Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor melyik a "helyes"...

Most akkor melyik a "helyes" vallás?

Figyelt kérdés
Nem vagyok megkeresztelve, de még is hiszek Isten létezésében. De melyik a "helyes" vallás ? Valamilyen vallási csoportba való beskatulyázás nélkül is lehetek olyan ember aki hisz Isten létezésében ? Helyesen gondolkodok így ? Bár egyébként magamtól kutatgattam vallásokat és egyedül én hiszek Isten létezésében a családomban 18 éves létemre. Melyik vallás mond igazat ? A vallás nem egy olyan dolog mint a lelkiismeret? Mert ha valaki vallásos az meg akar felelni egy bizonyos "életstílusnak" egy felfogásnak hogy egy személy után felelősséget(Saját maga) érezzen és ez miatt felelősséggel tartozzon a saját lelkiismeretének ? Elnézést a sok kérdésért és felvetésért de annyi minden jár az szembe erről a témáról !:)

2012. dec. 17. 19:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%
Melyik a helyes vallás? Erre minden vallásos azt fogja mondani, hogy az övé. A nem vallásosak pedig azt, hogy egyik se.
2012. dec. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
10%

Meg kell vizsgálni a Bibliát, hogy melyik vallás cselekszi minden szavát úgy, ahogy az le van írva. Keresd az igaz vallást. Imádkozz az igaz Istenhez hogy megtaláld. Van néhány jellemzője az igaz vallásról amiről meg lehet ismerni:

- szeretet van közöttük /János 13:34,35/

- betartják a parancsokat pl. ne ölj, ne paráználkodj, nem fognak fegyvert (akkor se ha bárki ember parancsolná)

- prédikálnak /Máté 24:14/

- gyűlöletesek lesztek, mindenki előtt az én nevemért /Máté 10:22/ mármint Isten nevéért


Rengeteg hasonló dolgot találsz még a Bibliában. Próbáld azt a vallást megkeresni, akikre illik MINDEN ami a Bibliában fel van sorakoztatva.

Álhatatos imával "Mindenki, aki segítségül hívja az Úr nevét, megtartatik." (Róma 10,13) Az ő neve vajon mi? (Zsolt 83:19)


Szóval szerintem önállóan CSAK ÉS KIZÁRÓLAG a Bibliára alapozva keresd az igaz vallást. Ne hallgass emberek szavaira, csak a Isten szavára alapozz.

2012. dec. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, mint te. Csak engem annak idején megkereszteltek (amitől természetesen nem lettem jobb sem magamnál, sem pedig nálad).

Hiszek Istenben és keresem az igazságot.

Kereszténynek tartom magamat, mert Jézus áll hozzám a legközelebb.

Szerintem a legtisztább, amit tehetsz ha kéred Istent, hogy segítsen megmutatni a helyes utat! Nyugodtan tájékozódhatsz, semmi sincs tiltva. Tájékozódni egyáltalán nem bűn.


Én azért remélem nagyon, hogy meg fogod találni a választ és boldog, szép életet lesz:)

2012. dec. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Kameko-san ***** válasza:
35%

Szia!

Azt nem tudom, hogy melyik vallás a "helyes", mert mindenki azt mondja, hogy az "övé". Persze, hogy hihetsz Istenben anélkül, hogy valami vallási csoportba tartozol. Abban a lelkiismeret dologban lehet valami igazság. De nyugodj meg, nem kell ahhoz megkeresztelni téged, hogy hihess Istenben. :)


13/L, aki szintén nincs megkeresztelve. (Mondjuk nem is érdekel annyira a vallás dolog.)

2012. dec. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
55%

#2 vagyok


Most eszembe jutott még egy. Pl. JÉzus előbb prédikált és csak felnőtt korában keresztelkedett meg. Valamint a tanítványok is érett korban. Tehát valami olyan vallást keress, ahol nem eröltetik rá a gyermekre a vallását. HISZ JÉZUS A PÉLDAKÉP.


Szóval rengeteg ilyen példa van, ami által megtalálhatod, hogy melyik az igaz.

2012. dec. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Azt a lelkiismeretes dolgot lehet 2 féle képen gondolni. 2. feltevés : A lelkiismeretünknek fontos a vallás hogy felelősséggel tartozzunk saját magunknak, hogy egyensúlyban tartsuk a döntésünket és cselekvéseinket (Tehát a lelkiismeretünknek) De ez csak egy elgondolás, attól független hiszek Isten létezésében.
2012. dec. 17. 20:15
 7/28 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy nem kereszteltek meg még nem vagy zsidó.
2012. dec. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Nem kell zsidónak lenni testileg, hogy jó légy Istennek, hisz a zsidók mind nép nem fogadták el Jézust mint Messiást, így csak néhány test szerinti zsidó maradt.

"Ahol nincs többé görög és zsidó: körülmetélkedés és körülmetélkedetlenség, idegen, scithiai, szolga, szabad, hanem minden és mindenekben Krisztus." (Kol 3:11)

2012. dec. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
21%
Azt jol teszed hogy hiszel istenben mert o letezik. A bibliaban keresd a hejes valaszt , az az igazi vallas melyik a biblian alapszik minden tekintetben ,az nem baj hogy nem vagy megkeresztelve, Jezus is 30eves koraban keresztelkedett meg ezt is megtalalod a bibliaban
2012. dec. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem akarsz vallási csoporthoz tartozni, azt nagyon jól teszed. Mindegyik értelmezgeti a Bibliát, de néha túl sokat fogadnak meg belőle, azt mondják azért, mert minden tanítást meg kell fogadni, de mégsem ragaszkodnak mindegyikhez.


Ez a kérdés nekem nagyon tetszik, amiben össze van szedve sok olyan dolog, amit senki sem fogad meg, pedig az igaz hívőnek azt is megkéne...


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


A Bibliát szerintem hagyd, más korban íródott, sok tanítás van benne, amiből lehet tanulni, de nem mindegyik állja meg a helyét a mai világban. Azért egyszer érdemes elolvasni, tanulhatsz belőle.


Hihetsz Istenben mindenféle vallás nélkül is, nincs abban semmi baj. Felelősséget kell érezz magad iránt, de ne egy több ezer éves könyv mutassa az utat, hanem a mai erkölcsi normák, amit minden tisztességes ember követ. Én is így teszek.

2012. dec. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!