Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvónéni probléma. Nagyon...

Óvónéni probléma. Nagyon rosszul reagáltam szerintetek?

Figyelt kérdés

Január elsejétől új óvónénije lett a fiamnak. Én pedig december 15-én szültem, szóval többszörösen is új helyzet volt ez a gyerkőcnek, és hát mi tagadás, voltak kisebb magatartásbeli problémák. Igyekeztünk is kezelni, mostanra szerintem nagyjából megoldódott a dolog. Persze mint minden gyerek, pláne a fiúk, ő is csinál néha butaságokat, rosszalkodik, de a normális keretek között.

Az új óvónénivel úgy kezdődött a kapcsolatunk, hogy épp egy fiam által rendezett orbitális hisztire értem oda. Nagyjából láttam a történteket (nem úgy közlekedett a bicajjal, ahogy kellett volna, óvónéni rászólt, ő meg nekiállt hisztizni), így az lett a büntetése, hogy a héten nem mehetett biciklivel oviba.

Igyekeztem elmondani az óvónőnek is az itthoni helyzetet (hasfájós kistesó, apa sokat dolgozik, még csak most szokjuk a helyzetet, de én is igyekszem, tudom, van gond a naggyal, de igyekszünk következetesek lenni).

Ez volt 3 hónapja, azóta én úgy érzem kialakult a normális napirend, megszűntek a hisztik. Viszont az új óvónő vérszemet kapott, és kb másfél hónapja ott tartunk, hogy minden áldott nap panaszkodik nekem a fiamra délután, hogy sokat beszél, nem figyel rá, hangoskodik az udvaron, böfög evés után, meg hasonlók. Értem én, hogy nem tökéletes a gyerek, de attól függetlenül úgy gondolom, hogy egyrészt az ő dolga, hogy nap közben fegyelmezze a gyerekeket, másrészt kicsit idegesítő, hogy minden nap azt kell hallgatnom, hogy kb. mekkora neveletlen h.ülyegyerek a fiam (nem ilyen szavakkal persze, és nyilván én is érzékenyebb vagyok, de nekem valahogy ez jött le a szó szerint mindennapos panaszkodásból).

Végül ma meguntam, és kifakadtam neki, hogy elegem van, hogy mindennap ezzel fogad, és ha ennyire nem tud kezelni egy 6 évest, akkor talán adja vissza a diplomáját, de ne nekem panaszkodjon itt állandóan.

Úgy felhúztam magam, most elvittem a gyerekeket az anyósomhoz, és itthon füstölgök, illetve most már lenyugodtam,. és kicsit bánom, hogy így kiosztottam, mert félek, hogy majd még jobban pikkelni fog a fiamra. Nagyon hülye voltam? Ti tudnátok tűrni a mindennapos panaszkodást?


2013. máj. 2. 15:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
40%
8! Nekem azt mondta a pszichológus, hogy a pedagógus, mivel relatíve hatalmi fölényben van, szereti ezt fitogtatni es ha a szulo vevő ra, bizony elemében érzi magat. Nyilván nem mind, de mi kifogásnak egy ilyet es szerintem a kérdező is.
2013. máj. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
74%
Neked volt igazad, nyugi. :) Nem csinált olyan nagy dolgot a fiad, amiért minden nap panaszkodni kéne. Ennél 1000-szer durvábbak is történnek, és biztos hogy nem csak a te fiad csinálja ezt (hiszen még kisgyerek). Ne is foglalkozz az óvónővel!
2013. máj. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ragodnod kellene a tortenteken. Ki az az anya, aki minden nap orommel hallgatna a panaszaradatot a gyerekerol?? Szerintem senki. Nana, hogy en is bevedenem a gyerekem. Annyit esetleg erdemes lenne megtenni, hogy uljetek le a fiatokkal, hogy milyen volt a napja es hogy az o oldalarol is megismerjetek a tortenetet. Valoban lehet, hogy az ovono 'kinezte' maganak, akkor pedig muszaj csoportot valtani. De remelem, nem fog idaig fajulni a dolog. Az apa nem tud esetleg neha a gyerekert menni? Kivancsi lennek az ovono reakciojara... :))))
2013. máj. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!