Figyelt kérdés
Hány éves a gyereketek, mennyit tévézik egy nap, megszabjátok-e neki, hogy mennyit nézheti naponta és milyen műsorokat? Egyedül tévézik vagy mindig ott vagytok vele?
2013. ápr. 18. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs naponta megszabva, van, hogy egy nap be sem kapcsoljuk a tévét, van, hogy egy esős délután azt bambuljuk (főleg ha taknyosak is vagyunk és olyan bamba hangulatunk van).


Nem mindig ültem mellettük, de tudtam mindig, hogy mit néznek. Mesék közül az igényesebbeket, NatGeon, Spektrumon ovis koruk óta nézik a természetfilmeket, mert az egyik nagy állatrajongó, őt még az is érdekli, ha a földigiliszta baromi izgalmas életéről forgatnak egy órás dokumentumfilmet.

2013. ápr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nincs megszabva. 3,5 éves, ovi után mikor hazaérünk akkor tv-zik 10 percet. nekem is kell annyi idő, hogy kifújjam magam és ő is pihen kicsit :)

aztán fürdés után kapcsoljuk be míg felöltözik. meg néha reggel ha nagyon korán kel, mi meg még pislogunk :D

így max. fél óra egy nap, csak a minimaxot nézi...

nem egy tv-zős gyerek :)

2013. ápr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk reggeltol estig be van kapcsolva a tv. Egész nap a minimax megy. Most, hogy jóido van, sokat van kint az udvaron, így keveset tévézik. Télen nagyon nehezen tudtuk mással lekotni, így marad a mese.

2 éves kislány anyukája

2013. ápr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Most lehet rosszul lesznek sokan... A gyerekem nem szólalt meg 2,5 éves koráig sokat olvastam beszéltem kértem semmi... Annyit se hogy mama, apa, anya, stb...

Kicsit besűrűsödött 2 hetem és letöltöttem neki pár mesét, jégkorszak, merida, kishableány, stb. 0-24ben ment mert én állandóan a gépen dolgoztam és 3nap múlva mondta hogy dió_diégó, mani- manfréd sorolta az állatokat utánozta amit csinálnak és elkezdte mondogatni a dolgokat... Én a meséknek köszönhetem hogy végre dumál a Fiam... Most 3 még nagyon babásan beszél (nagy dinó- na nínó) de beszél most menni kell vele dokihoz de biztos vagyok benne hogy semmi gondunk nincs mert tökéletesen számol 10ig (ed, tettő, hámo, né, öt, ha, hé, nyo, ida, tí) így mondja végig.

Nálunk most is megy a mese, de nem is foglalkozik vele (minimax), pakol játszik stb . Néha rá néz akkor mondja hogy mi van benne paci (pati) sárkány (tátá) dínó (nínó)

2013. ápr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam 6 éves, nála szabályozni kellett. Az oviban sokan nézhetnek olyan mesét, amik nálam tiltólistán vannak. (Ben 10, Pókember, Bakugan, meg a hasonlók)Ezeket alapból nem nézheti, plusz azt is leszabályoztam, hogy hétköznap csak este nézhet fél órát tv-t, hétvégén pedig csak max másfél órát naponta. Az én fiam nézné éjjel-nappal, ha engedném neki, úgyhogy ezért vannak ezek a szabályok. Télen azért kicsit többet nézhet, de akkor is inkább csak hétvégén.

Én a mesékre irtó háklis vagyok, nagyon megválogatom, hogy mit nézhet meg, mert rengeteg olyat láthat benne, ami nincs rá jó hatással.

Nem ülök ott vele, ha tv-t néz, de látó- és hallótávolságon belül vagyok, így ha kérdez, vagy csak sumákolni akar, és elkapcsolja, akkor tudok reagálni. Sokszor megkaptam már más szülőktől, hogy túl szigorú vagyok, de egyelőre úgy látom, hogy nem válik kárára, hogy nem bambulja a tv-t egész nap.

2013. ápr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekünk nincs tévénk. Ha lenne, sem nézhetné. A lányunk másfél éves.
2013. ápr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2,5 éves a lányom, 7 hónapos a fiam, egész nap a Baby Tv megy, időnként odakuporodik a lányom és nézi, de nem mondhatnám, hogy sokat tv-zik, jön-megy inkább, játszik, könyveit nézegeti, olvastat magának, meg most, hogy itt a jó meleg, kint vagyunk sokat az udvaron.

Nincs semmilyen szabály a tv-vel kapcsolatban, én is azt vettem észre, mint az egyik előző hozzászóló, hogy előnyére válnak a műsorok. Ha nézi, akkor folyamatosan kommentálja, hogy mi történik, nagyon cuki.

2013. ápr. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

4 es fel eves a fiam, a lanyom 14 honapos. A kicsi nem nez TV-t, a fiam naponta fel orat, ez reggelente van, ovi elott, amig megeszi a joghurtjat vagy akarmit es oltozik.

telen es amikor beteg tobbszor megy a TV, egyebkent az M2 meseit nezi, ezek mind normalis mesek.

2013. ápr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3,5 éves a fiam, 2 éves kora után kezdhetett mesét nézni a bogyó és babócával. Akkor mindkét cd-t már annyiszor végignézte, hogy fújtuk kívülről. A könyvben már kijavított minket, hogy ne úgy mondjuk, mert nem úgy van.

Persze nem egybe nézte az egy mesét, hanem fürdés után kettő mese, vagy 3, attól függ mennyi dolgunk volt. Majd reggel is rászokott, ahogy az egyik válaszoló írta, hogy amíg mi bambulunk ki a fejünkből és próbálunk magunkhoz térni, velünk nézi a nagyágyon.


Most is megmaradt a reggeli mesenézés, kb. 6:30-7:15-ig. Közben beszélgetünk, készülődünk a bölcsibe, öltözés van, kekszevés, tejivás. Este fürdés után max fél órát néz, utána meseolvasás és alvás.


Sosem nézett tvadás mesét, ja de, hétvégén, de akkor is azért, mert pont azok mennek, amiket amúgy is néz.

Eliás, a kis mentőhajó (régen ez is ment hétvégén, utána pendrive-ról nézte a tv-n), aztán chuggington mánia következett, mostanában tűzoltó sam és postás pat volt a nyerő és az aktuális Dóra a felfedező. Próbálkoztunk kisvakonddal, dörmögőékkel, vukkal, süsüvel, nem volt olyan nagy sikere, mint a fentieknek.

Ezek jók, mert beszél róluk, szerepjátékozik mindig: ő tűzoltó sam anya meg penny és hol van tűz....


A 8 hónapos lányom forgolódik a tv után, sokszor bambulja is pár mp-ig de mint mindent, ezt is hamar megúnja.

2013. ápr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

4 és 8,5 éves fiaim vannak.

Hétköznap nincs tv nézés,kivéve a szüneteket.

Hétvégén a kölyökklubot együtt nézzük,és 1-1 dvd-t nézhetnek meg délután,ha éppen olyan az idő.Ezt nem nézem velük,addig vasalok,vagy olvasok picit,amire egyébként nem lenne időm.

2013. ápr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!