Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvónő van itt? Hogyan tudnám...

Óvónő van itt? Hogyan tudnám itthon tanítani 4éves kislányomat?

Figyelt kérdés
Tanácsot szeretnék kérni: 4éves lesz hamarosan kislányom és nem jár óvodába. (Mert külföldön élünk és itt augusztusba kezdi,mert 4éves kortól van). Kérdéseim: hogyan tudnék itthon foglalkozni vele? Milyen könyveket ajánlanál? Milyen versek,mondókák,énekek....esetleg honlapok...minden érdekel,csak h ne legyen lemaradva.
2013. ápr. 21. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak a Magyar viszonyokhoz képest tudom írni, hogy mit érdemes tanítani. Ha tudtok beszerezni akkor írok pár könyvet amiből tudtok neki tanítani. Mind nagyon jó könyv tapasztalatból mondom, én is ezeket használom a foglalkozásokon. (gyógypedagógus)

Deákné B. Katalin: Anya taníts engem (0-6 éves korig vannak benne évre és hónapra lebontott feladatok)

Szabó Borbála: Mozdulj rá! (csak mondókák vannak benne és azokhoz tartozó testmozgások, mutogatások, kopogások)

Színezd ki és rajzolj te is (feladatlapok számolással kapcsolatban, szerintem 3 évesen is már sok feladat megoldható belőle, de 4 évesen biztosan megoldható több mint a fele)

Színezd ki és rajzolj te is (szintén 3-4 évesen a feladatok jó része megoldható, főleg kézmozgást ügyesítő feladatok vannak benne, vonalvezetés, irányok, színezés)

szerintem az össze könyvet érdemes beszerezni, de ha más nem akkor a Deákné félét mindenképpen, mert abban rengeteg ötlet van.

amiket tudtok csinálni feladatok:

irányok: föl,le, balra, jobbra, mögötte, előtte, alatta stb. gyakorlása

színek gyakorlása

olló, ragasztó, ceruza festék,gyurma használatának gyakorlása,

ceruza: rajzolás, pontos színezés, vonal átrajzolása, pontok összekötése, vonalvezetés

olló: elsősorban baleset mentesen vágni, vonal mentén vágni, papírt félbe hajtani

ragasztó: beragasztózni amire ragasztunk, beragasztózni amit felragasztunk

gyurma: kígyó, golyó készítése (akár só liszt gyurmát is használhattok)

festék: ecsetet használni, festéket úgy használni, hogy körkörös mozdulattal legyen az ecset festékes, nem szana szét fröcskölni a festéket, egész felületeket föl-le mozdulattal, balról jobbra mozdulattal festeni , formát kifesteni, sóliszt formát befesteni

- lehet építő játékokkal játszani

- varrni vastag fonallal

- fűzni, sorrendet fűzni (piros-kék-piros-kék, kicsi-nagy-kicsi-nagy stb.) felvágott szívószálat, tésztát, gyöngyöt, golyót lehet fűzni

- ragasztani: lencsét, riszt, kókuszt, babot stb.

- hajtogatni egyszerűbb alakokat (repülő, hajó stb.)

- évszakokról beszélgetni

- napokat meg beszélni saját készítésű naptáron bejelölni milyen nap van, ma és mit fogtok ma/holnap csinálni, azt délelőtt vagy délután fogjátok e stb.

- testrészek megbeszélése, csomagoló papírra a gyermeket körbe rajzolni és ott is kiszínezni megbeszélni a testrészeket

Na ha ezekből párat megcsináltok akkor tuti nem lesz lemaradva semmihez képest sem.

2013. ápr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még egy könyv eszembe jutott: Forrai Katalin: Ének az óvodában (ebben népdalok vannak és mondókák, dallammal, ritmussal együtt)
2013. ápr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De aranyos vagy,NAGYON-NAGYON KÖSZÖNÖM!!!
2013. ápr. 21. 20:36
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

nálunk az oviban a zeneovi dalait tanítják:

[link]


minden héten évszaknak vagy ünnepnek megfelelő éneket megtanulnak. mondókázás úgy van, hogy 28an vannak egy csoportba, minden gyereknek van egy jele és egy hozzá illő mondóka, névsorolvasásnál mindegyiket elmaondják így az is rájuk ragad :)

heti 1 tesi van és ha rossz idő van akkor foglalkozás-rajzolás, gyurmázás, gyöngy fűzls

2013. ápr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A mozgást el is felejtettem:

- labdát: dobni, gurítani, lassan-gyorsan gurítani, elkapni, célba bedobni (max 1 méter)

- egy lábon állni, páros lábbal ugrálni, futni, mászni, csúszni, guggolni, nyuszijárás, átlépni kisebb akadályt stb.

2013. ápr. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!