Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » XV. Kerületben is túljelentkez...

XV. Kerületben is túljelentkezés van az óvodákban? És a bölcsikben?

Figyelt kérdés
Mi az Árendás Hartyán oviba tartozunk de úgy gondoltam máshová is beiratom. A bölcsi csak januártól kellene.
2013. máj. 3. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Rakospalotan lakunk.

Hozzank a Fo uti bolcsi es a Regi foti uti ovi tartozik.

A lanyom 3. volt a beiratkozasi listan a bolcsibe. Elso pedig az Arany J utcai bolcsibe.

A vezetok "kuzdenek" a gyerekekert. Az ovi helyzetet nem tudom. Egyedul annyit tudok, hogy gyerekhiany van a bolcsikben.

2013. máj. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A Régi fóti úti ovit is kinéztem magamnak. Jó az az ovi? És jól értem, örülnek ha beiratkozik valaki a bölcsibe? Kevés a gyerek?
2013. máj. 3. 21:31
 3/10 A kérdező kommentje:
És akkor te már biztos tudod...kell fizetni a bölcsiért?
2013. máj. 3. 21:34
 4/10 kwan ***** válasza:
Én kb egy hónapja írattam be a lányom a Nádastó park bölcsibe. Simán ment, pedig aggódtam hogy nincs-e túljelentkezés stb Előtte érdeklődtem még a Kontyfa utcaiban is. Azt mondták, amióta fizetni kell, azóta nincs túljelentkezés a kerüléri bölcsikben. Két összeg van, napidíj és gondozási díj (remélem jól mondom a neveket) Jövedelem alapján számítják ki, mennyit kell fizetni, mert sávos a rendszer. Mi az utolsó előtti kategória vagyunk, így kb ezer ft/hó lesz.
2013. máj. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 kwan ***** válasza:
Bocsi, elütöttem. Szóval ezer ft/nap lesz összesen a bölcsődei díj.
2013. máj. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azért nem csoda ha nincs tolongás ha fizetni kell. Bár 20000/hó...hát, határeset. Ha van munkahelye az embernek akkor jobban megéri mint gyesen lenni.
2013. máj. 4. 21:58
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


én is a palotai bölcsikről és ovikról tudok nyilatkozni.

A bölcsődékben csak évkezdéskor van nagyobb tömeg, utána úgyis mindig akad szabad férőhely (költözés, kistestvér, folyamatosan beteg gyerek stb.)

Jól írta az egyik kedves előző válaszoló, kötelező a munkáltatói igazolás és az étkezési díj mellett (485 Ft/nap, ha jól tudom) gondozási díjat is kell fizetni.

Ez utóbbit 3 gyermek vagy egy főre jutó alacsony jövedelem esetén nem, vagy csak csökkentett összegben.

A www.bpxv.hu az önkormányzat honlapja, fent van a rendelet. A gondozási díj napi maximális összege ha jól tudom 685 Ft lehet abban az esetben, ha a jövedelem 150 eFt felett van, vagy ha a szülő nem hajlandó azt a nyomtatványon bevallani és keresetit hozni.

Ez nagyjából 1.100-1.200 Ft/nap a kajával együtt, általában 20-22 nap van egy hónapban, tehát max. 25 eFt körül lehet a térítési díj. Arra kell még számolni, hogy kötelezően elvárják és kiplakátolják a csoportoknál a tisztasági csomagot (általában törlőkendő, popsikenőcs, wc papír, papírszalvéta, valamilyen keksz vagy nasi, fél liter folyékonyszappan), valamint a csoportpénzt (500-1000 Ft/hó), szóval nagyjából még 1.000-2.000 Ft/hó havonta.

Az óvodák közül nagyon sokan mondják, hogy a Bocskai a "problémás" réteg gyűjtőhelye, az oda körzetesek is menekülnek onnan (bölcsőde esetében pedig az Arany János utcai a párja).

A Patyolat utcai óvoda a többséggel ellentétben korcsoportos és nem vegyes csoportos, viszont csak kb. 2 csoport van (de jövőre bővítik)- oda csak a körzeteseket tudják felvenni.

Sok jót hallottam a Mozdonyvezető utcairól (vegyes csoportos) és a túl oldalon (Újpesten) a Nádastó utcairól (ahol a bölcsi is van- ott a LILA színű óvodarész).

Elvileg bárhová beírathatod, de szerintem érdemes elmenni nyílt napra (már volt a legtöbb helyen)- illetve személyesen is és ha van ott ismerős, kis barát stb. akkor ezt jobban érdemes hangsúlyozni. Ha van ismerős, barát, aki már bent van, az esetleg jelezheti, hogy a kicsi legjobb barátja is szeretne bekerülni és mehetnének közös csoportba stb.

Alapvetően a körzeteseket veszik fel előbb, aztán a többieket a vezető preferenciái alapján döntik el.

Remélem, tudtam segíteni, szép napot:

2013. máj. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen sokat segítettél. Sehol ne sikerült megtalálnom a gondozási díjakat. A 150.000.Ft kereset az az anyáé, apáé együttvéve vagy külön-külön értendő. Nekünk egyenként nincs ennyi. Apáé 92000 az enyém pedig...most nem is tudom mert még nem mentem vissza dolgozni de szerintem 130.000.körül van bruttóban. Voltam tegnap beiratkozni az oviba! A Kontyfa oviba be sem mentem mert kívülről nekem nagyon nem tetszett. :( Végül is a Kavicsosba és a Hartyánba voltam. Azt hiszem a Kavicsost fogom választani mert ott van a bölcsi is és így egy helyre vihetném a gyerkőcöket. Nagy könnyebbség lenne nekem. Esetleg ezekről nem tudsz közelebbit? Jó a Kavicsos ovi, bölcsi?
2013. máj. 9. 15:44
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

nagyon szívesen válaszoltam.


A jövedelem egy főre szól, tehát a keresetek összeadódnak, elosztani pedig a család tagjainak számával kell (apa+anya fizetése+ egyéb jövedelme (családi is!) osztva apa+anya+gyerekek létszámával). A számításnál a házastárs illetvbe az egy lakcímen lévő, közös háztartásban lévő személyek számítanak.

A jövedelemsávok tényleg benne vannak a rendeletben. A jelenleg hatályos egységes szerkezetet itt találod (letölthető):

[link]


rendelet száma:

5/1998.


a 2. számú mellékletet kell nézni.

étkezés pontosan: 433 Ft

gondozás (a bedolgozott 18/2012-es rendelet alapján)

egy főre jutó jövedelem szerint:


0 – 37.050,-Ft 125,- Ft/nap

37.051 ,- Ft- 57.000,-Ft 150,- Ft/nap

57.001,- Ft – 71.250,- Ft 200,- Ft/nap

71.251,- Ft – 85.000,- Ft 250,- Ft/nap

85.001,- Ft – 114.000,- Ft 300,- Ft/nap

114.001,- Ft – 142.500,-Ft 350,- Ft/nap

142.501,-Ft felett (+ aki nem hajlandó bevallani): 595,-Ft/nap


DE: max az egy főre jutó jövedelem 25%-a.


Tehát a napi étkezést (433) meg a rád irányadó jövedelemsáv szerinti gondozási díjat kell összeadni és az lesz a napi fizetendőd.


Remélem, ismét tudtam segíteni:

2013. máj. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, köszi! Szerencsére (vagy szerencsétlenségemre) ez alapján a minimumot fogom fizetni. :O Minden rosszban van valami jó! :))
2013. máj. 9. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!