Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom két éves múlt...

Nittababy kérdése:

Kislányom két éves múlt egyszerűen nem hajlandó a bilire ülni ha rá ültettem akkor ordít mint akit ölnek mit tegyek?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 22. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem érett még a szobatisztaságra, majd 2-3 hónap múlva próbáld meg megint , addig ne erőltesd!!!
2013. ápr. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ordít, akkor feltehetően még nem érett arra, hogy szobatiszta legyen.

Ha nem akarsz várni, akkor próbáld ki másképp: ne bilire, hanem rendes WC-re ültesd. Hátha, ez jobban bejön neki.

Ha ez se jön be, akkor hagyd őt pelus nélkül, a bilit meg hagyd ott előtte, és mondd el sokszor, hogy ha pisilnie kell, szóljon, és csak akkor vidd bilire, ha szól. Ha már ő is akarja.


Amúgy meg türelem.

2013. ápr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Majd, ha beszél, akkor próbálkozz, ennek semmi értelme, azt sem tudja mit akarsz tőle.


A lányom 3 éves 2 hónapos és mostanában akar ő is wc-re menni, mivel a nagyba majdnem beleesett, elkérte a bilit.


Napközben leveszi a pelust és próbálkozik, de már van hozzá elég esze, látja az ok-okozatot.


Ha a gyerek érdeklődni kezd a "nagyok" wc-re járásával kapcsolatban, akkor van csak értelme a szobatisztaságra szoktatásnak, a többi próbálkozás sima "állatidomítás" veréssel vagy jutalommal, refelexet ültetsz belé.


Ész nélkül nem lehet wc-re szokni.

2013. ápr. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A Wc-re sem hajlandó ülni sajna!!
2013. ápr. 22. 21:20
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem ész nélkül csinálom csak megpróbáltam!!A másik hogy már mindent beszél!!Azt is mondja hogy pisi de ha bilire ültettem akkor ordít nagyon és a Wc-re sem akar ülni!!nem állatot idomítok hanem gyereket próbálok szobatisztaságra venni!!
2013. ápr. 22. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!