Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell ápolni egy hosszú...

Hogyan kell ápolni egy hosszú hajú kislány haját, hogy egészséges és fényes maradjon?

Figyelt kérdés

Lányom 3,5 éves. Hullámos, derékig érő vastag szálú haja van. Minden nap csurizva van a haja, hogy ne zavarja őt az oviban, ne lógjon a szemébe, stb. De a hajgumik által folyamatosan sérülésnek van kitéve. Egy héten hányszor kell mosni és mivel (sampon márka, balzsam vagy pakolás márka), hogy ne töredezzen össze a hajszála, és fényes is legyen?

Köszönöm.


2013. ápr. 23. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Enyém 2.5éves hullámos hajú. Babasampont használok és minden hajmosás után CSAK a végére teszek balzsamot. (amit én használok) Szerintem ti még használhattok hajmosás után kifésüléskönnyítőt is, hogy ne törje még a fésű, amikor átfésülöd.
2013. ápr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

4 éves, göndör hosszú hajú lány.


Tescóban kapni Loreal gyermek sampont, balzsamot!

Azzal mosom heti 2x a haját, minden hajmosás után teszek rá egy diónyi balzsamot, azt hagyom rajta állni míg fürdik, pancsol, majd fürdés végén leöblítem.

Ez után nagyon könnyű kifésülni a haját!!!

Szép fényes, puha, illatos!


Estére sosem hagyom a gumit a hajában. Sokszor inkább 1-2 parkettába fonom a haját, mert sok gyerek a gumizsstól elől kopaszodik...

Vagy csak a feje tetején félig fonom be, vagy körbe fonom a fején mint egy korona.


3-4 havonta vágok 1-2 centit a végéből.

2013. ápr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gabi sampont használunk, az a neve, hogy tincsszelidítő. :)

A lányomnak is hullámos a haja, így gubancolódik konnyen. Napi 2-3x kifésülöm neki, bár nem rajong érte. Most akarok venni rá balzsamot, mert nyáron gyakrabban mossuk majd, kelleni fog.

2013. ápr. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem kócos, könnyen kifésülhető, azzal nincs gond. Csak hogy hányszor és mivel mossam neki, hogy ne legyen töredezett, és fényes legyen?
2013. máj. 1. 14:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Orvosi vélemények szerint, ebben a korban nagyjából bármivel mosható a gyerekek haja, nyilván nem csupa mesterséges szert tartalmazó samponnal, de babasamponok, gyereksamponok tökéletesek. Elvileg a legtöbbtől fényesnek kellene lennie a hajuknak az életkori sajátosság miatt.


Balzsamot pedig az extrém esetektől eltekintve - amikor nem kifésülhető nélküle vagy csak nehezen a gyerek haja - nem szabad használni!!!

2013. máj. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gyerekeknek való smaponnal, és...a töredezettség...hát vágjad rendszeresen mindig csak egy kicsit....elég nevetséges hogy 3 és fél évesen hajfesték és samponreklámmodelt szeretnél a gyermekből....nem érdekli hogy mennyire fényes vagy töredezett, csak ha azt hallja valakitől hogy az a jó, sőt...ha nem hallja senkitől hogy a hosszú haj a szép, akkor az sem fogja érdekelni hogy hosszú legyen...majd 12 éves kora után jön hogy erre tényleg saját igénye lesz....most még felesleges ezzel is kínozni, hisz örül ha a sampon nem csípi a szemét...
2013. jún. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%

Egyet nem értek:

Ha ilyen macerás és nehezen kezelhető a gyermek hosszú haja, akkor miért kell megnöveszteni?

Gondolom nem derékig érő hajjal született.

Halottam olyanról is, hogy az anya erőltette a hosszú hajat, mert neki az tetszik! De milyen jogon erőszakolom rá az én akaratomat? Nagy baj van a fejekben! Nem praktikus egy kislánynak túl hosszú haj. Majd ha nagyobb lesz ráér megnöveszteni akár a bokájáig.

2014. febr. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7es anyámék is ezt gondolták, rosszul! Most 30 évesen könyekig ér a hajam nem nő tovább. Felnőtt korban nehezebb megnöveszteni mert több igénybevételbek kell ellenállnia. Gyerekkorban jobban nö a haj is., egyébként a legtöbb lány szereti a hosszu haját! Az én lányom nem is engedi hogy levágjuk!
2016. ápr. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!