Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem járhat ebbe az...

Miért nem járhat ebbe az oviba ha nem járt bölcsibe?

Figyelt kérdés
A kislányomnak most néztünk ovit.Múltkor bementem egy helyre megnézni az ovit,és beszélgetni az igazgatónővel.Kérdezték,hogy a gyerek járt-e oviba.Mondtam,hogy nem.Erre az igazgatónő elkezdett pofákat vágni és közölte,hogy akkor nem járhat ide.De miért nem??

2013. márc. 17. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért ez nem ennyire egyszerű.Óvodai felvételnél sok mindent mérlegelnek,mert sok a jelentkező,kevés a hely.Nézik,hogy a körzetben laksz-e(ha igen milyen régóta),van-e kisebb tesó,dolgozol-e.Ezek alapján rangsorolnak.Egy ott lakót előrébb helyeznek,mint egy szomszéd kerületben lakót,és előbb utasítanak el olyat,akinek az édesanyja esetleg otthon vagy egy kisebbel.Ha előtte már felvételt nyert a bölcsibe,onnan talán hamarabb átveszik,mert tudják,hogy dolgozol,és a bölcsikben még kevesebb a férőhely.Hogy esetedben a vezető miért volt bunkó,azt persze nem tudhatom,de azért ez nem úgy működik,hogy rád néz,és nemet mond.Jelentkeztek,aztán majd kiderül.
2013. márc. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezted meg egyből? Ilyet még nem hallottam, kíváncsi lennék az okra én is.
2013. márc. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ha körzeti ovi, előbb-utóbb kötelesek felvenni.

amúgy nem tudom, miért nem, meg kell tőle kérdezni.

2013. márc. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem van sejtésem :)


Nálunk kifejezetten örültek a bölcsis gyerekeknek. Sokkal önellátóbbak, kevesebb törődést-figyelmet igényelnek. Értem ezalatt, hogy a bölcsiben már rákényszerítették őket, hogy csak magukra számíthatnak. (állami bölcsik többsége az itt olvasottak alapján)


Evés, ivás, fogmosás-mosakodás, öltözés-vetkőzés, fésülködés, wc-zésre gondolok.


Aki otthonról megy nagy eséllyel "el van kényeztetve", anyuka "késlelteti" az önállósodását. (ezt így hallottam!) Sokkal több a munka velük, meg kell tanítani, hogy ne várja a sült galambot, hanem csinálja amit kell, "lássa el magát" úgymond.


Baromi rondán hangzik, de mind bölcsődében, mind óvodában, és itt is ezt hallottam-olvastam.

2013. márc. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondolom arra gondolt hogy otthon voltál/vagy így hátrább kerülsz a listán de ez még nem jelenti hogy ő elutasithat.

De hogy mért nem tudta ezt szimplán elmondani nem értem.

2013. márc. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!