Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy nagyon kedves gyermektelen...

Egy nagyon kedves gyermektelen rokon házaspár imádja a gyermekemet és el is viszik hétvégente, még ott is alszik, a gyerek tegnap azt mondta, hogy neki két anyukája van én és a rokonom, természetes dolog, hogy ezt mondja?

Figyelt kérdés
Feladták már teljesen a gyermekért küzdést sok lombik után és beletörődtek,hogy ők így maradnak,örökbe sem akarnak fogadni .
2012. szept. 3. 08:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

hát lehet egy kicsit meg van zavarodva a gyermek tisztázni kell vele

te vagy anyukája ö meg a rokon avagy ismerősöd.

2012. szept. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%

én nem engedném minden hétvégén máshoz a gyerekemet aludni, ez nagyon bezavarja szerintem.... hány éves a gyermeked?

attól hogy másnak nem sikerül, még a saját gyermekem szellemi épségét nem kockáztatnám sajnálatból, hogy "kölcsönadom" a fiam, azért hogy másnak is legyen szülői öröme... ez így nem helyes.

2012. szept. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

Utolsó, miért, ha a nagyinál van a gyerek, az mennyivel másabb?

Mondd el neki, hogy nem, egy anyukája van, és kész.:)

2012. szept. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem minden hétvégén ,csak kb 2 havonta ,félreérthetően fogalmaztam,elnézést.


Már 6 éves nagyfiúról van szó :-) .

2012. szept. 3. 08:32
 5/17 A kérdező kommentje:

" a saját gyermekem szellemi épségét nem kockáztatnám sajnálatból, hogy "kölcsönadom" a fiam, azért hogy másnak is legyen szülői öröme... "


Nekem nagyon sarkított és sértő ez a mondatod,ott nem sérül szellemileg,diplomás a rokonom és gyermekekkel kapscolatos a foglakozása,fejleszti,foglakozik vele ,kirándulni viszik.

2012. szept. 3. 08:34
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem lesz ebből probléma, tudja, hol kezelje a dolgot. Anyukámnak volt egy nagynénje, egészen 11 éves koromig tavasztól őszig minden hétvégén, nyáron pedig szinte egész nyáron velük voltam. Imádtam őket anyuékkal együtt és ők is engem, minket. Sajnos 11 voltam mikor meghalt, a férje pedig belezavarodott a felesége halálába, és olyan szinten megváltoztatta az életét, hogy egy idő után mindenkivel feladta a kapcsolattartást.

A mai napig, ha emlegetem ezt az időszakot, második édesanyámként emlegetem őt - felnőtt fejjel anyu előtt már nem -, de anyu is ha meséli valakinek a kapcsolatunkat, mondja, hogy az én második édesanyám volt.


A másik példa a kishúgom: nyolc és fél év különbség van közöttünk, és mindig is nagyon szerettük egymást. A kishúgom mindenkinek úgy beszélt rólam általános-, közép- és főiskola alatt, hogy én vagyok a második édesanyja. Ha hívtam a fősulin a koleszban telefonon - a csoporttársai, ismerősei nagy csodálattal beszéltek velem. El nem tudom mondani, milyen jó érzés ez. :) Tkp. mindent előbb tudtam meg, mint anyu. Tőlem kértek engedélyt arra, hogy eljegyzési gyűrűt vehessenek, tőlem kért engedélyt arra, hogy elválhasson, valamint tanácsot, hogy hogyan mondja el ezeket anyunak.


Anyu sose volt rám emiatt féltékeny, se a nagynénjére. Jó az, ha vannak a szülőkön kívül is erős kötelékek. Főleg a mai világban, amikor olyan felszínesek a kapcsolatok.

2012. szept. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem természetes, hogy ezt mondja. Remélhetőleg tudja, hogy igazából te vagy az anyukája, csak nem tud még 6 évesen ilyen pontosan fogalmazni. Javítsd ki, hogy olyan, MINTHA 2 anyukája LENNE.


A szerinted sértő válaszoló nem a rokonodat akarta ezzel leszólni, hogy sérült lesz esetleg ott a gyerek, hanem szerintem úgy gondolja, hogy ha túl sokat megy el, akkor az rejt ilyen kockázatot (hiába, hogy diplomás, hozzáértő felnőtthöz megy). Szerintem ilyen gond nincs, főleg, ha a gyerek magától akar menni. Valószínűleg ha rögtön kiderül, hogy nem minden hétvégéről van szó, benne sem merül fel ez az aggodalom.

2012. szept. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Teljesen megnyugtató és egyuttal megható a két saját példád,köszönöm,hogy megosztottad velem!
2012. szept. 3. 08:45
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
nem megsérteni akartalak, ugy tűnt minden hétvégén ott van velük, de akkor is fura nekem hogy amiért sajnálod őket, a te gyereked van ott náluk. más az ha egyszer egyszer elviszik fagyizni, vagy nálatok töltik a délutánt. de szerintem borzasztóan rosszul eshetett hogy a gyereked azt mondta hogy 2 anyukája van.. ha 2 havonta van náluk az nem olyan sűrű, de valami miatt veled egyenrangúnak tekinti, pedig 5 évesen már nem szoktak ilyennek viccelődni, mert pl nekem 4 évesen az unokatesóm mondta viccből kacagva hogy anyaaa,anyaaa, mert hogy én vigyáztam rá, vagyis az anyai feladatokat én láttam el 1x. ültesd le, és beszéld meg vele,hogy ő csak egy rokon, és te vagy az egyetlen anyukája. elnézést ha durván fogalmaztam :)
2012. szept. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Azt hozzátenném,hogy hiperaktív kisfiúról van szó,aki rengeteg helyről kiszorul emiatt,nem fogadják el mindenhol (rokonságon belül sem )a nyűzsgését,nyugtalanságát,mozgékonyságát,rosszindulat,

agresszió egyáltalán nincsen viszont benne és nagyon jó példát lát a rokonaimtól is.


Ez a házaspár maximálisan elfogadja ilyennek és nem esik nehezükre a vele töltött nem mindig pihentető :-) együttlét.

2012. szept. 3. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!