Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek extrem rossz evö volt...

Akinek extrem rossz evö volt a gyermeke mikor, hogyan oldodott meg a problema, lehet, hogy egy gyereknek semmi nem finom?

Figyelt kérdés
Szeptemberben lesz a fiam 3 eves. Az eves 1 eves koratol valami borzalom.Ha csak szobahozom gyere megyünk ebedelni-nem jo , nem kell a valasz.Van amit meg sem kostol, van amiböl eszik egy falatot es el is utasitja.Nincs eü. problema a dolog mögött az orvoson mar tul vagyunk.Vizet iszik, edesseget tenyleg ritkan kap.Reggel este iszik meg tejet, ezek kivül a joghurtot, sajtot,szereti.Gyümölcsböl csak az almat eszi meg, hust szinte semmit.Minden nap fözök valtozatosan, neki valahogy megsem jo.Volt valaki hasonlo helyzetben, mit tettetek?

2013. ápr. 22. 11:38
 1/6 klopusz ***** válasza:

Szia!


Szerintem a legfontosabb, hogy ne erőltesd az evést. Ha nem kér, hát nem kér. Vekerdy Tamás pszichológus írta, hogy a mai világban nem fog éhenhalni egyetlen gyerek sem, ha otthon van elegendő étel (vagyis nem üres a hűtő) és nem csipszet, édességet kap állandóan. Ha éhes lesz, eszik, amit talál.

Azt írod, szereti a joghurtot, sajtot. Hát adj neki azt! Amennyit csak akar. Szívesen eszi az almát? Egye kedvére!

Ha rágörcsölsz a témára, csak azért is ellentmondhat Neked.

Én ezt már eljátszottam az egyik gyerekemmel. Kizárólag csemegeuborkát és sajtot evett egész nap, plusz reggel-este megitta a kakaóját. Hagytam a fenébe és egy hónap után befejezte ezt az evési hóbortot.

2013. ápr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 5éves, mindig is rossz evő volt, persze vannak jobb időszakok.A húst viszont most sem nagyon akarja megenni.Mostanában mondta hogy azért mert beleragad a fogába (oviban nem mostak eddig fogat, azért nem evett húst). van mikor olyat mondok neki egy ételre amit szeret.Pl a kolbászra hogy abban paprika van meg ilyesmi, és akkor megeszi. :) Azt hiszem 3éves kortól lehet már adni béres cseppet cvitaminnal, ami meghozza az étvágyat.Ha máshogy nem akar gyümölcsöt akkor az ilyen vitaminok jók a pótlásra.De a gyerekeknél általában az áll a háttérben hogy nincs "idejük" enni. Ilyenkor örül a szülő már annak is ha futtában eszik valamit a gyerek!Adj egy kiflit a kezébe, hátha bejön. Most hogy jön a meleg, még rosszabb lesz a helyzet evés terén. Ilyenkor még kevesebbet esznek.
2013. ápr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk akkor oldódott meg mikor bölcsibe került.
2013. ápr. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszaitokat, de normalis az ha egy gyerk csak sajtot vagy kifli eszik egesz nap?Nem vagyok egy ideges tipus, de ha eljön az etkezes ideje hat....mar elöre felmegy a pumpam.Egyebkent nagyon aktiv, nem sovany.
2013. ápr. 22. 11:53
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ne görcsölj a témán,ha eszik eszik,ha nem akkor meg nem.Megtömni úgyse tudod...Az én fiam is vacak evő,alig valamicskét eszik,ebédre tegnap is 2 falat kenyér 3 karika kolbásszal (volt főtt kaja,nem kérte) .A kolbász amit szeret egyedül,úgyhogy azért abból képes enni vmennyit ha a másik kaja nem kell.Sült husit úgy eszi meg,ha mártogatja kecsapba és majonézbe,úgy finom-erre is mire rájöttünk!Ami bejön,h leül a család enni,mi eszünk jóízűen aztán 10-ből 5-ször ő is nekifog és falatázik egy kicsit.Ami érdekes,ha nagy családi kaja van,ott folyik a beszélgetés,evés akkor iszonyat mennyiséget képes ő is megenni,vhogy elveszi a figyelmét a többi ember,v nem tudom,de olyankor olyan jóízűen eszik,h csuda!De olyankor se szabad kifejezetten rá figyelni,v neki az ő kajálásáról beszélni,m akkor vége és már megy is.Csak sajna ilyen ritkán van,messze a család...
2013. ápr. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A lányom 11 éves és 27 kiló. Mindig ilyen szörnyen evett. Azt szokták mondani számos orvos rokonaim, hogy ahol van mit enni, ott nem halt még éhen gyerek. Ne idegeskedj, ilyen típus. ( Én is a falramásztam egy ideig)
2013. ápr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!