Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor érdemes elbeszélgetni a...

Mikor érdemes elbeszélgetni a gyerekkel arról, hogy az idegenek veszélyesek lehetnek?

Figyelt kérdés
Ti mikor hoztátok ezt először szóba, és hogy csináltátok, hogy a gyerek ne ijedjen meg túlságosan. Úgy érzem lassan 4 éves lányommal beszélgetni kéne erről, de nem tudom hogy fogjak hozzá.

2013. ápr. 22. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Én már a 2 és fél éves lányomnak is megemlítem, hogy nem megyünk mindenkihez oda.
2013. ápr. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
3 eves volt a fiam, epp ovikezdes elott alltunk, amikor eloszor beszeltem neki ilyenekrol.
2013. ápr. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én épp a múlt héten beszéltem erről a fiamnak. Nyáron lesz 6 éves, jövőre iskolába megy. Előtte nem láttam értelmét, hiszen nem ment egyedül sehová. Iskolába viszont egyedül fog menni egy idő után, úgyhogy mindenképp elérkezett erre az idő. Azt mondtam, hogy idegenekhez nem megyünk oda, mert nem ismerjünk, hogy milyen ember. Ezt fejtettem ki bővebben.
2013. ápr. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, közben beszélgettem vele, szerintem nem értett belőle túl sokat, csak bólogatott. Majd később visszatérünk rá.
2013. ápr. 25. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!