Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cumikérdés: Ez nem túl szép...

Cumikérdés: Ez nem túl szép hogy igaz legyen?

Figyelt kérdés

Kislányom nyáron lesz 3 éves. A fogorvos azt mondta, hogy szoktassuk le a cumiról, mert már most kicsit előreállnak a fogai, és ha így halad fogszabályzós lesz.

A bölcsibe az alvásnál se kéri, abszolúte nem igényli. Itthon szintén nem kell neki, csak alváshoz. Tegnap vettem egy nagy levegőt,és este nem adtam oda. Helyette odaadtam neki egy kedves játékot amit nagyon szeret, hogy azzal aludjon. Persze nem kellett neki, és nagyon sírt a cumi után. Énekeltem és simogattam. Volt hogy jobban, volt hogy kevésbé sírt. Végül fél óra után álomba sírta magát. Rossz volt hallgatni, de hallatszott hogy mindjárt elalszik, ezért is nem adtam neki oda a cumit. Végül az éjszak folyamán is csak egyszer kelt fel inni, és nem kérte a cumit.

Nekem ez túl szép hogy igaz legyen. Ma este mire számíthatok? Fog még egy kicsit sírni ugye? De a tegnapinál nagyobb hiszti nem lesz? Szerintetek?


2013. ápr. 24. 11:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Az én lányom is majdnem 3 évesen hagyta el a cumit. Ilyen egyszerű is lehet, igen.

Ma este még lehet kérni fogja, de oda ne add neki!! Ettől rosszabb már nem lesz, és 2-3 nap múlva kérni se fogja. Nagyon ügyes a kiscsajod, el ne szúrd.

2013. ápr. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
40%

Elöször is teljesen fölösleges ilyen indok miatt elvenni töle a cumit, ugyanis a fogak állása öröklött dolog, nem a cumi miatt áll elöre, föként ha csak alváshoz kell neki.


Ma este sokkal nagyobb sirásra számithatsz, és hiába kinzod a gyereket. Ha kéri, add oda neki, amig szüksége van rá, semmi értelme kinozni.

2013. ápr. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
lányomnál is ez volt én nemes egyzserüséggel kettényirtam öket elmondtam neki hogy már nagy lány nem kell neki délben még nyügi volt estére meg semmi baja nem kereste ennek 5 hónapja már
2013. ápr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%

Akár 1-2 hétig is sírhat, lehet ma este nagy hisztit rendez!!!


Egyébként a fogorvosod szavára nem adnék, mert a tejfogak állása nincs összefüggésben a maradandó fogak növésével!!!

Vagyis ha mostckiállnak a fogai, a maradandót nem fognak, ha csak akkor nem cumizik mikor azok nőnek 6-7-8 évesen....


Felesleges ezért a gyereket most kínozni a cumi leszoktatással, inkább majd ha értelmesebb lesz...

2013. ápr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

nem, most már én se akarom visszaadni neki, csak érdekel mire számíthatok

2es válaszoló te talán fogorvos vagy, hogy itt osztod az észt? nem az volt a kérdés, hogy elvegyem e tőle.

köszi az eddigi normális válaszokat

2013. ápr. 24. 12:07
 6/19 A kérdező kommentje:
nem tudom, de én elég jó véleménnyel vagyok erről az orvosról, adok a szavára. a másik, meg hogy a bölcsibe is megvan nélküle, ezért is gondoltam, hogy akkor itthon miért ne?
2013. ápr. 24. 12:08
 7/19 anonim ***** válasza:

szerintem teljesen jól csinálod.

nálunk a "cumitündér" vitte el-de itt hagyott neki cserébe ajándékot..! ugyan ennyi idős volt ekkor mint a tied.

az első nap kérte és sírdogált érte. másnap már csak 1szer kérdezett rá. úgyhogy végülis 2-3 nap alatt le is szokott.

Szóval nem biztos hogy a ma este rosszabb lesz. ha már egyszer elvetted akkor tarts ki emellett és ne kapja vissza.

2013. ápr. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én nyáron megkérdeztem a fogorvost hogy vegyem e el a cumit a fiamtól (alvásnál használja csak). Azt mondta hogy nagyobb kárt teszek a lekében, mint a cumik a fogakban.Persze idővel le kell rakni, de én a közös megeggyezés felé próbálom terelni.Lássa be hogy az már nem kell neki.Viszont te belekezdtél, szerintem csináld végig!Hátha pár nap után már tényleg nem fogja keresni!És nyertél:)
2013. ápr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
nekem a fogorvos azt mondta 2 nap lesz a sírós. neki is van gyereke, és tudom, hogy minden gyerek más, de itt az is motivál, hogy a bölcsibe anélkül alszik. nem akarom most már odaadni. reggel se kereste:)
2013. ápr. 24. 12:19
 10/19 anonim ***** válasza:

Cumi kérdésben nem tudok válaszolni - de hasonló szitu volt nálunk is a cicivel.

Majdnem 2 éves volt, mikor beszüntettem a cicit, mert ment bölcsibe. Mindig elalvás előtt szopizott.

3-4 nap sírás volt elalvások előtt (majdnem én is sírtam vele együtt). Kb. még 1 hónapig emlegette, de már nem sírva.


Kitartást, és légy nagyon következetes! - tudom, hogy Neked sem könnyű :)

Egyre rövidebb ideig fog sírni.

2013. ápr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!