Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom ma 2 éves. A gyed a...

Kislányom ma 2 éves. A gyed a mai napra jár még? Le kell mondanom vagy automatikusan megszűnik? A munkahelyem kifizetőhely!

Figyelt kérdés
Már úton van a kistesó, és táppénzre szeretnék menni, a nagymama pedig elmenne a lányommal gyesre. Holnapi naptól lehet igényelni mindkettőt?
2013. máj. 4. 07:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A mai napra még jár gyed, holnaptól már nem. Nem kell lemondani, automatikusan megszűnik. Helyedben a szabikat venném ki először és utána mennék táppénzre.

Nem vagyok benne biztos, hogy a nagymama elmehet gyesre, ha te táppénzen vagy. Ha elmész tgyásra és gyedre, akkor a nagymama biztos, hogy nem lehet gyesen a nagyobbal.

A gyest holnapi naptól igényelhetsz, de már meg is igényelhetted volna május 5-től, hiszen durván 1 hónap az átfutási idő, míg határozat születik, most amúgy is lassúak a MÁK-ban, az új rendszer miatt. Ha hétfőn megigényled a gyest, nem 100%, hogy június elején utalják is, az átfutási idő miatt. Érdemes lett volna már 1 hónappal ezelőtt beadni az igénylést.

2013. máj. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi!!!

Csak szülésig menne a nyugdíjas nagymama gyesre, amint tgyáson leszek lemondjuk.

Szabikat nem akarom kivenni, azt tanácsolták, úgy rosszabbul járok anyagilag.

2013. máj. 4. 07:40
 3/15 anonim ***** válasza:

Miért jársz rosszabbul?

Hiszen, a szabin töltött napokra több pénzt kapsz, mint a táppénzre. Csak a bérelszámolóknak több munka:)

De végül is tovább viheted a szabit:)

2013. máj. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Jól írja az előttem szóló!

Ha táppénzen vagy, a Mami nem lehet Gyesen, én is így tudom.

Jobban jársz ha kiveszed a szabit!!!

2013. máj. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én "csak" sok boldog születésnapot kívánok a kislányodnak! :-)
2013. máj. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Sem szabi, sem táppénz, sem tgyás sem gyed alatt nem vehet senki semmit igénybe rajtad kívül, azaz a nagyi semmiképp sem, mert te otthon vagy! Akkor vehetné igénybe a gyes-t ha te DOLGOZOL és a kislány nincs bölcsődében.
2013. máj. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

De igen, mehet a nagymama gyesre, megkérdeztük a MÁK-nál, formanyomtatványt is adtak. Mondtam a hölgynek, hogy én táppénzen leszek, azt mondta, hogy akkor nyugodtan mehet a nagymama gyesre a kislánnyal. Sőt! Mivel öregségi nyugdíjas, ezért a teljes bruttó 28.500 Ft-ot fogja kapni, nyugdíjjárulék levonása nélkül. Mindent kitöltött nekünk a nyomtatványon, csak a személyes adatokat kell beírnunk és beadni a kormányablaknál.

Csak azt felejtettem el megkérdezni, hogy mától vagy holnaptól.

2013. máj. 4. 13:24
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kicsi nevébe na szülinapi jókívánságot!!! :)
2013. máj. 4. 13:25
 9/15 A kérdező kommentje:
A szabi! Azért nem járnák jól, mert nekem teljesítmény alapon volt a fizetésem. Alap + jutalék. Eddig a teljes bruttó után kaptam a juttatásokat. Ha most elmegyek szabira, akkor azt csak az alap fizetésem után fogják számolni, és ez majd beleszámít a tgyásba és a gyedbe is, amit ugye 2 évig kapok. Jobb lesz így, hogy kevesebb tp + gyes, de utána normális tgyás + gyed.
2013. máj. 4. 13:28
 10/15 anonim ***** válasza:
Tavaly nekem is azt mondták, ha táppénzen vagyok apuka nem mehet gyesre. Pedig nem is kapott semmit, se nyugdíjat se semmit! Lehet meg kéne kérdezned még egyszer nehogy aztán kamatostul kérjék vissza. Meg még meg is büntiznek. :O És nekem is azt tanácsolták hozzáértők, hogy táppénz előtt vegyem ki a szabikat jobb úgy. Én így tettem.
2013. máj. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!