Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szánalmas ha egy szülő elveszt...

Szánalmas ha egy szülő elveszti a nyugalmát és annak aki azt állítja gyermektelen létére, hogy megfelelő neveléssel teljes mértékben kezelhető egy hiperaktív gyerek annak azt válaszolja, hogy majd akkor beszéljen ha neki is lesz ilyen gyereke otthon?

Figyelt kérdés

Szégyenletes mértékben elvesztettem az önkontrollt...és lehordtam valakit ,rajta csattant a sok év alatt másoktól elszenvedett igazságtalannak érzett kritika ,saját tehetetlenségem miatt másokra haragszom,mert mások jószándékból igyekeztek valami bíztató mondani,hogy miképp probáljam a gyermekem viselkedését kordában tartani,de sajnos nem vált be semmi,illetve most már javulás mutatkozik,de évekig tehetetlen voltam ,hogy miért vagyok ennyire rossz anya,hogy nem bírok a gyermekemmel.

Szakember szerint ADD-s a fiam ,tehát nem is kifejezetten hiperaktív,hanem inkább a figyelemzavar dominál nála,de nagyon mozgékony is .


2013. máj. 1. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Kisbogár, nem vagy rossz anya, és teljesen normális, hogy egyszer csak kiborul a bili. Ilyen az ember. Ne várj magadtól tökéletességet, hiszen senki nem tökéletes. Minden gyerek más, az egyiket könnyebb nevelni, a másikat nehezebb (még a nehezebben nevelhetők között is van különbség).


Ha megnyugodtál, akkor a legokosabb, amit tehetsz, az az lenne, hogy elbeszélgetsz az illetővel: elismered, hogy nem volt jogos mértékű a kirohanásod ellene (felhívnám a figyelmed a _mértékű_ szóra: az jogos volt, hogy kifejezted a nemtetszésed, de nem kellett volna leszedni az illető fejét). Elmondod neki, hogy nem ő volt az első, akitől ezt hallod, és nagyon felgyűlt már a feszültség emiatt benned, az volt a baj. Elmondod neki, hogy emellett nincs igaza, mert a te gyerekeddel tényleg nagyon nehéz, és nem csak rajtad múlik, hogy mennyire lehet megnevelni (mert ugye minden gyerek más, nem csak a szülőn múlik stb. stb.). Ha megbízol az illetőben, azt is elmondhatod, hogy te magad is félsz attól, nem vagy elég jó a feladathoz, hogy rossz anya vagy, és ezért különösen érzékeny vagy arra, ha valaki ezzel vádol. De megteszel minden tőled telhetőt, hogy a legjobbat add a gyerekednek.


Szóval szerintem ilyesmi lenne a helyes. Persze az, hogy ha én lennék a te helyedben, akkor én képes lennék-e ilyen türelmesen elmagyarázni ezt valakinek, beismerve a saját hibáimat is, az már egyáltalán nem biztos. Én sem vagyok szent, vannak hibáim és nem vagyok képes mindig a helyes dolgot tenni, akkor sem, ha tudom, hogy azt kéne.

2013. máj. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze utána röviddel máris megbántam a dolgot és tiszta hülyének éreztem magamat ,és kb ugyanezeket mondtam el amiket leírtál sűrű bocsánatkérés közepette ,szégyenlem magamat ,hogy ennyire kijött belőlem most minden .
2013. máj. 1. 11:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy néhe kiborul az ember, az teljesen normális. Aki azt állítja nála soha nem fordul elő, az szerintem kamuzik. Nálam is tegnap szakadt el a cérna. Tudom miről beszélsz. Együtt érzek veled!!! Az első válasz nagyon szimpi..
2013. máj. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is kiszoktam akadni ,etöl még nem vagy rossz ember ,nekem is van egy figyelem zavaros fiam hát nem könnyü esett az biztos.
2013. máj. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én megértelek, az én fiamnak a frusztrációtûrô képessége nagyon alacsony. Vannak trükkök, amivel kezelhetô, és csoportterápiára is jár, de még így is oda kell rá figyelni, ha társaságban vagyunk.

Nálunk is volt, aki "jobban tudta", hogyan kellene nevelni. "Kölcsönadtam" neki egy pár órára a fiút. (5 éves.) Azóta nem piszkál... ;)

2013. máj. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
az én gyerekeim makk egészségesek hála az égnek, de én is ki szoktam birulni néha, úgy, hogy majd szétrobbanok:) szóval nyugi... Én még csak bocsánatot sem kérnék az illetőtől, mert nem bírom, ha valaki más dolgába ugat bele, ráadásul úgy, hogy tapasztalata nulla. Kérjen bocsánatot ő tőled! :)
2013. máj. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
mire van szuksege egy gyereknek? odafigyelesre, MINOSEGI egyutt toltott idore, teljesitmeny aranyos dicseretre (a veszekedes mentes idoszakban is!!!!), testi kontaktra (oleles, puszi), napirendre, de mindenekelott kiegyensulyozott szulokre/szulore. es en biztosan allitom h mint olyan hiperaktiv gyerek nincs!!!! az en gyerekemre is ra akartak ezt huzni, aztan EN valtoztattam a hozzaallasomon, viselkedesemen vele szemben es ezzel egyidejuleg elkezdett o is valtozni! mara nyoma sincs a hiperaktivitasnak, sem pedig semmilyen devians viselkedesformanak, persze azert maradt az egyszeru csinytevesek kimerithetetlen tarhaza! probald ki. nekem bejott.
2013. jún. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!