Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányomat hogy szoktasam le...

Kislányomat hogy szoktasam le az ujjszopásról? Valami praktika?

Figyelt kérdés
Kislányom már 6 éves nappal már sikerült rávenem hogy ne cumizon , de éjszaka mindig hallom ahogy cumizik . Mivel most 2 foga is kiesett és nőnek majd az új fogacskái nem akarom hogy csúnyák legyenek emiatt , meg lassan 1 év múlva iskolás is lesz .
2013. ápr. 23. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem hosszasan beszélgess vele arról, hogy a maradandó fogacskái kifele fognak állni, és fogszabályzásra lesz szükség, ami bizony fáj is. Nekem fájt. A fogaim kiállnak és nagyon utálom.

39 éves 3 gyerekes

2013. ápr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a 3 évesemnek mindig azt mondtam, hogy ha szopni fogja az ujját, be fogom kenni csípős paprikával. Bár soha nem tettem meg, ez is elég volt neki ahhoz, hogy abba hagyja, és leszokjon róla. Ha meg is kellene tenni nem csípős paprikával kenném be, hanem van direkt erre való speckó körömlakk. Na egy ilyet biztos megpróbálnék. Színtelen, tehát nem lesz gond az oviban, csak a szaga és íze borzalmas, ha bekapja a gyerek. Még felnőtteknek is ezt szokták javasolni körömrágás ellen.
2013. ápr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom 6,5 éves, kb 4 éves korától már csak éjszaka elalváshoz szopta az ujját. Mikor elkezdtek kipotyogni a fogai, akkor kezdtem el mondogatni neki, hogy próbálja meg nem bekapni az ujját, inkább a párnáját fogdossa, mert csúnyák lehetnek a fogai. Mikor megkérdezte, hogy milyen lehet, 1-2 képet mutattam neki a neten, ami nem igazán tetszett neki. Meg a fogszabályzó ötlete sem. Pár hónapja már nem szopja egyáltalán az ujját. Remélem, a most 2 éves fiamnál is be fog válni majd a rábeszélés, mert ő is igencsak függő, bár ez még egyáltalán nem zavar.
2013. ápr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam tenni semmit. Mondhattam bármit, nem hatotta meg, hogy csúnyák lesznek a fogai. Csúnyák is lettek, és beszédhibás (kilóg a nyelve hegye a sziszegő hangoknál), ennek ellenére még mindig szopja éjjel. Most megyünk fogszabályozó szakorvoshoz véleményért, mert a fogorvos adott beutalót. Maholnap 8 éves lesz. Megszívtam. :S A kicsi is szopja, ő 4 éves, de neki nincs pluszban mélyharapása, és (még) csak két foga van ferdén felül.
2013. ápr. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen a tanácsokat , az én kislányomnak is mondogatom folyton hogy ne szopja mert csúnyák lesznek a fogai ami be is vált nappközben már nem is szopja. De éjszaka sajnos igen , szerintem venni fogok rá valamit a gyógyszertárban .
2013. ápr. 23. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!