Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7-eves a fiam a mai napig nem...

Csergo erzsebet kérdése:

7-eves a fiam a mai napig nem eszik hust. Csak a csirke naggetszet ami fagyasztott. A novere mindenevo. De ez engem aggaszt. Ilyen kicsi gyerek meg nem lehet vegetarianus?! Miert nem eszi a hust? Es ha nem eszi mit adjak neki?

Figyelt kérdés
Nem eszi a fiam a hust 6-evesen!

#Nem.eszik.hust.6.evesen.
2013. ápr. 22. 23:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

"Csak a csirke naggetszet..."

Azt miért eszi?

Mikor kapott olyat először?

Hol?

2013. ápr. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
De lehet! Egyik ismerösöm fia 3 éves kora óta nem hajlandó semmilyen húst enni! Egyszerűen nem szereti a gyerek, öklendezett tőlé kikőpte vagy kihányta ha lenyelte! Most 9 éves azóta se eszik húst! egy szakorvos mondta hogy nem gyakori de előfordul az ilyen, több ilyet látott már a praxisában! Gondoskodjon róla hogy a húsban lévő tápanyagokat pótold nála mással!
2013. ápr. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%

Csak nem a kis Bandikáról van szó?


Semmi baja nem lesz amúgy, ha nem kívánja, lényeg, hogy kapjon másféle fehérjét (tojás, tejtermék, hüvelyesek).

2013. ápr. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Ki az a Bandika? :)
2013. ápr. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
Unokatesom se ette mar kicsi kora ota a hust. Viszont a rantott sajtert mindig is olni tudott volna. :-) Probaltad mar a rantott tofut nala? Izletes es egeszseges is. Nezz korul a vegetarianus pultnal/gyogynovenyesben milyen huspotlokat tudnak ajanlani. Meg lehet huspotloval is oldani a dolgokat, csak kicsit korulmenyesebb.
2013. ápr. 23. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én testvérem sem eszik húst születése óta, tökmindegy volt mit adtak neki már 1 évesen sem evett húst. Most 13 éves és nem eszik húst. Halat kell neki mindig venni, de abból sem eszik meg mindent.
2013. ápr. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
igen gyakori hogy nem szeretik a gyerekek a húst. A gomba, a tojás, a hüvelyesek valamennyire pótolják. Azért próbálkozz ilyen fasírtokkal, rakott vagy töltött zöldségekkel, hátha valamelyik bejön neki.
2013. ápr. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam nagyon szépen ette a húst, darabosan is. 18 hónapos volt, amikor egy szívműtéten esett át. S azóta nem hajlandó se darálva, se darabosan megenni. Fasírt az, amit még úgy megeszik néha, de azt se mindig. Most 2 év 3 hónapos.
2013. ápr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%
A gyerekek ösztönösen ismerik az egészséges táplálkozás titkát. A felnőttek erőltetik csupán rájuk az egészségtelen mintákat. Mi a gyermekeinknek köszönhetjük, hogy vegetáriánus lett a családunk. Miután a picik nem voltak hajlandóak elfogyasztani a húsos ételeket a férjemmel úgy döntöttünk, hogy nem erőltetjük beléjük, nem büntetjük őket emiatt, hanem ezek után hús nélkül étkezünk:) A gyerekeink most 7 és 8 évesek, szépek, egészségesek, kiválóan teljesítenek az iskolában. Mély lélegzet, nyugodj meg: a fiad vegetáriánus :D Tanuljatok tőle, az egész családod egészséges lesz :) Olvass sokat a témával kapcsolatban a googlen, nekem sokat segített.
2013. ápr. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is visszautasíttam már hárpmévesen is, s soha nem is szerettem meg. Lassan 40vagyok..
2015. márc. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!