Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mindig ráfázok ha vendégségben...

Mindig ráfázok ha vendégségben meg kínálnak étellel. Ha azt mondom nem, megsértődnek. Mi a fenét csináljak?

Figyelt kérdés

Tudom, örülnöm kéne, hogy ilyen rendesek. Ezzel nincs is gondom. A gond ott kezdődik, hogy válogatós vagyok(azért annyira nem mint haverom aki milánói/fözelékek/krémlevest képes csak megenni) és amikor megkínálnak kb. tuti, hogy olyan fűszert, vagy dolgot tesznek bele az ételbe, amire nem számítok, és nem bírom megenni...


Múltkor, megkínáltak főzelékkel, azt szeretem, gondoltam, azt nem lehet elrontani, erre mit kaptam? Borsófőzeléket, tele nyomva különböző fűszerekkel, amiktől ehetetlen volt.

És akkor megkérdezik, hogy "jaj, nem ízlik? Mondom, dede, csak nem voltam annyira éhes... :D"

Voltam így rántottával: a rántotta nálam=tojás+só

Máshol mit kaptam?:tojás+só+bors+szalonna+hagyma+magvak

Hát a szallonától rosszul vagyok... tiszta zsíros lett a tojás, azt se bírtam megenni, meg összekeveredett a szalonnával...

Sebaj, ezekből az esetekből tanulva, ha megkérdezték, eszek-e velük, akkor a válasz abban a pillanatban: Áh, köszönöm! Nem rég ettem!

Van akit nem hat meg a dumám. "Mégis mikor?" Ööö, pár órája..."

Na, akkor tuti tudsz egy kicsit enni! Megterítek! Mondom: Jaj, nem kell, nem akarok zavarni!: "Ugyan már! Nem zavarsz!"

Ha meg nem ez a vég kifejlett, akkor megsértődnek, hogy Ők megkínáltak, és "legalább kóstold meg! Finom lett!"


Ezt el is hiszem, de nem nekem finom...

Szóval mit lehet tenni? Már nem merek vendégségben tartózkodni, mert mindig feljön, hogy megkínálnak, én kellemetlen helyzetbe jövök...



2013. márc. 17. 10:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Nekem az vált be ilyenkor ,hogy megkérdezem ,hogy hogy készítik az adott ételt és ha nem az én ízlésemnek megfelőlen akkor füllentek kicsit . Azt szoktam mondani ,hogy nem minden bir a gyomrom ezért mondja el mert lehet,hogy alergiás rohamot vált ki belőlem .

Vagy ami még bevált innen megyek a nagyihoz és ételel vár nem mondhatok nemet neki mert akkor megsértödik és kitagad..

Tudom ,aljas dolog ,de én is válogatos vagyok ..

2013. márc. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Tapasztalatom az hogy az őszinte emberek sokkal boldogabbak....komolyan mond meg nekik, hogy nem vagy túl èhes plusz nem birod megenni az agyon fűszerezett kajákat, ha ezen megsértődik valaki az szerintem nem a te hibád...szóval csak bátran
2013. márc. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Megmondod, hogy köszönöm, de nem enni jöttem. És ha tovább erőszakoskodik, akkor már itt sem vagyok, és soha többet nem is jövök ide még egyszer. Ha majd éhes leszel, akkor biztosan szólsz, és kérsz egy kis kaját, de most köszönöd, nem kell.
2013. márc. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Máshol mit kaptam?:tojás+só+bors+szalonna+hagyma+magvak"


Fuu, pedig ez nagyon finoman hangzik...:P


Én mondjuk imádok változatosan, fűszeresen sütni-főzni, zöldségekkel, és nekem is van egy hozzád hasonlóan finnyás ismerősöm, aki hozzá van szokva az egyoldalú táplálkozáshoz, zöldségeket szinte nem is eszik. Először kicsit rosszul esett, amikor csak kapirgált az ételben, de aztán láttam, hogy miket eszik otthon és utána már nem érdekelt...

2013. márc. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de én is inkább a vendéglátód felturbózott tojását enném meg, mint a tiédet. De ugye nem sértődsz meg? ;)


Viccet félretéve, én megmondanám, hogy zavar a szalonna, stb.

2013. márc. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg normális vendéglátó nem tukmálja az ételt.

Utolsó voltam.

2013. márc. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 bor zoltán válasza:
100%
Jó magyar szokás,hogy a vendéglátó tömőlibának nézi a vendéget,ezzel a hozzáállással máshol nemigen találkozol. De a vendégség lényege, hogy a vendég jól érezze magát már ha jól tudom.Nem hiszem hogy neked kellene szabadkoznod,amiért más kellemetlen szituációba próbál keverni,amikor is ha jól megnézzük neked lenne jogod megsértődni. A legrövidebb út az egyenes,köszönöm nem,miért? Mert nem. Ha megsértődik,nem a te lelkeden szárad
2013. márc. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Huu én ilyen estekre válogatni szoktam a dumával:


Jaj köszönöm nem kérek, nem rég ettem, nem is vagyok éhes, meg különbne is most ne a kajával foglalkozzunk az a lényeg hogy itt vagyok és beszélgetünk, majd később eszünk de most mesélj mi újság veled:D


Huu tessék/mond el, hogy mik vannak benne, mert sajnos kezdek glutén/laktóz érzékeny lenne, ha olyat eszek utána nagyon fáj napokig a hasam, nem akarom megint megjárni, múltkor is ebbe a hibába estem, és egész éjjel rosszul voltam, majd megyünk nemsokára dokihoz és akkor kiderül, hogy most vajon érzékeny vagyok e vagy nem, de addig nem merek kisérletezni(ha jól hangzik a kaja kérek belőle:P)


Olyan gyomorrontásom volt egy-két napja, hogy most próbálom kimélni.


Áhh jön a nyár, és egy kicsit zsíros/plötyi vagyok, megpróbálok egy kicsit a kajákból visszamevveni.


Köszönöm nem kérek, éppen életmódott váltottam sok nyers zöldség és gyümölcs és most tele vagyok, de ha gyümivel kinálnak meg és szereted fogadd eel


Vigyél otthonról kaját és mond hogy hoztad kóstolóba, de annyit vigyél hogy bőven jusson neked is, meg nekik is:)

2013. márc. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is válogatós vagyok,túl sok időre nem is megyek akárkihez,mert tuti megkinál valami kajával...


Rokonokon kivül csak kevés hely van ahova több mint 1 órára megyünk,egyik helyen ritkaehetetlenül főz a csaj.

Nekem túlzsiros,túlfűszeres,kedvence a csili,én meg nem birom a csipőset.


Vgay épp fogyózok,vagy épp megjött (ha nem,akkor is,nőként mondhatom,h attól nemjó a gyomrom),vagy túlettük magunkat,vagy tőlük vacsizni megyünk,vagy dió/mogyoró,akármi van benne,amire "sajnos allergiás vagyok".

2013. márc. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

én meg vegetáriánus vagyok a családom meg nagy húsfogyasztó, és nem tudják felfogni, hogy lehet valaki vega

ha vendégséget tartanak, kb így néz ki a menüsor, amit végig kell enni, különben sértődés van!


pálesz

zsíros húsleves egy vagon tésztával

zsíros pacalpöri kenyérrel, krumplival vagy tésztával

zsíros marhapöri kenyérrel, krumplival vagy tésztával

olajba tocsogó rántott húsok, olajba tocsogó rizzsel

sör, bor, cukros üdítők a gyerekeknek

cukros, vajas, habos sütemények

cukros, habos kávéval

2013. márc. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!