Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek helyes az a...

Szerintetek helyes az a gondolkodás hogy Ameddig magadat nem tudod el tartani addig ne akarj gyereket?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 25. 13:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Persze! Szerintem ennek egyértelműnek kellene lennie! Csak sokan nem így gondolkodnak! Mindenkinek más az értékrendje, ezt is el kell fogadni, de én speciel akkor szültem meg a lányomat, mikor volt házunk, kocsink, jól fizető állásunk, hosszú párkapcsolat (6év), és én úgy gondolkodtam, h ha belefér még 1 saját magam "eltartása" akkor jöhet a gyerek, hiszen nem akartunk lejjebb adni az igényeinkből és a gyerekemnek is a legjobbat akartam/akarom! És itt nem az elkényeztetést értem, hanem jó bölcsi/ovi és iskola, és hogy félretudjak tenni neki havonta, plusz meg tudjam neki venni azt amit szeretném és ne feltétlenül keljen számolgatnom, h futja-e erre vagy arra! Testvért nem vállalnék, csak ha dupla annyit keresnénk mint most! Szóval szerintem a gyerekvállalás kérdésben mindenki másképp ítélkezik... Ki így, ki úgy gondolja! Én nem szeretem hallgatni azokat akik panaszkodnak, 1-2 gyerekkel, h erre nincs pénz, arra nincs pénz, hisz ő vállalta... De ez is relatív! Az, h mi helyes és mi nem, 1 felnőtt embernek kell annyi esze legyen, h maga felmérje!
2013. ápr. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hogyan érted, mert szerintem többféleképp is lehet. Ahogy itt a legtöbben értették, hogy ha egy pár nem tudja még magát sem eltartani, akkor nem jó ötlet gyereket vállalni, azzal én is egyetértek.


De lehet úgy is érteni, hogy egy anya addig ne szüljön, amíg nincs ő magának is jó állása, amiből egyedül is el tudná tartani a gyerekét. Ezzel a verzióval nem értek egyet, szerintem pl. az is praktikus lehet, hogy ha például egy párnál a lány 5-6 évvel fiatalabb, akkor már a lány egyetemi évei alatt vállalják a kisbabát, amikor ő még nyilván nem tudná eltartani magát. Egy 5-6 éves kisiskolás gyerek sokkal kisebb hátrány a munkaerőpiacon, mintha azt gondolják, hogy a lány mindjárt elmegy szülni vagy pici gyerekek vannak.


De sokféle élethelyzet van, úgyhogy még az első értelmezés szerint sem lehet ezt mindenható szabályként tekinteni, lehetnek kivételek, amikor ez a jó megoldás.

2013. jún. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!