Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom ma 2 éves. A gyed a...

Kislányom ma 2 éves. A gyed a mai napra jár még? Le kell mondanom vagy automatikusan megszűnik? A munkahelyem kifizetőhely!

Figyelt kérdés
Már úton van a kistesó, és táppénzre szeretnék menni, a nagymama pedig elmenne a lányommal gyesre. Holnapi naptól lehet igényelni mindkettőt?
2013. máj. 4. 07:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Amúgy én már nem egyszer jártam úgy, hogy baromságot mondott az ügyintéző ami nekem lett feltűnő ezért inkább utánajártam és így derült ki, hogy tényleg baromságot mondott. Ha ennyien mondják, hogy ez így nem jó én a helyedben ezt nem hagynám figyelmen kívül. Kérdezz rá még egyszer a MÁk-nál de ha lehet ne ugyanahhoz menj vagy telefonálj be a központi számukra a call centerbe az a legjobb.
2013. máj. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Azért lehet így, mert én saját jogomon vagyok táppénzen, nagymama meg a kislányom jogán gyesen. Én nem ugyanaz a gyerek után megyek tp-re, mint a nagymama gyesre.

Ez kb ugyanaz, mintha visszamennék dolgozni. Aktív állományba kerülök újra, de nem dolgozok, hanem táppénzen vagyok.

2013. máj. 9. 17:01
 13/15 A kérdező kommentje:
Már intéztük a kormányablaknál a gyest, és ott is azt mondta a hölgy, hogy ennek semmi akadálya.
2013. máj. 9. 17:02
 14/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Akkor engem jól átvertek! Sok pénzt vesztettem így! Én is terhesség miatt voltam táppénzen és apa lett volna a naggyal gyesen. Nekem azt mondták a MÁK-nál, így nem lehet. :( Viszont én is átolvasgattam itt a hasonló kérdéseket, rákerestem és mások is ezt írták, hogy nem lehet. Vagy változott volna azóta? Én 2011-ben voltam terhes a kicsivel.
2013. máj. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Nekünk Ő most a 3. babánk.

Én 2010. szeptembertől, 2011. májusig is táppénzen voltam a kislányom születéséig. A nagymama akkor is kapta a gyest a fiamra, vagyis az első gyerekre.

Hát akkor tényleg jól átvertek Téged. :( Sajnálom. A havi 28000 Ft pont jól jön, főleg most, hogy elvették a tartós beteg kicsi után az emelt családit.

2013. máj. 10. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!