Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaságra nevelés...

Szobatisztaságra nevelés legelején, amikor elmentek otthonról adtok pelenkát a gyerekre?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor hogy oldjátok meg ha bepisil? És amikor elkezditek a bilizést ti ültetitek rá a gyereket bizonyos időközönként vagy mindjárt mondjátok neki hogy ő szóljon ha kell pisilni?
2012. júl. 10. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:

ha nagyon az elején vagytok és nem mentek túl nyilvános helyre akkor nem adtam pelust. csak ha mondjuk sejtettem hogy ha szól nem tudok még sietni . -tesco pl.

ha szólt hogy kell siettem és kiértünk pár percet tudta tartani .

vittem váltóruhát ha történne baleset.


a második kérdésre is -is . alvás után ébredéskor ültetés , és esti alvás elött is . éjjel ébresztés bilire ültetés . de amúgy ráhagytam és rá is ült ha érezte hogy kell.

2012. júl. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Eleinte palót adnék rá, illetve adtam is, de nekünk télre esett ez az időszak, így veszélyes lett volna kockáztatni. Ha közeli játszóra mentek, vagy olyan helyre, ahol tudod sűrűn pisiltetni (nem közért), akkor mehet bugyiban.


Eleinte én igyekeztem sűrűn pisiltetni, illetve még most is nekem kell mondogatnom, hogy menjünk pisilni, pedig már 1,5 éve szobatiszta, különben gyakran becsurog az első pár csepp.

2012. júl. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1évesen kezdtem. Akkor elmagyaráztam mire van a bili, a babák abba pisiltek, néhányszor ráült a lányom is pelenkában. Aztán pucéran volt itthon, kérdezgettem de nem adott egyértelmű választ, így 2óránként ráültettem, megnyitottam a csapot, és vagy sikerült a pisi, vagy nem. Másfél évesen kérdezgettem, akkor már válaszolt, letoltuk a bugyit és pisilt, bár volt hogy belemerült a játékba és bepisilt. Bugyit váltottunk és játszott tovább. Most 20hós, szól, vagy szó nélkül ráül a bilire, odamegy a bokorhoz letolj a bugyit és pisil, kakil.Este és napközbeni alváskor már nem pisil pár hónapja,
2012. júl. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen idős a gyerek. Én annak idején 2 éves korukban próbálkoztam, akkor nem sok sikerrel, akkor visszaadtam a pelenkát, majd rá fél év múlva már teljesen ment minden, egyszer sem történt baleset (alváskor sem). Miután levettem a pelenkát, nem adtam rá vissza. Mikor elmentünk, előtte mindig kötelezően wc-re kellett menni és vittünk magunkkal utazó bilit, így bárol kellett, meg tudtuk oldani, még az országút kellős közepén is ;). Nálunk a bilizés kimaradt, egyből a szűkítős wc-re ültek. Csak akkor kérdezgettem, hogy kell-e pisilni vagy kakilni, ha sok idő telt el és már aktuálisnak gondoltam volna. Egyébként mindig szóltak.
2012. júl. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi két hete csináljuk élesben. Magától még nem szól, de ha küldöm, más megy és pisil.

Ébredéskor, indulás előtt, hazaérkezéskor és lefekvés előtt pisil. Szólok, hogy menjen, ő elintézi azonnal, nem üldögél rajta, amíg véletlenül beletalál. :) Ezt bő egy hét alatt tanulta meg, azóta nincs pelus sem az utcára, sem a délutáni alváshoz. Eddig még nem volt nyilvános helyen baleset, de egy nagybevásárláshoz szerintem bepelenkáznám még.

A cél persze az lenne, hogy ő szóljon. 2 éves amúgy.

2012. júl. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még nagyon az elején járunk, konkrétan a 4. napnál. :)

Már legalább egy fél éve megvan a bili, de eddig nem érdekelte. Áprilisban belepisilt egyszer, és azóta még vagy 2x, de rendesen csak mostanában használja.

Nálunk nem jött be a szólj, ha pisilni kell... ülj rá a bilire, próbáld meg...stb. Akkor még nem volt érett rá.

Most, ebben a nagy melegben az udvaron csak bugyiban volt, simán belepisilt. Akkor mondtam neki, hogy a bilibe kellett volna, de ennyi. Nem szidtam, nem morogtam.

Aztán egyik napról a másikra (vasárnap) ő szólt magától, hogy a bilibe pisil. Bugyipelust hord(ott), simán letolta, pisilt, aztán vittük a wc-be kiönteni. Aznap végig a bilibe ment a pisi. Másnap már a kaka is. Nagy volt az öröm. :)

Már a lakásban is csak bugyi van rajta, mert nagyon ügyesen megy magától, elintézi a dolgát. (persze szól)

Délutáni alváshoz és éjszakára viszont még adok rá pelust, habár azok is szárazak, de nem merem még anélkül lefektetni.

Ma kipróbáltuk a fűbe pisilést, nagyon tetszett neki. Így, ha falun belül megyünk sétálni, nem fogok már adni rá pelust, mert biztos fog szólni. Ha viszont hosszabb útra kell mennünk - mondjuk kocsival -, akkor még adok rá. Inkább, mint a gyerekülést kelljen mosni-szárítani. :)

(27 hónapos múlt)

Nem dicsekedni akartam, csak hátha valamit segítek a sztorival. :)

2012. júl. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!