Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éjjeli ugatós/száraz köhögési...

Éjjeli ugatós/száraz köhögési rohamkor (is) kell használni az eseti asztmapipát (VENTOLiN)?

Figyelt kérdés
Már 2 hónapja reggel este használjuk a magelőző sprey-t, de most nagyon csúnyán ugatósan köhög, ez lenne a "roham", amikor kell az eseti, rohamoldó szer?

2013. ápr. 30. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Én akkor fújom a Ventolin, ha hallom hogy nehezen lélegzik.

Az én lányom ritka eset, nála az ugató köhögés rendszeresen, szinte napi szinten előfordul, ezért mondta így a doktornő. Ha nagyon sokszor és sokat köhög, akkor meginhalálom.

2013. ápr. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyenkor hidegparasitani kene... Vannak gepek ra akar gyogyszer inhalalasra is jo. En ugy szoktam csak hasznalni a ventolint, hogyha percenkent kohog. Akkor odahajolok a mellkasahoz es hallgatom hogy vesz levegot. Ha sipol es nehezebb a legzese befele vagy kifele rapumpal (hogy nem egyszeruen csak kifuj hanem loki a levegot) akkor fujunk. Eleg eros gyogyszerek ezek nekik, jol fontold meg mikor hasznalod...

Nekunk is 3 het alatt ketszer jott ki a krupp. Most nagyon rossz volt! Ment neki a gyogyszer amit a korhazban adtak (singular) prednisolon kup, ventolin masfel ket orankent, spiropent 3*5 ml es hidegparasitas...

Azt hittem megint korhazban kotunk ki...

Ti voltatok mar kivizsgalason? Fel lehet iratni, ha elismerik hogy visszatero kruppos rohamai vannak a parasitot. Amugy 20 ezer lenne de igy 3500ba kerult plusz a viz hozza masfel liter 300 forint...

Nekunk most a krupp es tudo gyogyszerekre adtak ki levelet a dokinak hogy 90% tamogatassal adjak ki a recepteket mert indokolt...

Eddig egy 3 napos roham 15 ezernel kezdodott (rectodelt kup csak 7000 forint volt) most osszesen mindenre 700 forintot fizettem talan...

2013. máj. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, simán lehet használni a ventolint. Amikor az én lányom köhögött így, felhívtuk az ügyeletet, ahol azt mondták, hogy a ventolint ilyen jellegű köhögésnél óránként lehet használni 1 befújás erejéig. De nyugodtan hívd fel az ügyeletet, ott szakember válaszol!
2013. máj. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!