Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaságra nevelés kérdés?

Szobatisztaságra nevelés kérdés?

Figyelt kérdés

Sos..Teljesen tanácstalan vagyok..

Lassan 2 éve hogy a kisfiam nem hord pelenkát és küzdünka kakival..A pis kezdetektől fogva megy a wv-be nincs probléma.KIvéve ha annyira játszik.hogy megfeletkezik róla.

De a kaki állandóan a bugyiba megy :(

Már annyi midnent kipróbáltam..de nem hajlandó..

Most gyógyszert szed amit a gasztroenterológus írt fel,mert fél évig az volt a baj hogy visszatartotta..ezzel szerencsére már nincs probléma..

Mit tegyek?

Nagyszülök folyamatosan azt hajtogatják,hogy én jól elverném a valagát aztán megtanulja..

De van aki azt hogy azzal csak rosszabb lesz..De akkor mit tehetnék?

Volt már matricás naptár ajándékigérés sok beszélgetés az mindennapos..:((



2013. ápr. 21. 19:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja igen..februárban múlt 4 éves már
2013. ápr. 21. 19:34
 2/9 anonim ***** válasza:

Csók a nagyiknak!-aztán meg majd napokig nem kakil a gyerek, mert el lett fenekelve érte.

próbáld esetleg megfigyelni, ha minden nap nagyjából ugyan abban az időben kakil, akkor ültesd rá a wc-re, hátha.

És ha már bekakilt szól, vagy titkolja? Hogy viszonyul a kakihoz, nem undorodik, fél tőle túlzottan,

Tehát hogy esetleg nem tudja visszatartani, hogy szóljon, vagy nem akar szólni? Utóbbi esetben lehet pszichológus szükséges.

2013. ápr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Még annyit írnék hozzá,hogy most ha érzi hogy kaki lesz összexeli a lábait és csendbe marad..ha odamegyek kérdezem,kaki lesz? Elkezd kiabálni hogy anya kaki lesz!!

És mondja hogy siessünk siessünk..de addigra már vagy bemegy egy kicsi ráültetem a wc-re akár fél óráig is..de semmi nem jön..Nem értem mért nem szól..

Ma pedig már nagyon mérges voltam rá és beraktam a zuhanyzóba és hideg vizzel azonnal lemostam..és nem az volt a baj hogy hideg a víz,hanem azért sírt hogy a drága kakija vizes lett :( Ez így engem is meglepett..

2013. ápr. 21. 19:41
 4/9 A kérdező kommentje:

Visszatartásban ő nagyon profi..ebből gondunkis van mert folymatosan azt próbálja..nem szól ha bekakil elviseli..

nekem kell észrevennem..

és az a baj hogy amit gyógyzsert szed elvileg reggel kéne hogy jöjjön a hatás,persze mindig máskor..ma délután is 3x kakilt be..

2013. ápr. 21. 19:43
 5/9 anonim ***** válasza:

1 vagyok megint.

Pszichológus! Valamiért az elengedés, tehát a valamitől való elszakadás nem megye neki. Tudom ez így furán hangzik, de nagyon sok gyereknél és felnőttnél is így mutatkozik meg, és ez a fürdős leírásodból egyértelműen látszik, hogy sajnálja a kakit, az az övé, nem akar tőle elválni.

2013. ápr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen..nála is voltunk már..tanácsokkal látod el,hogy pl.gyurmázzak vele homokozzak..engedjük ki a homokot a kezünkből lassan és mondjam neki sokszor hogy engedjük ki..ilyesmi..de aztán ennyi..nem jött be..

Talán keressek egy komolyabb orvost?

Mert igen..ez a zuhanyzós eset azt igazolja amit te is írsz..

2013. ápr. 21. 20:02
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja igen..és a kisfiammal nem is beszélt csak velem..
2013. ápr. 21. 20:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Pszichológushoz vinném, ha már két éve ez probléma. Nálunk is sokáig volt ez gond, talán fél évig, de utána megoldódott.

Oviba jár a fiad? Nálunk van az oviban pszichológus, nálatok is van esetleg? Használd ki.

2013. ápr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Oviba jár..és ott voltunk pszichológusnál is mint írtam..

Tanácsokkal látott eéés ennyi..

2013. ápr. 21. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!