Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még olyan az állami...

Van még olyan az állami bölcsődékben, hogy "félnapos"?

Figyelt kérdés
Ikreket várok, és vagy magánbölcsibe adnám heti kb 2 napra az addigra 2,5 éves kislányomat, vagy állami bölcsibe fél napra. Az egyik ismerősöm ezt a megoldást ajánlotta nekünk, ő már nyugdíjas, de bölcsődében dolgozott egész életében, azt mondta nekem, van ilyen (vagy legalábbis volt), hogy ebéd után hazavinni a gyereket. Van még ilyen? Szerintetek van esélyem egyáltalán, hogy államiba így felveszik, ha közben itthon vagyok két babával?
2013. ápr. 28. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha otthon maradsz a kicsivel szinte semmi esélyed, hogy a nagyot felvegyék bölcsibe,de ha mégis akkor elvileg délben el kell hozni, ami pont fél nap.
2013. ápr. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elvileg az állami bölcsődéhez munkáltatói igazolás kell mindkét szülőtől.
2013. ápr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Állami bölcsibe nem veszik fel ha nem dolgozol,magánba igen.
2013. ápr. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Állami bölcsibe akkor adhatod be fél napra, ha 4, vagy 6 órás munkaviszonyod van. Ill. heti 30 óránál nem több. Magánba akkor viszed, amikor akarod.
2013. ápr. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Oké,mindenki ezt mondja a Gyakorikerdesek-en, de én felhívtam az egyik bölcsit, elmondtam mi a helyzet, és azt mondták ők nem ajánlják mert lelkileg rosszat tesz a gyereknek, hogy anya azért adja be, mert otthon van két másik csecsemővel. De ettől független mindenre készséggel válaszolt, és el is mehetek megnézni a bölcsit, és a jelentkezés menetét is elmondta, de azt egy szóval nem említette, hogy ne vennék fel, tehát el tudom képzelni, hogy ebben a kerületben ahol lakunk nem kizárt. Van egy 11 oldalas jelentkezési lap amit az önkormányzathoz kell benyújtani, és a nagyrésze a vagyoni helyzetről szól és nem, tehát szerintem itt ilyen alapon rangsorolnak. Ma bemegyek a népjóléti irodába és megkérdezek mindent, hogy a végére járjak.
2013. ápr. 29. 08:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha marad hely, miután az összes dolgozó szülő gyerekét felvették akkor elképzelhető, hogy munkáltatói nélkül is felveszik. Én is ismerek ilyet, de ő egy kis városban lakik, ahol minden gyereknek örülnek, mert a bezárás fenyegeti őket a gyerekhiány miatt (szinte mindenki behordja a közeli nagybárosba a gyereket, ahol a szülő dolgozik). Mivel ez nagyon-nagyon ritka, a legtöbb bölcsiben helyhiány van, ezért kaptál ilyen válaszokat.
2013. ápr. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
bent voltam a polg.hivatalban, azt mondták adjam be és írjak le mindent, a törvényben az van, hogy a dolgozókat kell előnyben részesíteni, tehát amit az utolsó írt az a helyes válasz, aki pedig kellő rosszindulattal azt írta, hogy a dolgozóknak "van fenntartva" a bölcsőde, az téved, mert elsősorban nekik van, egyébként meg sorrendben utánuk a nem dolgozók gyerekét is felveszik.
2013. ápr. 29. 15:43
 8/8 A kérdező kommentje:
de amúgy ezt nem is itt írták a válaszolók, hanem másnak a kérdésére, szóval nem az itteni válaszolóknak szólt :) bocsi :) csak már felhúztam magam a korábban elolvasott régi kérdéseken/válaszokon.
2013. ápr. 29. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!