Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tanítsam meg a kislányoma...

Hogy tanítsam meg a kislányomat pohárból inni?

Figyelt kérdés
2 éves a lányom.Eddig mindig üvegből ivott.Persze próbáltam poharat is a kezébe adni,de csak a nyelvét nyujtogatja bele.
2012. nov. 9. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:

1 éves kora óta csörös pohárbol ivott majd letettük és poharbol iszik azóta érdemes vastag falu kávés pohárba adni vizet gyümilevete már ml és add a kezébe (bár egy két éves siman tud poharbol inni.

vagy a fürdöszobába pancsi közeb a kezébe adod a pohara innivaloval és ha mellé megy is nem gond

2012. nov. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem első körben te tartsd neki a poharat és próbáld meg óvatosan dönteni, hogy megtanuljon inni belőle. Majd ha már magabiztosan iszik, akkor a kezébe adhatod. Mi is a fürdőkádban gyakoroltuk eleinte, ott nem volt gond, ha kifolyt a víz. :) Az én fiammal mondjuk úgy volt, hogy ő nem cumisüvegezett, 8 hónaposan mikor megkapta, nem tudott vele mit kezdeni, nem tudta szívni (előtte csak cicizett), ugyanígy nem volt képes a csőrös pohárból sem inni, ha benne maradt a szelep, mert azt is szívni kellett volna. Így először a cumisüveg kupakjából itattam, mert az elég hajlékony volt, majd sima pohárból. Ha útközben szomjas lett, arra vettem egy itatócsőrös üveget, aminek szilikon a csőre és nem kell szívni, hanem amikor megdöntöd már folyik belőle a víz. Célszerű olyan pohárral próbálkozni, aminek a szája kicsit kifelé hajlik, mint a régi kávés poharaknak, az jobban felfekszik a szájára, nyelvére és könnyebb inni belőle. A gyerekem néhány hét alatt megtanult pohárból inni, 1 évesen már maga fogta. Mivel a te lányod idősebb, ügyesebb, szerintem ő gyorsabban meg fogja tanulni!
2012. nov. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
OFF. Mi van ha meg sem próbál inni belőle?Hiába tartom én Neki,csak a nyelvét nyújtogatja az én lányom is,szintén 2 éves.Erőszakkal nem tolhatom a szájába!
2012. nov. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nálunk az a helyzet,hogy az üvegpoharakból,amiből mi iszunk,simán tud inni.Viszont ha műanyagpoharat adok neki(bármilyet)abba csak a nyelvét nyujtogatja.
2012. nov. 9. 15:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor adj neki üvegpoharat. Persze jobban kell rá vigyáznod, le ne ejtse, össze ne törjön, de leül az asztalhoz szépen és ott iszik, majd mikor elég lerakja és mehet tovább. Lehet az üvegpohárban látja a vizet, a műanyagban nem. Vagy egyszerűen csak szeret játszani a műanyag pohárral, tetszik neki, hogy színes vagy nemtudom.

Vagy próbálj meg valami vastagabb falú műanyag poharat venni, ami valamennyire azért átlátszó. 100-as boltokban lehet venni elég jó áron. Lehet ha látja benne, hogy mozog a víz, kívülről, tetszeni fog neki.

Amúgy az én párom csak és kizárólag üvegpohárból iszik. Persze ő nem azért, mert nem tud műanyagból.:)

2012. dec. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi!Közben már sikerült neki megtanulni.

Választhatott magáak a boltban olyan műanyagpoharat ami tetszik neki,és 2 nap alatt megtanulta.Mostmár csak abból iszik!:)

2012. dec. 13. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!