Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit adtok köhögésre egy...

Ti mit adtok köhögésre egy 3-éves gyermeknek? Fekete retekbe mézet öntök milyen köhögésre jó? Éjszaka száraz a köhögése nappal pedig néha már felszakadozik. Illetve az ACC 100, milyen köhögésre való?

Figyelt kérdés
Már több mint egy hete beteg a doki felírt neki most már egy antibiotikumot a Sumamed Forte-t.Ezt adom neki illetve eddig kapta a Sinupretet és a Sinecodot.A Sinecodot csak éjszaka kapta hogy tudjon aludni,de a Sinupret nem használ egyáltalán.Mit adjak neki?Az ACC 100 az jó?
2013. márc. 13. 08:29
 1/3 anonim ***** válasza:

az ACC hurutos köhögésre való, felszakítja a váladékot

ha adod, akkor a napi utolsót délután 3-kor, hogy ne éjjelre hasson, éjszakára pedig csillapítás Sinecod vagy Calcimusc

ACC-nek kell 2-3 nap, mire látni fogod a hatást

2013. márc. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

acc hurutos kohogésre van, felszakítja a lerakodást, kohogtet, ezáltal tisztit. nappalra jobb szedni, 2-3x, mondjuk reggel, délben és du max. 5-kor, hogy éjjel már ne kohogtessen. éjszakára esetleg adhatod a sinecodot, hogy ne ingerelje a kohogés. ami nekem még jo szokott lenni éjjelre, az a dr. Theiss éjszakai szirup - utifu, citromfu, kamilla, csillapít és nyugtat, egy éjszaka alatt akár tobbszor is beadhato, ha felébred.

a sinupret is jo lehet kohogésre, bár inkább mukolitikum, tehát lerakodott váladékot old, amit még nem biztos hogy fel tud aztán kohogni (náthára jo,arcuregre pl.)

(gyogyszerész anyuka)

2013. márc. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Kisfiam 4 éves, és 3 hétig volt beteg. Sajnos 1 éjszakát kórházban kellett töltenünk, nagyon magas láza volt. Előtte szedte az Augmentin szirupot, de nem használt. A kórházban kiderült, hogy vírusos fertőzése volt. Majd csak Cataflam cseppeket kapott, semmi mást. Viszont nagyon csúnyán köhögött. A láz kivételével nem tapasztaltunk javulást nála. Így hát besokalltam. Elmentem a gyógynövény boltba, és ezeket vásároltam: 1 liter Aloe Vera gélt, 99,9 %-os, Kasvirág gyökér, echinacea-val, 1000mg C-vitamin természetes formában. Múlthét hétfőn kezdtem el adni a teát, a C-vitaminnak a felét, (500mg), és reggel éhgyomorra 20ml Aloe-t. Szerdára (!) semmi baja nem volt! Ezt komolyan mondom. Kurtyogott csak péntekig. Vasárnap ügyelt a dokink, és megkért vigyem be a fiamat, szeretné megnézni. Én meg nagy vidáman bevittem. Kérdezte, hogy mi történt, hiszen pár napja még nagyon csúnyán köhögött, hogy csináltam? Elmondtam őszintén, és csak csodálkozott. A doki felesége is orvos, így Ő Aloe Vera párti, de a férje nem. De most belátta, hogy nem mindig a gyógyszerek a "csodaszerek". Mára már makk egészséges! Minden reggel 20 ml Aloe-t adok neki, és most nem minden nap, de heti 2x echinacea-t. Ezt lehet tea formában is kapni, de az gyengébb. Mi így gyógyultunk meg. Végre.

2013. márc. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!