Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szemét húzás tőlem?

Szemét húzás tőlem?

Figyelt kérdés

Meguntam hogy a lányom éjjel nappal cumizott ma mind a kettö cumiját kettévágtam nem dobtam ki de azt mondtam szétrágta éjjel a manó



nem tudom milyen éjjeleim lesznek de muszáj volt.


Más is csinált ilyet? mit szolt a lurkó? szeptemberbe lesz 3 éves. tesója nem cumizik igy vissza tekintve hála a jó égnek


2013. ápr. 22. 08:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
mièrt untad meg? csámcsogott? rád köpte? egy ilyen korúval meg lehetne èrtetni, hogy már nagylány hozzá
2013. ápr. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
40%

Igen, szemét húzás volt!!!

6 éves koromig cumiztam, mikor suliba mentem, saját magam dobtam ki mindent!

Anyu is mindig mondta hogy nem kell az nekem, rakjuk el, dobjuk ki, de nem akartam, íg nem engedte!

Ez olyan mint a dohányosnak a cigi!

Vagy mint neked a jegy gyűrűd!

Szemét húzás lenne a férjedtől ha eltörte volna!?


Mi baja lesz a cumitól!?

2013. ápr. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl kiálló fogaim lettek tőle, pedig "csak" 4 éves koromig cumiztam. Bárcsak elrágta volna a manó előbb.
2013. ápr. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

pl az hogy állandoan a szájába volt és ugy dumált ezt untam meg. mondtam neki csak éjjelre legyen cumi de azt se sétálni nem lehetett ugy elmenni hogy ne lógjon a szájába.


nem lehet ezt egy jegyürüre vagy más tárgyhoz hasonlítani közel 3 éves gyermek elég érett hogy megértse csak a nemakarásnak ez volt a vége

2013. ápr. 22. 08:21
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az volt.

Az én fiam is két éves, nagy cumis.

Nappal egyszerűen elveszem tőle, olyan helyre teszem, ahol nem látja, nem éri el. Soha nem visszük ki sétához/játékhoz, érdekes módon, nem is hiányolja, mert annyi minden lefoglalja. Alváshoz megkapja.

Mit érezhet szegény kislányod? Tegnap még ott volt a vigasztárgya, aztán egyik napról a másikra nincs. Nem radikálisnak kellett volna lenni, hanem következetesnek.

2013. ápr. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
UI: nem vettem el mind a kettö megvan csak épp az a rész hiányos
2013. ápr. 22. 08:35
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
az, hogy eldöntöd, hogy elveszed tőle a cumit, azzal semmi baj. 3 éves, éppen még beleférne, hogy cumizzon, de ez a ti döntésetek. ez szimplán olyan, mintha eldöntenéd, hogy akkor elválasztom a ciciről. Igaz, hogy szerencsésebb, ha ez egy folyamat és nem egy drasztikus lépés, de már mindegy. Arra viszont nagyon figyelj, hogy mivel ijesztgeted. Egy 3 éves gyerekben a manó szétrágta a cumit tudod mit indít el? Azt, hogy a manót semmihez se tudja kötni, ez megfoghatatlan, de ha szétrágta a cumit, akkor őt vagy anyát is szétrághatja, és ezek a talán ki sem mondott félelmek teszik tönkre egy életre. Ne építs benne ilyen indokolatlan félelemeket.
2013. ápr. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%

Igen, abszolút szemét húzás volt, méghozzá az "elkövetés" módja miatt.

Ad1.: nem lett volna egyszerűbb leülni a gyerekkel és elmagyarázni neki, hogy miért nem kell már a cumi? Nem érti meg elsőre, másodszorra, de majd a tizedik alkalommal már igen. Amikor sétáltok az utcán, megmutatod neki, hogy tessék, ott egy kisfiú/kislány, ő sem cumizik már, mert már nagy. Sok időbe telik, de kevésbé radikális, és a gyerek is azt érezheti, hogy VOLT VÁLASZTÁSI LEHETŐSÉGE.

Ad2.: Amit az előttem postoló is írt: elképzelésed sincs, milyen mély nyomot hagyhat egy ilyen dolog a gyerekben. Valószínű, hogy nem fog beszélni róla, ahogy az is, hogy talán 2-3 évig elő sem jön a probléma, de a manóval/sárkánnyal/satöbbivel való ijesztgetés egyike a legrosszabb módszernek. Eleve, ha csak az ellentmondásokat nézed: oviban tanulnak a kedves, aranyos manókról szóló verseket, mondókákat, amikkel a gyerek nem tud azonosulni, mert az ő fejében a manó egy gonosz, elleneszenves lény. Nem érti majd, miért szereti a többi gyerek az olyan lényeket, amiktől félni kell.


Most nem akarok mélyebben belemerülni a gyermekpszichológiában ismeretes anomáliákból adódó későbbi kellemetlenségeknek, mert mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogyan akarja, de őszintén, neked hogy esne, ha a kedvenc tárgyadat, amihez érzelmi okokból nagyon-nagyon ragaszkodsz, valaki egyszerűen csak eltörné, elszakítaná, és azzal indokolná, hogy neked nincs is rá szükséged? És mindebbe neked nem lenne beleszólásod, nem kapnál választási lehetőséget?


A kislányod 2 és fél éves! Nem 4, vagy 5, hogy ciki vagy súlyosan káros legyen neki a cumi. Lehet, hogy ha hagytad volna, magától leteszi, mire eléri a 3 éves kort (és még akkor sem lett volna késő).


Valamint, felmerül a kérdés, hogy a továbbiakban, ha hasonló problémák merülnek fel, azokat is így fogod megoldani? Szerintem ezt most nagyon elszúrtad...

2013. ápr. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 zabmester ***** válasza:
100%

Én úgy látom, hogy nálad ez egy hirtelen felindulás eredménye volt. És itt ez a probléma. Betelt nálad a pohár, és "kicsesztél" a gyerekkel. Hosszabb folyamatnak kellett volna lennie.

Nálunk is volt mese a cumiról leszokáshoz, de nem ilyen formában. Volt kb. hat cumija a fiamnak. Kb. két és fél éves volt, amikor elkezdtem neki mondogatni, hogy meg kéne válni a cumiktól, és ő maga találta ki, hogy amikor már nem kell a cumi, akkor elviszi a róka (mesében látott rókát, aki valamit elvitt). Na, ehhez jött a mese, hogy igen, a róka elviszi a fiainak, mert azok még kicsik, ő meg már nagyfiú, neki nem kell a cumi. Úgyhogy szép lassan megszabadultunk az összes cumitól, mindig kirakta az előszobába estére valamelyiket, és az onnantól kezdve a "rókánál" volt. Amikor elvitte az utolsót is, akkor örültünk, hogy a róka minden fiának lett végre cumija. Így nem egy gonosz alak volt a fejében, aki elvette/tönkretette a cumijait, hanem egy kedves róka, akinek szüksége volt rá, és ő meg a jószívű kisfiú volt, aki odaadta.

2013. ápr. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt, anyukám elvágta a cumimat. Volt nagy műsor is miatta, a mai napig emlékszem rá.


Az én lányaim is cumisak voltak, amikor eljött az idő, fel lett ajánlva a csere. Választhattak valamit a játékboltban, természetesen ennek ára volt, a cumi. Mondtam, hogy az ő döntésük. A játékot választották, cirkusz sem volt miatta, mert amikor a nagyobbnak görbült le a szája, emlékeztettem, hogy ő döntött. Nem is volt balhé.


Neked amúgy semmilyen rossz szokásod nincs (dohányzás, körömrágás, hajtekergetés, stb)?

2013. ápr. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!