Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S a lányom földhöz veri...

S. O. S a lányom földhöz veri magát és hisztizik mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mióta bölcsibe jár a lányom én vissza mentem dolgozni, nem fogad szót egyáltalán szólok neki hogy jöjjön oda nem jön , szólok neki hogy menjünk haza (játszótér) nem akar üvölt torkaszakadtából és földhöz veri magát, soha nem volt ő ilyen december óta bölcsis és azóta egyre jobban azt veszem észre hogy kicsúszik a kezemből az irányítás ott úgy mond nincsenek szabályok itthon vannak ott minden úgy van elrendezve hogy nem kell rászólni hogy azt nem szabad, itthon rá kell de már nem használ, kérlek segítsetek a mai napi produkciója nagyon égő volt csak ő visított az egész játszón amikor jöttünk haza és húzni kellett ki akart ugrani a kezemből amikor felvettem ráadásul jön a kistesó.
2013. ápr. 19. 13:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csak konzekvens büntetéssel. Beszéld meg vele, hogy büntetésből most 2 napig nem viszed a játszótérre. És ezt tartsd is be következetesen. Ha 2 nap múlva kiviszed, és újra hisztizik, akkor 4 napig nem mentek a játszótérre.
2013. ápr. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 poiu ***** válasza:
Mióta jár bölcsibe? Általában a hiszti rohamokkal nem kell törődni. Mondd meg neki, megvárod, amíg lehet vele nyugodtan beszélni.
2013. ápr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
22 hónapos még csak a lányom általába megérti amit mondok de még nem beszél, dec 1 jén kezdett elötte 2 hét beszoktatás
2013. ápr. 19. 13:18
 4/12 anonim ***** válasza:

És amikor otthon hisztizik, akkor teljesen ignoráld. Hadd verje magát a földhöz, majd abbahagyja. Amit eldobál, vedd el tőle, ne add neki vissza, míg meg nem nyugodott.

Egyszóval konzekvensen ne foglalkozz vele.

2013. ápr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sajnos akkor képes órákon át hsiztizni míg el nem megy a hangja, most azt találtam ki tegnap is ezt csináltam hogy amikro elkezdi a hisztit és földhözveri magát, (nálunk ez minden napos dolog) akkor a vizipisztoly al lelövöm :) tudom gyerekes de így kicsit nyugodtabb lesz
2013. ápr. 19. 13:32
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez aranyos, csak az a gond, hogy akkor játéknak fogja fel, és folytatja. Tényleg az a legjobb, ha ilyenkor nem foglalkozol vele, hadd hisztizzen. Bár jó néhány napot ki kell húzni, ami nagyon kemény lesz, de egy idő után alább fog hagyni.
2013. ápr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Előre szólok, hogy én nem hittem abban amit most leírni fogok.

Én lányom is hihetetlen hisztis volt, és még most is az csak javult a helyzet.Én mindent próbáltam, pl vele együtt vergődtem a földön, nem figyeltem rá, vittem hideg zuhany alá..stb.Mindent ami szerintem drasztikus.Aztán hallottam nem is egy helyről, hogy a hisztit legjobban szeretettel lehet kezelni..hát kipróbáltam.Mikor rá jött a visítás, szépen nyugodtan oda mentem és átöleltem..éreztettem vele hogy szeretem.Köpni-nyelni nem tudott, csak szorított magához.Mikor már éreztem hogy megnyugodott egy kicsit, akkor megkérdeztem mi baja van, és a maga kis nyelvén és mutogatással elmagyarázta.Ha meg épp valami olyan miatt hisztizett/hisztizik amit megtiltottam, akkor is megölelem és mikor már nyugi van, elmondom neki ismét hogy nem szabad, és szépen elterelem a figyelmét mással.

Ez a módszer nekem is sokkal megnyugtatóbb, mert nem érzem hogy bántom a gyerekem, és tényleg beválik.Most már sokkal nyugodtabb.De igaz hogy kellett pár hónap hogy javuljon a helyzet, de a lényeg hogy most már sokkal könnyebb.

2013. ápr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Meg egyébként nagyon sok szülő nem gondolja azt végig, meg nem is tudja hogy ilyen pici gyerekek még nem igazán tudják kontrollálni az érzelmeiket.Ha öröm vagy bánat éri őket sokkal nagyobb érzelmeket produkálnak.Ez nem csak a hisztire igaz, hanem arra is ha örülnek.Hisz mi felnőttek ha kapunk valamit, vagy valami olyan örömteli dolog ér minket akkor nem ugrálunk és visítozunk örömünkben, de gondolom aki már látta boldognak a gyerekét az tudja hogy milyen kis boldogak tudnak lenni.Ez ugyan úgy a hisztire is igaz.Minket felnőtteket ha bánat ér, akkor pityergünk, vagy egyszerűen csak elkámpicsorodunk(pl elmarad egy várt utazás), de a kicsik ezt az érzést is sokkal intenzívebben élik meg, ezért törik el gyorsabban a mécses.

Szerintem ezt érdemes minden hisztinél szem előtt tartani.

7-es voltam

2013. ápr. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nálunk igazából az a baj hogy amikor hisztizik akkor én felhúzom magam soha nem bántom, de mivel terhes vagyok nem tesz jót se nekem se a lányomnak se a kistesónak aki még pocakba van. Megpróbálom ezt a módszert is amit kedves utolsó írt de jó lenne ha vége lenne ennek a helyzetnek, sokan mondják hogy feszegeti a határait, de még is meddig.
2013. ápr. 19. 14:31
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát ez most nem fog megnyugtatni, de nekem is pocakosan kellett megoldanom ezeket a problémákat! :) Én egy eredeti hiszti gép voltam terhesen mindkétszer.Így nagyon össze kellett szorítani a fogaimat hisztikkor, ami persze nem mindig sikerült.Én most Decemberben szültem, Januárban múlt a lányom 2 éves..és ő olyan másfél éves korától volt igazán kezelhetetlen.Pont a terhességem közepe fele kezdte el.Én is aggódtam a babám miatt, de végül is semmi nem lett, pedig a nagyot emelgetnem is kellett...meg még sorolhatnám, de biztosan tudod miről beszélek.

Én nagyon féltem a féltékenységtől is, de eddig szerintem elég jól megoldottam.Még sosem hisztizett azért mert bizonyos esetekben többet foglalkozom a kicsivel.Na de ez már nem is ez a téma!!!

Szóval a módszer amit leírtam az még neked is "biztonságosabb" már a terhesség miatt is.Arról nem is beszélve, hogy ha megszülöd a picit, és a lányod látja hogy a kicsit "babusgatod" miközben vele meg szigorú vagy, az szerintem csak rosszat szül..akár még ronthat is a helyzeten.

7- es voltam ismét.

2013. ápr. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!