Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok kint az udvaron/...

Mit csináltok kint az udvaron/kertben, amikor több órát kint töltötök délelőtt és délután is?

Figyelt kérdés

Biztosan velem van a baj, de én nem tudom magam elfoglalni a kertben. Ötleteket szeretnék kapni, hogy mit lehet csinálni egy olyan udvaron, ahol csak fű van, nincs játszótér. Labdázni oké, köveket gyűjteni oké. De ez max. fél óra. Itt pedig 3 órákról olvasok.


Köszi


2013. ápr. 18. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy ki lehet vinni bentről a mesekönyvet, egyéb játékokat, el lehet menni sétálni, a lányom a sétát élvezi a legjobban, hogy mindenki akivel találkozunk szól hozzá valamit, a boltban kap egy túrórudit, nézi az autókat, repülőket, biciklizőket,virágnak tűnő gazokat szed, szagolja, katicát szed, nekünk egy ilyen út 2 óra,a bolt kb 500m-re van.Majdnem mindennap elmegyünk, még ha nem is veszek semmit. Egyébként nekünk van otthon homokozó, csúszda, kutya, macska, de mindennap nem köti le ez sem.
2013. ápr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gondolom aki ezt írja, azoknál nem fű van a kertben :-)


Anyósomnál van homokozó és egy hintaágy, ott is elvan a lányom 2-3 órát.


És van kutya is, őt is nyúzza amíg az hagyja.

2013. ápr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sokszor hagyom a fiamat "bogarászni", egyedül játszani. Gyerekbiztos a kert, kárt nem tud magában tenni. Olvasok, netezek, dumálok a szomszédokkal, a fél szemem van rajta.

Sok volt neki a hosszú téli bezártság, hiába mentünk akkor is ki, de ugye akkor nem lehetett órákig a kellemes hőfokban kinn lenni. Most újra felfedezi a kertet, boldogan felássa a virágágyást, ide-oda hurcolja a dolgait, este együtt locsoljuk meg a virágokat.

Délután, ha leszáradt a ruha, beszedem, most már jön a fűnyírós időszak is... én mindig jól elvagyok a kertben, néha egyszerűen csak kiülök a fiam mellé kávézni, és nem zavar, hogy nem csinálok semmit. :)

2013. ápr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

először is ahol gyerek van ott nem csak fű van meg labda és kövek hanem homokozó (kb. 2000.- a kagyló és melegben a fedele mini medencének is tökéletes), sok homokozó játékkal (ez meg kb. 1000.- a komplett szett), dömper, kismotor, bicikli, traktor, hinta (azt én használtan vateráztam, 3 részes, baba hinta, laphinta és mérleghinta van rajta, 10.000.- volt), csúszda (azt egy ezresért vateráztam)

és már mindjárt megvan a 3 órányi játék :) de a házból is lehet levinni játékokat, mi autókat is viszünk le és autómosósat játszunk, fogkefe, szappan és egy tál víz kell hozzá :P

de ültethetsz is, nálunk ribizli, paradicsom, paprika és uborka van, sokat kell ápolni, öntözni, karózni, ezzel is elmegy heti pár óra, aztán ha beérik, lehet a kertben bokorról uzsizni :)

2013. ápr. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ültess virágokat (nézd mi mérgező,mi nem),azt locsolni,gondozni,gyomlálni kell
2013. ápr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk van csúzda, 2 hinta, homokozó, kis kerti faház gyerekeknek, de mégis azt szeretik a legjobban ha sétálunk.

3 gyerekes anyuka

2013. ápr. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Babeli Zurzavar ***** válasza:
100%
fiam 11 honapos, meg nem jar, de kint maszik a fuben/foldon/betonon mikozben en rendezem a tavaszi teendoket. viragot ultetek, muskatlizok, leandert metszek, tujat igazitok, regi babaszeket es asztalt ujitok fel, kozben a kicsi kotor korulottem, mindent megfog, megkostol, szerel, ismerkedik a vilaggal:-)
2013. ápr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen az udvar, a kert, a gyermek mennyi idős.


Nálunk három gyermek van, 4, 9 és 13 évesek.


Van 2 kutyánk, van virágoskertünk, veteményesünk is.


Van homokozó, hinták, csúszda, kerti kisház, kismotorok, rollerek, görkorcsolyák, talicska, labdák, ugrókötelek, homokozójátékok, aszfaltkréták, bicajok stb.


Szeretünk kint olvasgatni, könyveket nézegetni, kint tízóraizni, uzsonnázni, ha jó az idő, szinte minden étkezést kint oldunk meg.

2013. ápr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sokan, gyorsan, sok jót írtatok. :-)
2013. ápr. 18. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!