Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vegyes csoportos oviban 30...

Vegyes csoportos oviban 30 gyerekkel hogy bír 1 óvónő? Óvónőt lehet választani az oviban, és ha igen, akkor milyet válasszak? Szigorút (én 1 laza, de anyatigris vagyok), vagy inkább anyáskodót?

Figyelt kérdés

Most iratnám be a kislányomat, aki augusztusban lesz 3 éves, de ki vagyok ezen akadva, hogy ennyi különböző korú gyerekre 1 óvónő jut...már a vegyes csoporton is aggódok kicsit, de ahogy utánaolvastam, ez nem rossz megoldás, feltéve ha arányosan vannak a korosztályok...

Viszont azt nem értem, hogy ha elmennek kirándulni, akkor míg egy 3 évesnek elég az ovi körül egy kör, és kidöglik, míg egy 6 éves már azért sokkal többre képes, akkor ezt hogy oldják meg? meg az iskolaelőkészítésnél a kicsik nem zavarják a nagyokat?

A másik hogy nekem egyke a lányom, tehát eddig sok figyelmet kapott, most bekerül oda, és a kutya se fog rá figyelni, sőt még a nagyok lehet, hogy el is lökik, ki közösítik, stb.



2013. ápr. 24. 06:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 25 gyerek van, 2 óvónő, egy dadus. 2 csoport van összesen, így ált. vegyes. A két óvónő külön foglalkozik a kicsikkel, és a nagyokkal. A nagy gyerekek nagyon cukik, vigyáznak a picikre. :) És az óvónők is aranyosak. Ne aggódj, biztos nagyon aranyosak lesznek. Nálunk az anyáskodós óvónéni a nagy kedvenc az egész oviban. :)
2013. ápr. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A törvény 25 főben maximalizálja következő tanévtől a csoportlétszámot. Foglalkozások abban az átfedési időben vannak, amikor mindkét óvóvő és a dada is jelen van, és valóban általában és az a gyakorlat, hogy vegyes csoportban is minden működik. Nem mondom, hogy nincs hátránya, de nem lehetetlen helyzet. Mit értesz kirándulás alatt, mi szülőkkel megyünk pl állatkertbe, bábszínházba. Ha meg csak sétálni visszük őket, a távot úgy tervezzük, hogy ne dőljenek ki. Egyébként ezeken az alkalmakon a kicsik lelkesek, a nagyok ,akik úgy megszokták már, hogy 500 métert is kocsival viszik őket, pedig gyakrabban nyafiznak. Egy szigorú óvónő nyerő lehet, ha otthon kevésbé találkozik ezzel a formával, de csak akkor, ha a szigor szeretettel és figyelemmel párosul. Míg az anyáskodás is csak akkor jó, ha mellette megvan a következetesség is.
2013. ápr. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nalunk is vegyes csoport van 30 gyerekkel. Reggeltol az ebed kezdeseig egy ovono van veluk es a dadus, ebed utan a reggeli ovono hazamegy, es valtja ot a masik delutanra. Egyedul ebed kozben van veluk a ket ovono es a dadus.

Hat az biztos, hogy kevesebb figyelmet fog kapni a gyermeked, es valoszinuleg lesznek osszetuzesek is, de ez termeszetes, igy tanuljak meg, hogy meg kell vedeni magukat.

2013. ápr. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is vegyes csoport van, 27 gyerek.

8ig ügyelet van, akkor egy óvónő és egy dadus van az összes "korán érkezőre", ilyenkor bent vannak egy csoportban, ott nagy kárt nem tudnak csinálni.

8kor mindenki megy a saját csoportjába, egy óvónővel és egy dadussal vannak, reggeliznek, majd 9-10ig mese mondás, éneklés, mondókázás van, a 3 éveseknek nem kötelező a szőnyegen ülni 1 órát, a középsősöket próbálják rávenni, a nagycsoportosoknak kötelező, ők egyesével is szerepelnek, pl. ők a mesélők, ők játsszák el, stb.

10kor jön a másik óvónő is, ilyenkor 10óraiznak majd mennek ki az udvarra, utána ebédelnek, fogatmosnak, mesélnek nekik és alvás van. ha mindenki elaludt akkor a reggeli óvónő hazamegy, a másik óvónő marad, 3kor kelti őket, uzsiznak (dadus is marad, ő az első és az utolsó is).

ilyenkor már szépen szállingóznak haza a gyerekek, én f4-hn4 között megyek a gyerekemért, akkor már csak olyan 10en vannak, vagy még annyian se. uzsi után kimennek, de nem csak ők, hanem az összes csoport, 5 csoport van nálunk, tehát 5 óvónő figyelni a gyerekeket és tényleg kevesen vannak már akkor.


reggel míg csak egy óvónő van, mindig van valami foglalkozás, így le vannak kötve a gyerekek, nem vészes szerintem :)

nálunk nem lehet választani csoportot, oda kerül a gyerek ahol van hely, próbálják azért a korosztályt jól összeválogatni, így nekünk nincs beleszólásunk.

de sok óvónőt ismerek, azt mesélték, hogy általában úgy hozzák össze a két óvónőt, hogy az egyik szigorú és másik olyan "anyásabb típus" és tényleg nálunk minden csoportban így van :)

2013. ápr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es, ez nem így van ahogy írtad.

A foglalkozások délelőttönként vannak, 1 óvónő van ott ilyenkor + 1 dajka.

A délutáni váltás fél 11-re jár, ilyenkor már az udvaron játszanak.

2013. ápr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi 32-en vagyunk, vegyes csoport. A foglalkozások délelőtt vannak, akkor 1 ovónő van. Általában úgy van, hogy pl. hétfőn odahívja a kicsiket és akkor csak velük van a foglalkozás, a többiekre max. a szeme sarkából rápillant. Kedden ugyanez a közepesekkel, szerdán meg a nagyokkal. Ha elmennének kirándulni ... nem mennek :( Pont emiatt: sok különböző gyerek, kevés ovőnő. Ha mégis mennek, akkor csak a nagycsoportos korúakkal, a csoport többi része meg addig szétosztva az ovi többi csoportjában, ahol így már 40-en felül vannak. Egy katasztrófa ez az egész tényleg.


Amúgy igen, a törvénybeli maximum 25 fő, ezt hangoztatják is mindenhol nagy hanggal, de azt már nem teszik hozzá, hogy ettől el lehet térni fölfelé x százalékkal. Hát így van nálunk 32 gyerek...


Amúgy Budapest, XI. kerület.


Véleményem szerint amúgy nem rossz a vegyescsoport úgy általában, de ekkora csoportlétszámnál már egyértelműen a minőség rovására megy. Én nem is ide akartam hozni a fiamat, de csak ide vették fel.

2013. ápr. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm mindenki válaszát!

Hát nem nyugodtam meg, de próbálok bízni az óvónénikben, és a gyerekemben, hogy jól fogja venni az akadályt, itt sincs sok választásunk, 2 ovi van, de esély sincs, hogy a nem körzetesbe vigyem, mondjuk tök mindgey, mert ott is ugyanez van...:-((

Akkor próbálom úgy felfogni, hogy edződik, és kész. Ha nagyon nem bírja majd, akkor kiveszem, vagy nem tudom...de remélem tetszeni fog neki...:-)9

köszi

2013. ápr. 24. 12:19
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok - azt még hozzátenném bátorításképpen, hogy mindezek ellenére a fiam szeret oda járni és jól érzi ott magát.


De tényleg durva ez a gyereklétszám. És külön bosszant, hogy pár éve zártak be egy ovit itt a környékünkön azzal az indokkal, hogy minek 3 ovi egymástól 5 percnyire. Minek??? Mert sok a gyerek, vazze... Á, csak felhúzom magam rajta :(

2013. ápr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Aha, tök durva komolyan...:-((

Mindenhol ez van...sőőt, képzeld, hogy itt nem messze tőlünk olyan ovi is van, hogy egyáltalán nem kapnak se gyümölcsöt, se zöldéget egyáltalán. Azt hittem elájulok olyan kevés reggelit adnak, fél szelet száraz felvágott, fél zsemle, vaj. Se uborka, se paprika, més mikor kérdeztem, azt mondták, hogy tartanak gyümölcs napot, olyankor a szülőknek kell vinni valamilyen zöldséget, gyümit, mert amúgy az ovi nem állja..hát ez röhej komolyan...

itt viszont legalább jó a kaja, és minden nap 2x is kapnak ilyesmit...

2013. ápr. 24. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!