Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek illetlenség...

Szerintetek illetlenség lenne? Ha a kisfiunk keresztapja a párom öccse lenne akinek nincs párja. A kereszanyja pedig a párom nővére akinek viszont van párja.

Figyelt kérdés
2013. máj. 4. 11:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem illetlenség. Bátran megkérheted mindegyiket. Tulajdonképpen az egyiki a nagybácsi, a másik a nagynéni lenne a keresztszülő. Teljesen elfogadható a párosítás. Kérd fel őket!
2013. máj. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csak mivel a sógornőmnek van férje nem akarunk haragot.
2013. máj. 4. 12:09
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én néztem hülyén, mikor sógoromék kérték a páromat keresztapunak, keresztanyu meg sógornőm testvére lett. Nem esett jól, nagyon rossz volt látni a keresztelőn, ahogy az uram mellett egy tökidegen nő áll....
2013. máj. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az öcsém a fiunk keresztapja aki katolikus, a keresztanyja párom unokatestvére aki református,így nem volt még veszekedés sem,hogy kinek a családjából választjuk.Még egyiküknek sincs nagyon komoly kapcsolata.
2013. máj. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha már házas kicsit ciki ha nem őket választjátok egyben. Mert ugyanis azért azt úgy szokták h párban legyenek mert csak keresztanyu és keresztapu ők általában egy pár :) De persze a ti döntésetek ti ismeritek őket igazán h megharagszanak ilyen dolgon vagy sem. :)
2013. máj. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Mondjuk ez függ a kapcsolatotoktól is mennyire jöttök ki egymással, mennyire kedvelitek a másikat.
2013. máj. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is így lesz: férjem húga, aki egyedülálló és a bátyám, akinek van felesége. Hogy miért? Anno nekem a kereszt szüleim elváltak és 5 éves korom óta nem találkoztam a keresztanyámmal, és mindig irigyeltem a tesómat, akinek voltak keresztszülei. Szóval most nem lutrizok, h ki mikor válik el, stb... a vérrokonok lesznek a keresztszülők és kész.
2013. máj. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

cikinek nem ciki.

de ha nézzük a keresztszülőség jelentését, tehát ha veletek valami történik, akkor a keresztszülőkre bíznátok... ebben az értelemben tényleg furcsán jön ki, hogy egyiknek van párja.

de cikinek nem ciki, ha így szeretnétek.

nálunk is úgy vannak a keresztszülők, hogy semmi közük egymáshoz, mégcsak nem is rokonok, de mi őket kettőjüket szerettük volna :)

2013. máj. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

a keresztanya férje sérelmezheti igen.

Mi a férjem bátyját választottuk, neki nincs felesége, de ez nem volt szempont, hogy keresztanya is legyen, elég nekünk a keresztapa.

2013. máj. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi lenne, ha 2 keresztapja lenne? Nem tudom milyen a viszony a sógornődékkel, de egy kicsit bántó lehet, ha őt felkéritek a férjét meg nem.


Nálunk egy kis különbséggel hasonló a helyzet. A leendő keresztapa párja még nem élettárs/menyasszony, ezért a párja most nem lesz bejegyezve a hivatali iratokba, mint keresztanya, de ha tartós lesz a kapcsolat, akkor tiszteletbeli keresztanya lesz. A másik keresztanya a férjem húga lesz. Vagyis lesz 2 keresztanya és 1 keresztapa)


A fiamnak csak keresztanyja van (húgom). Az is megoldás lehet, ha csak a sógorodat vagy a sógornődet a férjével kéritek fel, és egy következő gyerkőcnél a másikat, ha terveztek még babát.

2013. máj. 5. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!